5 توصیه و راهکار ساده برای استفاده بهینه از فضاهای پرت آشپزخانه

5 توصیه و راهکار ساده برای استفاده بهینه از فضاهای پرت آشپزخانه

امروز در هر خانه‌ای گوشه ها و کنج های بلا استفاده و پرت در آشپزخانه، اتاق خواب، راهرو و نشیمن وجود دارد. شاید ندانید چگونه از آنها استفاده کنید، یا چگونه آن ها را از دید پنهان کنید.

فضاهای پرت به فضاهایی گفته می شود که با اینکه در دسترس و دید شما هستند، اما استفاده از آنها سخت و دشوار است. به عنوان مثال: زیر پله ها در خانه، یک فضای پرت است که میتوان بهترین ایده ها را برای آن اجرا کرد.

برای اینکه بتوانید از این فضاها به خوبی استفاده کنید، در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با نکات هوشمندانه ی استفاده از فضاهای پرت در دکوراسیون آشپزخانه، آشنا کرده و به بررسی ایده های مختلف پردازیم.

فضای زیر پله ها

 

۵ ایده برای استفاده بهینه از فضاهای پرت آشپزخانه

 1. استفاده بهینه از گوشه ها:

کافی بار

اگر کابینت بندی آشپزخانه تان به گونه ای است که اطراف بعضی از کابینت ها خالی مانده است، میتوانید از شلف و قفسه‌ های خمیده و مثلثی برای قرار دادن وسیله هایی که باید در دسترس باشند، مانند: برنج، روغن، حبوبات و... آن استفاده کنید. همچنین امروزه تعبیه ی یک میز در گوشه ای از آشپزخانه، به عنوان کافی بار خانگی، ایده بسیار جالب و پرطرفداری به نظر میرسد.

 

 1. قرار دادن میز و نیمکت کوچک در کنج خالی و پرت آشپزخانه:

نیمکت ومیز کوچک

اگر گوشه ای از آشپزخانه تان خالی مانده است، می توانید با قرار دادن یک میز کوچک و نیمکت ال مانند، گوشه ی خالی و پرت آشپزخانه را به فضایی برای غذا خوردن تبدیل کنید.

 

 1. تبدیل فرو رفتگی دیوار به پنتری:

پنتری کوچک

پنتری به فضایی انباری مانند در آشپزخانه، برای ذخیره کردن مواد غذایی و ظروف آشپزی گفته می شود. اگر در آشپزخانه تان یک گوشه ی ناهموار، یا فرو رفتگی دیوار وجود دارد و می خواهید آن را بپوشانید، می توانید آن گوشه را به یک فضای پنتری که بسیار کاربردی است، تبدیل کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

 

 1. از کابینت ها غافل نشوید:

آویز درب های قابلمه

قسمت داخلی درب های کابینت را با نصب کردن چند آویز و پایه، به فضای بسیار مناسب برای قرار دادن درب های قابلمه، تخته خردکن، و سینی ها تبدیل کنید.

 

 1. گوشه های پرت داخل کابینت ها را زنده کنید:

گوشه داخلی کابینت

همانطور که میدانید گوشه های داخلی کابینت ها، به عنوان یک فضای پرت در آشپزخانه شناخته می شوند و به دلیل نداشتن دسترسی مناسب و آسان به آن قسمت ها، اغلب بلا استفاده می مانند یا به یک فضای دورافتاده برای قرار دادن وسیله های غیر ضروری، تبدیل میشوند. به همین دلیل امروزه یراق آلات متحرک و ریل دار ساخته شده اند و دسترسی به گوشه کنار کابینت ها را برای ما آسان کرده اند.

گوشه داخلی2

 • اولین راه برای دسترسی آسان داشتن به گوشه های داخلی کابینت این است که قفسه بندی داخل کابینت را با حالت نیم دایره یا مثلثی در نظر بگیریم و به جای استفاده از دو درب جداگانه، از یک درب خمیده یا دولنگه استفاده کنید.
 • دومین راه برای دسترسی آسان به گوشه کابینت این است که به جای استفاده از قفسه بندی ثابت، از اکسسوری چرخان استفاده کنید و به راحتی با جابجا کردن و چرخاندن پایه آن، به تمامی وسیله های داخل کابینت دسترسی داشته باشید.
 • سومین راه، استفاده از کابینت های منحنی است. کابینت های منحنی یا کشو های منحنی و نیم دایره، به شما این امکان را می دهند تا از گوشه استفاده کابینت بهترین استفاده را داشته باشید.
 • کنج کابینت های بالایی را نیز میتوانید با قفسه ها و شلف های چوبی تزئین کرده آن را به یک ویترین ساده و شیک تبدیل کنید.
نتیجه گیری:

امروزه دکوراسیون داخلی به قدری اهمیت پیدا کرده است که نباید در تکمیل دکوراسیون داخلی، به خصوص در آشپزخانه و دیگر نقاط خانه، حتی یک سانتی متر را به فضای پرت و خالی اختصاص دهیم. در این مقاله استفاده بهینه از فضاهای پرت آشپزخانه را برای شما بیان کردیم و امیدواریم که از این مقاله بهره برده باشید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
 • Instagram
 • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد