معرفی متریال ها

کورین یا صفحات فشرده اکریلیک چیست؟

کورین یا صفحات فشرده اکریلیک چیست؟

صفحات فشرده اکریلیک که در ایران به اصطلاح کورین نامیده می شوند. این متریال به دلیل وجود اکریلیک و کنترل شرایط تولید، مزایا و قابلیت های بسیاری نسبت به MDF و سنگ طبیعی دارد. از سایر اصطلاحات مورد استفاده در ایران برای این متریال میتوان به، سنگ کورین، سنگ مصنوعی کورین، صفحه کابینت کورین اشاره کرد. ویژگیهای منحصر به فرد کورین از قبیل شکل پذیری، تنوع رنگ بالا، اتصال بدون درز، آنتی باکتریال و بهداشتی بودن در زمینه دکوراسیون داخلی و بعنوان متریالی برای خلق ایده های خاص توسط طراحان و مجریان حرفه ای استفاده می شود. در سال 1967 میلادی ( 1346 شمسی ) توسط شرکت دوپونت ( Dupont ) دومین شرکت بزرگ صنایع شیمیایی جهان ( بر مبنای فروش در سال 2018 ) اختراع شد. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_chemical_producers شرکت دوپونت محصول خود را کورین نامید و از آنجایی که اولین صفحات فشرده اکریلیک از این برند وارد بازار ایران شد، نام کورین بر روی این متریال باقی ماند و امروزه حتی محصول سایر شرکت ها نیز به اصطلاح کورین نامیده میشود. در ادامه و برای درک بهتر، به برخی برند های معروف صفحات فشرده اکریلیک در بازار ایران و شرکت های تولید کننده آن اشاره میکنیم:

  • شرکت ال جی = هایمکس
  • شرکت لوته = استارون
  • شرکت هیوندای = هانکس

پس از پایان یافتن حق انحصاری تولید این محصول توسط شرکت دوپونت، شرکت های بزرگ فعال در زمینه صنایع شیمیایی (به دلیل توانایی تولید آکریلیک) شروع به تولید صفحات کورین نمودند.

مزایای کورین :

ضدآب است و درصد جذب رطوبت بسیار پایینی دارد. نظافت آسان بدلیل سطح یکپارچه و ساختار بدون منافذ متریال. تنوع رنگ بالا و طرح های زیبا مثل سری Marmo در برند HI-MACS. قابلیت درزگیری محل های اتصال و تولید یکپارچه محصول نهایی. قابلیت ترمیم و خش گیری در صورت آسیب یا خط و خش. آنتی باکتریال و کاملا بهداشتی ایده آل جهت صفحه کابینت یا رستوران ها و فست فودها. مقاوم در برابر مواد شیمیایی و اسیدها( مناسب برای آزمایشگاه و مطب پزشکان ). قابلیت شکل پذیری و امکان تولید سطوح منحنی، خم و شکل های چندبعدی. قابلیت CNC روی سطح و ابزارپذیری جهت طراحی های خاص مثل کابینت های کلاسیک. قابلیت عبور نور و امکان نورپردازی متفاوت در محیط.

معایب صفحات فشرده اکریلیک:

قیمت بالا عدم مقاومت در برابر خط و خش که بوسیله پولیش کاری قابل ترمیم است مات شدن طی مرور زمان که بوسیله پولیش کاری مثل روز اول براق می شود

ترمیم صفحات فشرده اکریلیک :

[aparat id=""iF8Hj""]

نظافت صفحات فشرده اکریلیک :

[aparat id=""ul5dx""]

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد