Image

۷ ترفند فضاسازی برای حمام و سرویس بهداشتی کوچک

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که دکوراسیون داخلی منزل برایتان بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل تلاش می کنید تا از فضای اطراف و مختلف خانه خود استفاده بهینه داشته باشید، این مقاله مناسب شما است. حمام و سرویس بهداشتی در دکوراسیون داخلی یکی از فاکتورهای مهم است که باید به شیوه ای طراحی بشوند که علاوه بر زیبایی و راحتی، نورگیری لازم برای فضا مهیا شود. در این مقاله نحوه فضاسازی برای حمام و سرویس بهداشتی کوچک را به شما نشان خواهیم داد.

در صورتی که فضای حمام و سرویس بهداشتی شما کوچک است باید به دنبال بهترین شیوه و روش طراحی دکوراسیون برای آن باشید از جمله مشکلاتی که در این فضا وجود دارد میتوان به تاریک بودن فضا و کمبود جا برای قرار دادن وسایل اشاره کرد.

ترفند های فضاسازی برای حمام و سرویس بهداشتی کوچک:

1. پنل های چوبی برای حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از پنل چوبی در سرویس بهداشتی

یکی از ترفند فضاسازی برای حمام و سرویس بهداشتی کوچک به کارگیری پنل های چوبی است که به بزرگتر دیده شدن و خاص تر دیده شدن فضا کمک می کند. به عنوان مثال ترکیب وان یا سینک روشویی سفید رنگ با پنل های چوبی، یک کنتراست روشن و بی ‌نظیر ایجاد می‌کند و مرتب بودن و زیبایی فضا را دوچندان می‌کند. برای ایجاد یک فضای جذاب با ترکیب رنگ چوب و مکمل آن، میتوانید از فینیش مون (moon) و فینیش طرح چوب متریال اس پی ال بهره ببرید.

2. استفاده از کاشی های براق

کاشی های براق که به عنوان کفپوش و دیوارپوش حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شوند، نور را منعکس می کند و فضا را از آنچه که هست روشن تر و بزرگتر نشان میدهند.

3. قفسه های نگهداری وسایل

قفسه استیل برای نگهداری حوله و لوازم شخصی

از دیگر ترفند فضاسازی برای حمام و سرویس بهداشتی کوچک نصب کردن شلف ها و قفسه های پلاستیکی یا چوبی در فضای حمام و سرویس است. شلف ها علاوه بر دکور کردن فضا باعث ایجاد یک نظم زیبا و پرهیز از شلوغی در حمام و سرویس بهداشتی می شوند. به عنوان مثال، از قفسه‌ های وسیله می توانید برای قرار دادن شامپو، وسیله های استحمام، مسواک و خمیر دندان و... استفاده کنید.

4. از آینه های بزرگ در فضای استحمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید

اگر می خواهید آینه توالت انتخاب کنید، می توانید برای بزرگتر دیده شدن فضا از آینه های بزرگ و قدی برای پشت سینک و دیوار حمام استفاده کنید. آینه به دلیل خاصیت انعکاسی که دارد، نور را برمیگرداند و باعث روشن تر شدن و بزرگتر دیده شدن فضای شما می شود.

5. استفاده از رنگ های ملایم و روشن

یکی دیگر از ترفند های فضاسازی برای حمام و سرویس بهداشتی کوچک استفاده از رنگ های ملایم برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی است که می تواند تا 50% فضای شما را بزرگتر از آنچه که وجود دارد، نشان دهد. مثلاً استفاده از کاشی های کرم رنگ برای دیوار پوش و سقف فضای شما را بزرگ و دلباز نشان می دهد.

6. استفاده از دیوارهای شیشه ای به عنوان پارتیشن

glass wall

در حمام و سرویس بهداشتی کوچک و مشترک، می توانید از دیوارهای شیشه ای قسمت دوش را از سایر قسمت ها مانند وان و سینک روشویی جدا کنید.

7. استفاده از دوش و وان مشترک

اگر فضای شما کوچک است و شما همچنان دوست دارید که وان در سرویس استحمام خود داشته باشید، می‌توانید وان را در قسمت پایینی دوش جای گذاری کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

نتیجه گیری:

در این قسمت از سلسله مقالات دکوراسیون داخلی به شما ایده هایی برای بزرگتر نشان دادن فضای سرویس بهداشتی و حمام نشان دادیم شما با رعایت چند مورد از این ۷ نکته می توانید فضای دلباز و بزرگتری نسبت به متراژ محیط خود داشته باشید.

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد