نکات طراحی آشپزخانه با رنگ مشکی و تم تیره

نکات طراحی آشپزخانه با رنگ مشکی و تم تیره

استفاده از رنگ های متفاوت در کابینت ها و طراحی آشپزخانه، جلوه های مختلفی از آشپزخانه شما را نمایان میکند.

محیط های روشن احساس سر زندگی به شما منتقل می کنند و فضا را بازتر نشان میدهد.

اما آشپزخانه هایی نیز وجود دارد که با وجود رنگ تیره همچنان جذاب و دلباز هستند.

در این مقاله سعی داریم تا تأثیر رنگ کابینت تیره را برای شما توضیح دهیم و راهکار هایی جهت چگونه استفاده کردن از این دسته از رنگ ها را به علاقه مندان نشان دهیم.

هر شخصی با توجه به روحیات و سلایق خود و همچنین سبک دکوراسیون فضای مورد نظر خود، دوست دارد ترکیب رنگی خاصی را برای آشپزخانه خود در نظر بگیرد، از  رنگ های تیره تا رنگ های روشن یا فانتزی.

چگونگی داشتن یک دکوراسیون تیره بدون خفه نشان دادن فضا

black kitchen

  • برای زیبا تر کردن دکوراسیون میتوان از رنگ های مکمل استفاده کرد.
    به طور مثال برای رنگ های تیره می توان از رنگ زرد خنثی و کرم نیز استفاده کرد.
  • ترکیب رنگ های تیره همراه با چوب طبیعی محیط را گرم تر می کند، استفاده از چوب به عنوان جسمی گرم فضا را از حالت یکنواخت و تاریک جدا می کند.
  • برای جلوگیری از خفه نشان داده شدن فضا می توان از عنصر نور استفاده های زیادی کرد.
    نور پردازی در جای مناسب علاوه بر روشن کردن فضا باعث زیبا تر شدن محیط هم می شود، در حال حاضر طراحان از نورپردازی به عنوان یکی از مهمترین عناصر طراحی آشپزخانه استفاده میکنند.

رنگ تیره محیط آشپزخانه ی شما را تا حدودی رسمی و شیک نشان می دهد، اما میتواند باعث شود که آشپرخانه ی شما کوچک تر نشان داده شود، به همین جهت در نظر داشته باشید که محیط بیش از حد تاریک نشود. زیرا آشپزخانه قلب خانه است و بهتر است روشنایی مناسبی برای کار کردن در آن وجود داشته باشد.

  • اگر طرفدار رنگ های تیره هستید و در عین حال نمی خواهید محیط دلگیری داشته باشید، میتوانید از ترکیب رنگ های تیره و روشن استفاده کنید، این رنگ ها می توانند تضاد زیبایی در محیط آشپزخانه شما رقم بزنند.

به طور مثال، یک مکمل زیبا برای خاکستری تیره، رنگ های سفید، فیلی، طوسی روشن انتخاب های خوبی هستند.

 

نور پردازی در طراحی آشپزخانه با رنگ تیره

black kitchen 1
نور پردازی در قسمت هایی مثل بین کابینتی علاوه بر زیبایی، پر کاربرد نیز می باشد.
استفاده از نور در فضا هایی مانند بالای سینک ظرفشویی باعث می شود در هنگام شب از نور بیشتری جهت انجام کارها استفاده نمود.
همچنین نورپردازی در بالای جزیره و اوپن آشپزخانه علاوه بر اینکه محیط را دلباز تر میکند، باعث جلوه دادن بیشتر به کابینت می شود و با توجه به پر استفاده بودن این قسمت ها در فضای آشپزخانه، راحتی بیشتری به ارمغان می آورد.


استفاده از گل و گیاه در فضا می تواند باعث وارد کردن یک نوع رنگ و روح جدید به فضا شود. رنگ سبز فضا را شاداب تر به نمایش می گذارد، هم این عنصر(گیاه) به دلیل زنده و طبیعی بودن، عنصری خنثی در محیط می باشد که در نگاه اول شاید به چشم نخورد اما حس تازگی و نشاط را ناخودآگاه به محیط منتقل می کند و در چشم بیننده بسیار تأثیر گذار است و به فضا آرامش بیشتری می بخشد.

کابینت های هایگلاس با توجه به پوشش براق خود همیشه نور را منعکس می کنند.
کابینت تیره هایگلاس را بیشتر در محیط های مدرن و مینیمال استفاده می کنند.

رنگ های تیره معمولاً نور محیط را کم می کنند، استفاده از کابینت تیره هایگلاس به دلیل براقیت تا حد قابل قبولی نور را به محیط برمی گرداند.
بهتر است زمانی که کابینت تیره را انتخاب می کنید آشپزخانه تان نور گیر و پنجره های مناسبی داشته باشد.
کابینت های تیره همچنین ممکن است علائم سایش و ضرب دیدگی و خط و خش را کم تر نشان دهند، رنگ های روشن ترک برداشتن و تغییر رنگ و صدمات را سریع تر از رنگ تاریک نشان می دهند.
برای انتخاب رویه کابینت، علاوه بر سلیقه و بودجه، باید به عوامل دیگری از جمله جنس محصول، طرح و رنگ و... نیز دقت لازم را به خرج دهید.

در این قسمت اگر راغب به استفاده از سنگ مصنوعی یا طبیعی می باشید و می خواهید از متریال سنگ در ترکیب با کاببینت هایتان استفاده کنید، باید به عواملی از جمله جنس محصول، طرح، رنگ و قیمت  نیز دقت لازم را به خرج دهید. اگر میخواهید فضای آشپزخانه ی شما فضایی کلاسیک می باشد، بهتر است از سنگی استفاده کنید که رگه دار باشد و قابلیت ابزار خوردن را داشته باشد.

006 1 copy

در این عکس یک نمونه سنگ مصنوعی طرح دار و ابزار خورده کورین را مشاهده میکنید. به طور کلی، برای طرفداران فضاهای مینیمال و سبک مدرن سنگ های یکنواخت تیره و اصطلاحاً بی رگه، می تواند گزینه ی مناسبی باشد و مهم نیست که اگر سنگ انتخابی شما قابلیت ابزار خوردن نداشته باشد.

 

نتیجه گیری:

برخی بر این باور هستند که استفاده از رنگ های تیره فقط برای آشپرخانه های مدرن کاربرد دارد، در حالی که حتی اگر از علاقه مندان به فضا های کلاسیک و نئو کلاسیک هستید و همچنین در فکر آشپزخانه با رنگ های تیره، می توانید با مشاوره گرفتن از یک طراح دکوراسیون، یک دکوراسیون حرفه ای و دلنشین برای آشپزخانه خود اجرا کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد