ورودی و راهرو

20 ایده چشمگیر و خلاقانه در طراحی دکوراسیون راهرو منزل

20 ایده چشمگیر و خلاقانه در طراحی دکوراسیون راهرو منزل

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، یکی از قسمت های مهم و چشمگیر در منزل، راهروی ورودی خانه است. همانطور که می دانید پس از ورود به خانه‌ای اولین جایی که به چشم میخورد، راهروی ورودی آن خانه است. بنابراین طراحی داخلی راهرو منزل نکته مهم و کارآمدی است که در زیبا و شیک دیده شدن فضای کلی خانه نیز تأثیر میگذارد.

معمولاً به دلیل کوچک بودن راهروی ورودی آپارتمان نسبت به بقیه قسمت های منزل، به دکوراسیون آن توجه خاصی نمی شود. راهروی ورودی جایی برای استقبال از مهمان ها و کسانی است که به خانه خود دعوت می کنید. بنابراین می توانید از ویژگی ها و طراحی های هوشمند برای نظم و زیبایی بخشی به راهروی ورودی استفاده کرده و حس خوب به کسانی که وارد منزل شما میشوند، القا کنید.

چند نکته که باید در طراحی دکوراسیون راهرو منزل در سال ۲۰۲۳ به آن توجه کنید و رازهایی که باید درباره طراحی دکوراسیون راهرو منزل بدانید:

 1. نظم راهرو را همیشه رعایت کنید:

راهرو5 8 8 8

در خانواده های ایرانی در راهروی ورودی، جاکفشی و جالباسی وجود دارد. برای ایجاد یک نظم همیشگی و رهایی از شلخته دیده شدن فضا، یک سری نکات را باید رعایت کنید. به عنوان مثال اگر جزو آن دسته از افراد هستید که پس از وارد شدن به منزل وسیله های خود را در راهرو رها می کنید، جای مناسبی برای آنها در نظر بگیرید.

 1. اگر در راهرو جالباسی تعبیه کرده‌اید و خانواده پرجمعیت دارید، لباس ها ممکن است باعث بی نظم دیده شدن فضای راهروی شما و کوچک دیده شدن آن بشود. بنابراین قرار دادن یک کمد در دار برای دیده نشدن شلختگی ها گزینه مناسبی است.

راهرو جالباسی 4 4 4

 1. اگر در راهرو جای کافی و مناسب برای قرار دادن جاکفشی وجود دارد، بهتر است قبل از خرید جاکفشی به مدل های جدید آن یک نگاه بیاندازید.

جاکفشی که در راهرو قرار میدهید بهتر است با دیگر وسیله های منزلتان هماهنگی داشته باشد. مثلاً اگر سرویس چوب تان صدفی رنگ است، بهتر است جاکفشی و آینه قدی راهرو را نیز از همان متریال انتخاب کنید.

 1. اگر لوستر نشیمن تان از جنس کریستال است، بهتر است برای لوستر راهرو یک گزینه ساده تر از لوستر های کریستالی انتخاب کنید.
 1. یکی از دیوارهای راهرو را به چند قاب عکس اختصاص دهید. اگر اهل سفر هستید عکس هایی که در سفر انداخته اید بهترین گزینه برای قراردادن روی دیوار قسمت ورودی هستند.

همچنین می توان دیوارها را با وسیله های سنتی و دست ساز تزیین کنید.

نصب یک ساعت بر روی دیوار روبرویی یا کنار درب ورودی، یک المان مناسب برای صرفه جویی در زمان می باشد.

پارتیشن راهرو 2 2 2

 1. اگر خانه شما به گونه ای طراحی شده است که راهرو جدا از منزل نیست، یعنی از منزل تفکیک نشده است، می توانید به راحتی با دیوارهای آماده و پارتیشن ها آن را از قسمت نشیمن منزل جدا کنید.
 1. قرار دادن چند گلدان و گیاه طبیعی در قسمت ورودی راهرو می تواند انرژی بسیار مضاعف و خوبی به افراد هنگام ورود به خانه القا کند. البته به دلیل رفت آمد زیاد در قسمت ورودی راهرو، گلدان ها را با فاصله از زمین قرار دهید تا مانع رفت و آمد شما نشوند، به عنوان مثال قفسه‌های چوبی برای قرار دادن گلدان ها ایده مناسبی به نظر می آیند.
 1. یک میز کوچک و یا کتابخانه علاوه بر اینکه باعث زیبایی فضا خواهد شد، محلی برای قرار دادن سوئیچ و کلید ها نیز به شمار میرود.
 1. قرار دادن آینه در قسمت ورودی:

میز راهرو 6 10 10 10

همانطور که می دانید افراد تمایل دارند قبل از خروج از خانه و بعد از ورود به خانه یک بررسی نهایی از ظاهر خود داشته باشند. قرار دادن یک آینه کوچک یا یک آینه قدی در راهرو باعث می شود با اعتماد به نفس بیشتری از خانه خارج شوید و از مرتب بودن سر و وضع خود مطمئن شوید.

 1. قرار دادن لوازم خوشبو کننده در ورودی منزل:

از آنجایی که راهرو جایی برای تعویض کفش ها و لباس های بیرون است، ممکن است همیشه تمیز و خوشبو به نظر نرسد. بنابراین قرار دادن عود های خوشبو کننده و انواع بوگیر ها، هوای راهرو را همیشه مطبوع نگه میدارد.

 1. اگر راهروی ورودی منزل شما فضایی تنگ و کوچک است، از آینه های دیواری و بلوک های شیشه‌ای دیواری برای روشن تر دیده شدن فضا و انعکاس نور استفاده کنید.
 1. آینه کاری سقف
 1. استفاده مناسب از گوشه کنار راهرو
 1. اکسسوری های ریز و درشت
 1. استفاده از کفپوش مناسب:
 2. همانطور که میدانید کفپوش در راهرو نسبت به دیگر قسمت های منزل اهمیت بیشتری دارد و از آنجایی که راهرو جایی است که بیشترین میزان رفت و آمد در آن وجود دارد، باید کفپوش مناسب برای آن تهیه شود.

کفپوش های ساده راهرو را بزرگتر نشان می دهند اگر کفپوش راهرو با کفپوش منزل یکی باشد، عالی به نظر می رسد زیرا در نگاه اول به نظر می رسد که راهرو ادامه دارد و بزرگتر از آنچه که هست به نظر می رسد.

 1. برای پوشش کف راهرو بهتر از کاشی استفاده کنید تا تمیز کردن و ضدعفونی کردن آن آسان باشد. استفاده از موکت در راهرو توصیه نمی شود، قرار دادن یک پادری کوچک جلوی درب ورودی کفایت می کند البته این به نظر شخصی شما بستگی دارد.
 1. دیوارپوش راهرو:

از آنجایی که اولین قسمتی که بعد از ورود به راهرو به چشم میخورد دیوارها هستند، بنابراین باید به مناسب ترین شکل ممکن پوشش دهی و رنگ آمیزی شوند. اگر دوست دارید که دیوارها را رنگ کنید رنگ های خاکستری روشن و پاستیلی، کرمی و زیتونی مناسب برای دیوار های کوچک موجود در راهرو هستند.

اگر رنگ درب ورودی با دیوارهای راهرو یکی باشد باعث بزرگتر دیده شدن فضا خواهد شد زیرا به نظر می رسد در هم جزئی از دیوار است.

 1. اگر به استفاده از کاغذ دیواری علاقه دارید طرح هایی را انتخاب کنید که افقی و عمودی هستند. به عنوان مثال کاغذ دیواری با طرح خطوط عمودی فضا را بزرگ و باریک و سقف را بلند نشان میدهد. کاغذ دیواری با خطوط افقی فضا را عریض تر و سقف را کوتاه نشان می دهد.
 1. اگر از دیوارپوش سنگ مصنوعی بخواهید استفاده کنید، می توانید از متریال ‏اس پی ال (SPL) که محصولی نوین در صنعت صفحه کابینت و دیوارپوش به شمار می رود، بهره ببرید. دیوارپوش اس پی ال کد رنگ های متفاوتی دارد که استفاده از این متریال باعث مدرن و بسیار شیک دیده شدن فضای ورودی راهرو منزل شما خواهد شد.

نتیجه گیری:

از آنجایی که طراحی دکوراسیون راهرو منزل در سال ۲۰۲۳ مورد توجه قرار گرفته و ورودی منزل، جایی برای معرفی سلیقه و سبک شما برای افرادی است که وارد خانه شما می شوند، باید حتی اگر فضای کوچکی نیز در اختیار داشته باشید بهترین و بهینه ترین استفاده را از آن داشته باشید. در این مقاله از سایت صفحه کابینت سعی کردیم اطلاعات جالبی درباره طراحی دکوراسیون راهرو منزل، به شما عزیزان بیان کنیم. امیدوارم که این مطالب برای شما مفید و ارزشمند بوده باشد و کوچکترین کمک را برای شما داشته باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد