Image
مقایسه مارمونایت با سنگ طبیعی

مقایسه مارمونایت با سنگ طبیعی

در زمان خرید و با توجه به تنوع متریال در بازار صفحه کابینت، شما با حجم زیادی از داده های غلط و صحیح مواجه میشوید. این مسایل در نهایت شما را در تصمیم گیری دچار سردرگمی میکند. در این مقاله به مقایسه مارمونایت با سنگ طبیعی خواهیم پرداخت تا کمکی باشد به روند تصمیم گیری شما دوستان در انتخاب صفحه کابینت.

در ابتدا در نظر داشته باشید برای تصمیم گیری صحیح، نیاز است نسبت به هر متریال شناخت و اطلاعات کلی داشته باشید. همیشه به یک منبع اطلاعاتی بسنده نکنید. برای شناخت متریال ها به گفته فروشنده خود یا نصاب کابینت اکتفا نکنید، در برخی مواقع افراد سودجو شما را گمراه میکنند یا به شما اطلاعات اشتباه میدهند تا جنس مدنظر خود را بفروشند.

اگر بدون دانستن اینکه مارمونایت چیست؟ در حال مطالعه این مقاله هستید، پیشنهاد میکنم ابتدا با این متریال آشنا شوید و سپس درباره اینکه صفجه کابینت سنگ طبیعی مطالعه فرمایید. حال که با این دو متریال آشنا شدید، بهتر متوانیم آنها را مقایسه کنیم.

سنگ طبیعی از دیرباز در دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه ای داشته است. با پیشرفت تکنولوژی و بخصوص با پیشرفت دکوراسیون مدرن سنگ طبیعی جایگاه خود را به سایر متریال ها داد. البته جدای از بحث سبک دکوراسیون، سنگ مشکلات و نقاط ضعف هایی هم داشت که موجب جایگزینی آن با سایر محصولات شد.

داشتن خلل و فرج در سطح و در نتیجه جذب رطوبت و لکه، بهداشتی نبودن، عدم امکان ترمیم در صورت آسیب پذیری، امکان خط و خش افتادن از جمله مشکلات سنگ بود. در مقایسه مارمونایت با سنگ طبیعی، به دلیل داشتن لایه کوارتز رویه مشکلات سنگ شامل مارمونایت نمیشود.

خش پذیری و آسیب

در مقوله خش پذیری مارمونایت با داشتن ظریب مقاومت 5.5 موهس در مقابل اکثر تنش های مورد نیاز یک صفحه کابینت مقاوم است و دچار خط و خش نمیشود. همچنین در مقالات گذشته اشاره کردیم که به دلیل داشتن مغزی کورین در مقابل شوک های حرارتی دچار ترک نمیشود.

در مورد سنگ طبیعی اما میزان مقاومت در مقابل خط و خش، بستگی به نوع سنگ دارد برای مثال سنگ های گرانیت مقاومتی بالا و سنگ های مرمر در مقابل خط ضعیف هستند.

همچنین سنگ ها بصورت طبیعی درون خود دارای ترک های بعضا نامحسوسی هستند که به مرور زمان و در اثر تنش و بخصوص شوک های حرارتی ممکن است گسترده شوند و صفحه کابینت شما را دچار ترک بکنند.

برای مقایسه مارمونایت و سنگ طبیعی در بعد قیمتی و بودجه، باید بدانید که قیمت صفحه های سنگ بستگی به نوع سنگ انتخابی شما دارد. ولی در کل از متریال مارمونایت قیمت بالاتری دارند. همچنین به دلیل سختی حمل و نقل، حساسیت های اجرا و سختی نصب، قیمت اجرا و دستمزد نیز بسیار بالا است.

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد