۱۰ ایده خیره‌کننده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب

۱۰ ایده خیره‌کننده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب از فضا های بسیار پرکاربرد و مهم و حیاتی در هر خانه ای است به طوری که شما بیشتر از یک سوم عمر خود را در خواب سپری می کنید. بنابراین دکوراسیون اتاق خواب برای داشتن یک خوابی آرام و راحت بسیار حائز اهمیت است ما در این مقاله ایده های خیره کننده برای دکوراسیون اتاق خواب را به شما معرفی می کنیم.

 

این نکته قابل توجه است که اتاق خواب صرفاً برای خواب نیست، محیط آن برای کارهای روزانه مانند انجام تکالیف، مطالعه، استراحت و کار کردن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دکوراسیون اتاق خواب شما، اعم از چیدمان اتاق، منبع نور، پنجره ها، فرش ها، پرده ها، رنگ دیوارها و... همه و همه دست به دست هم میدهند تا تعیین کنند که فضای اتاق خواب شما دلنشین و آرام باشد یا خسته‌کننده و شلوغ.

 

ایده های طراحی دکوراسیون اتاق خواب:

 

 1. سرویس خواب:

سرویس خواب در طراحی اتاق خواب

از جمله نکات بسیار مهم ضروری برای هر اتاق خوابی، وجود یک سرویس خواب و منسوجات آن است. انتخاب سرویس خواب باید به گونه ‌ای باشد که با سبک کلی حاکم بر منزل هماهنگ باشد. به طور مثال، اگر سبک دکوراسیون نشیمن، آشپزخانه و پذیرایی شما از سبک مدرن است، باید قسمت اتاق خواب نیز دارای سرویس خواب و چیدمانی مدرن باشد. برای خرید سرویس خواب نباید تنها به جنبه زیبایی و ظاهری آن توجه کنید باید از نظر طبی نیز آن را بررسی کنید مخصوصا اگر کمر درد و یا ناراحتی دیگری دارید، مطمئن شوید بهترین نوع را با توجه به شرایط جسمیتان تهیه میکنید. چون قرار است روی آن استراحت کنید و بخوابید و یک سوم شبانه روز را در اتاق خواب سپری کنید.

 

 1. تکمیل دکوراسیون متناسب با سرویس خواب:

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که به غیر از سرویس خواب، باید دیگر منسوجات آن را نیز تهیه کنید. مثلاً میز آرایشی، کمد لباس، میز مطالعه و عسلی کنار تخت. هنگام خرید سرویس خواب میتوانید تنها تخت و عسلی را تهیه کنید و ساخت میز آرایش و کمد لباس را بر عهده نجار بگذارید و سفارش دهید تا هنگام ساخت کمد دیواری برای اتاق خواب، یک میز آرایش متناسب و همسان با متریال تخت خواب برای شما بسازد.

 

 1. انتخاب پرده روتختی و فرش:

انتخاب پرده روتختی و فرش مناسب با اتاق خواب

از ۱۰ ایده خیره کننده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب، یک نمونه این است که پرده ها و فرش اتاق خواب را ست کنید. همچنین روتختی ای که مد نظر شماست باید با دکوراسیون تان هماهنگ و همسو باشد.

 

 1. انتخاب رنگ مناسب برای دیوار:

رنگ مناسب برای دیوار اتاق خواب

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب و برای داشتن یک دکوراسیون ایده آل برای اتاق خواب خود، باید به رنگ بندی دیوارهای خود توجه داشته باشید. در واقع وسیع ترین تصویری که در نگاه اول از اتاق خواب دیده می شود، دیوار ها هستند. با انتخاب رنگی مناسب، کاغذ دیواری یا دیوارپوش برای اتاق خواب، حال و هوای اتاق خود را عوض کنید. به عنوان مثال یک دیوار را رنگ خاکستری بزنید و دیوار بعدی را رنگ خنثی یعنی سفید.

 

ترکیب رنگی که مدنظر خود دارید می توانید روی دیوارها اجرا کنید، اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید سعی کنید فقط برای یک دیوار کاغذ دیواری طرح دار بزنید، چون در صورت استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار برای چهار دیواری اطراف خود، فضای شلوغ و پریشان را ایجاد خواهید کرد. اگر به دنبال ترند روز و دکور لوکس و مدرن تری هستید، دیوار پوش های سنگ مصنوعی مانند مارمونایت، ‏SPL گزینه های مناسبی هستند. این دو برند مخصوص کسانی هستند که به دنبال مدل های خاص و لوکس هستند زیرا نمای فوق العاده ای را به اتاق خواب شما میدهد. البته باید از مدل مخصوص دیوارپوش آنها که در ضخامت 2 ml  و 3  ml موجود هستند، استفاده کنید که نصب بسیار آسانی هم دارند.

 

 1. نور رسانی را جدی بگیرید:

اتاق خواب با نورگیر عالی

 در طراحی اتاق خواب برای ورود و خروج انرژی و نور به داخل اتاق خواب، باید به پنجره ها بیشترین توجه را داشته باشید تا بیشترین مقدار نور طبیعی وارد اتاق خواب شما بشود. در صورت استفاده از پرده ها و کرکره ها، از محصولاتی استفاده کنید که اتاق خواب شما را خیلی تاریک نکنند.

 

 1. بهترین استفاده از فضاهای خالی

استفاده از فضاهای خالی را جدی بگیرید. فضاهایی مانند زیر تخت که خالی هستند در حالیکه شما کمبود جا دارید، می توانید قسمت پایینی تخت خواب را پارتیشن بندی کنید و برای وسایل اضافی خود مکانی تعبیه کنید تا فضای اتاق خواب نیز نظم بیشتری داشته باشد.

 

 1. لوازم و منسوجات اضافی را حذف کنید

طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید به گونه‌ ای باشد که نظم و آرامش را به شما القا کند. به عنوان مثال شما یک میز آرایش را در نظر بگیرید که روی آن پر از وسیله های آرایشی، بهداشتی، عطر و ادکلن است و این برای بسیاری از افراد کلافه کننده است. اگر شما بخواهید فضای اتاق حس و حال آرامش بخشی به شما ببخشد باید این لوازم را از روی میز به داخل کشو ها منتقل کنید تا نظم مورد نظر ایجاد شود و اتاق خواب مکانی برای از بین بردن تنش های فکری و استرس باشد. مبل، میز و صندلی و گلدان های کمتری در اتاق خواب نیز استفاده کنید تا بزرگتر دیده شود و فضای بیشتر و آرام تری در اختیار داشته باشید.

 

 1. در دکوراسیون اتاق خواب از دکوری های سبک کمک بگیرید

 اگر دوست دارید تا اتاق خواب خود را تزیین کنید و از دکوری های متفاوت استفاده کنید، می توانید از وسایل تزیینی و دکوری سبُک و متناسب با تم اتاق استفاده کنید. از دکوری و منسوجات مصنوعی کمتری در دیزاین اتاق خواب استفاده کنید زیرا هرچه فضا خلوت تر و آرام تر باشد، بزرگ تر دیده میشود.

 

 1. اتاق کار جدا، اتاق خواب جدا:

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که در منزل تان مشغول به کاری هستید میتوانید جایی به غیر از اتاق خواب برای انجام کارتان در نظر بگیرید زیرا قرار است فضای اتاق خواب فضایی آرام بخش و دنج باشد بهتر است مکان خواب و کار جدا از هم باشند. همچنین اگر دفتر کار خانگی شما در مجاورت با تخت خواب قرار بگیرد، با نگاه کردن به تخت خواب، ناخودآگاه انرژی کار کردن خود را از دست خواهید داد و بیشتر تمرکز شما از بین خواهد رفت.

میتوانید میز کار خود را به اتاق دیگر انتقال دهید و به جای آن از یک کتابخانه کوچک همراه یک مبل راحتی تک نفره در اتاق خواب برای مطالعه استفاده کنید.

 

 1. استفاده از عناصر طبیعی:

 برای عبور و مرور انرژی طبیعی و آرامش، طراوت و نشاط بیشتر در فضای اتاق خواب، از عناصر زنده و طبیعی نیز بهره ببرید. مثلاً یک گلدان طبیعی کوچک و یا وسایل و منسوجات تزیینی چوبی مانند ساعت و چراغ خواب چوبی فضای اتاق خواب را بسیار با طراوت و زنده نگه میدارد.

 

نتیجه گیری:

در نتیجه ما ۱۰ ایده خیره کننده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب و طراحی اتاق خواب را برای شما مطرح نمودیم. چنانچه می خواهید که یک دکوراسیون ایده آل و استاندارد داشته باشید میتوانید از این نکات بهره ببرید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
 • Instagram
 • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد