Image

الهام از طبیعت با استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون خانه

سالیان سال است که انسان در تلاش است تا طبیعت را به خانه خود بازگرداند. ما انسان ها نیاز فوق‌العاده‌ای به درخشش دوباره عناصر طبیعی در خانه هایمان داریم. چرا که میتوان شور و شوق و احساسات فروکش شده را با استفاده از عناصر و رایحه هایی از طبیعت در دکوراسیون داخلی، به خود و خانه بازگرداند.

در اواخر قرن بیستم زمانی که شرایط نابسامان محیط زیست و آلودگی هوا به اوج خود رسید، افراد در سراسر دنیا تصمیم گرفتند تا فضاهای مسکونی خود را با الهام گرفتن از طبیعت و عناصر آن چیدمان کنند. حال چگونه میتوان از طبیعت و عناصر آن در چیدمان منزل استفاده کرد؟ در این سری از مقالات در سایت افراش پلاس همراه شما هستیم تا نحوه استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی با متریال های طبیعی و مصنوعی و نحوه چیدمان آن ها با شما صحبت کنیم.

عناصر طبیعی و تاًثیرگذاری آن ها را در معماری داخلی

عناصر4 4 4 4 4 

عنصر چوب در در معماری داخلی

در نظر بسیاری از افراد چوب عنصری است که نفسی گرم و روحی تازه به منزل میبخشد. چوب یکی از گرم ترین و ساده ترین عناصر طبیعت است و استفاده از آن محیط خانه را به آرامش و گرمای خاصی می رساند. چوب دارای کاربردهای زیادی است. طراحی کفپوش، راه پله چوبی، مبلمان چوبی، در و پنجره چوبی، کتابخانه، لوازم دکوری و... نمونه هایی از کاربرد چوب در منزل هستند.

استفاده از مبلمان چوبی در دکوراسیون داخلی در سرتاسر دنیا محبوبیت بسیار بالایی دارد. مبلمان چوبی از ظاهر زیبا و شکیلی برخوردار هستند، چرا که از دل طبیعت بیرون آمده اند. مبلمان چوبی را میتوان با هر دکوراسیونی مطابقت داد و به فضای خانه آورد، فقط کافیست که سبک دکوراسیون مورد نظر خود را انتخاب کنید و مطابق آن مبلمان را انتخاب کنید. اگر میخواهید مبلمان خود را از چوب طبیعی انتخاب کنید، بهتر است از چوب های محکم و و با دوام استفاده کنید.

استفاده از عنصر طبیعی در معماری حمام

 عناصر5 5 5 5 5

استفاده از عناصر طبیعی و ارگانیک در حمام می تواند بر روح و روان افراد تاًثیر مثبت بگذارد و بطور ناخودآگاه اتصال انسان را با طبیعت بهبود بخشد و ذهن و روح انسان را به آرامش برساند. برای استفاده از عناصر طبیعی در حمام می توانید از سونای خشک، دیوارهای چوبی، ترکیب چوب با سنگ به عنوان کفپوش و نور طبیعی و... استفاده کنید.

استفاده از گل های طبیعی در دکوراسیون داخلی منزل

عناصر8 8 8 8 8

با استفاده از گل و گیاهان طبیعی، طبیعت را به دل خانه می آورید و یک فضای ساده و شاید کمی دلگیر را به فضایی دلنشین پر انرژی تبدیل کنید. گل و گیاهان طبیعی فضای خانه را بطور کامل به طبیعت نزدیک می کنند.

در زمان های گذشته تمایل به نگهداری گیاهان در آپارتمان بسیار کم بود. چرا که افراد نگهداری از گیاهان را به عنوان یک کار سخت می دانستند. اما امروزه نگهداری از گیاهان آپارتمانی بسیار آسان و بسیار پرطرفدار شده است.

استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون خانه، با رنگ های ملایم و خنثی مانند قهوه ای، سفید، خاکستری، سبز و... نیز امکان پذیر است. زیرا این رنگ ها تداعی کننده حس و حال طبیعت در منزل هستند. اگر نمی توانید از گل و گیاه و عناصر طبیعی زیادی در منزل تان استفاده کنید، می توانید از تن رنگ های مختلف بهره ببرید و از رنگ ها برای تداعی کردن حس و حال طبیعت در منزل خود بهره بگیرید.

چند ایده برای به کار بردن از عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی

عناصر طبیعی2 2 2 2 2

برای طراحی دکوراسیون با عناصر طبیعی، از متریال هایی که با بافت طبیعت سر و کار دارند استفاده می‌شود. این عناصر می‌توانند طبیعی باشند یا سنبلی از طبیعت باشند.

تزیین تراس خانه با گل و گیاه، به کار بردن دکوریجات چوبی، کوسن و بالشتک، کاغذ دیواری با طرح های طبیعی، قالیچه های طبیعی، گیاهان طبیعی، استفاده از رنگ های خاکستری، سبز، سفید و قهوه ای در دکوراسیون منزل، اختصاص دادن یک قسمتی از خانه یا دیوار به گیاهان خودرو و استفاده از پرده یا کوسن هایی با طرح گیاهان و مناظر طبیعی نمونه هایی برای استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون خانه هستند.

نتیجه گیری

استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون خانه، یکی از صد ها روش دکوراسیون خانه است که با الهام از طبیعت، رنگ ها و بافت‌های متنوع، فضایی جذاب و گرم را خلق میکند. به گونه ای که تاًثیرات مثبتی که ایجاد می کند، تا مدت ها بر روح و ذهن شما اثر گذار باقی می ماند.

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد