دکوراسیون داخلی محیط کار

۱۰ اصل مهم در طراحی دکور دفتر کار خانگی در ۲۰۲۳

۱۰ اصل مهم در طراحی دکور دفتر کار خانگی در ۲۰۲۳

امروزه در زمینه دکوراسیون داخلی، یکی از چالش ‌برانگیزترین بحث ها، مدل های طراحی داخلی دکور دفتر کار خانگی در سال 2023 می باشد. ما در سایت صفحه کابینت، بین مباحث دکوراسیون داخلی خانه، این قسمت را به طراحی اتاق کار اختصاص داده ایم.

هر شخصی نظر و سلیقه خاص خودش را برای طراحی اتاق کار خانگی اش در نظر گرفته است. باتوجه به سلیقه های مختلف موجود در جامعه، نمیتوان یک قانون کلی برای تمامی سبک های دکوراسیون دفترکار خانگی حاکم کرد. بنابراین ما در اینجا ۱۰ نکته اصلی و مهم را که در طراحی دکور دفتر خانگی در سال 2022 ترند شده اند، گردآوری کرده ایم تا بتوانید هنگام طراحی داخلی دکور دفتر کار خود، ذهنیت ساختاریافته ای داشته باشید.

 

دفتر کار خانگی جذاب

همانطور که می دانید با پیشرفت تکنولوژی و گسترش دورکاری، این سبک از شاغلیت، در همه جای دنیا توسط گروه های مختلف طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. شما می توانید بدون اینکه از منزل خود خارج شوید و تایم زیادی را به کار در خارج از منزل اختصاص دهید، به راحتی در خانه خود و در گوشه‌ای از اتاق تان، همانطور که به فعالیت های شخصی و خانوادگی رسیدگی می کنید، بدور از مشکلات رفت و آمد، کمبود زمان، نگرانی از ترافیک و غیره، کار و حرفه‌ ی خود را به صورت دورکاری در منزل خود انجام دهید.

قبل از خرید این وسیله ها برای طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی، باید در مورد سبکی که دوست دارید آن را اجرا کنید، اطلاعات کافی داشته باشید و نوع سبک دکوراسیون مورد نظرتان را انتخاب کنید تا با تصویر ذهنی اولیه ای که از دفتر کار خود پیدا کرده اید، به راحتی بتوانید وسایل مورد نیازتان را تهیه کنید. با این روش هم در زمان صرفه جویی خواهید کرد و هم در خرید اشیای کم اهمیت که با سلیقه شما و دکور اتاق کار شما مطابقت ندارند، دچار اشتباه نخواهید شد.

 

ده نکته مهم در طراحی دکور دفتر کار خانگی

برای طراحی دفتر کار در خانه، وسایلی که در کار شما حرف اول را می زنند، یک صندلی اداری استاندارد، یک میز، قفسه کتاب، کمد فایل و دیگر وسایل ریز و درشت هستند که به جزئیات آنها در ادامه اشاره خواهیم کرد.

 1. طراحی دفتر کار در موقعیت جغرافیایی مناسب از منزل

دفتر کار با منظره رو به طبیعت

از آنجایی که کار در منزل نیاز به تمرکز و آرامش بالایی برای پیشرفت در راندمان کاری دارد، باید یک موقعیت مناسب در گوشه ای از خانه خود برای طراحی دفتر کار در نظر بگیرید. منظور از طراحی دفتر کار حتما این نیست که یک اتاق یا یک فضا را به طور کامل در اختیار کسب و کارتان قرار دهید، بلکه منظور از طراحی دفتر کار، از کوچکترین طراحی برای میز و صندلی کاری شما تا طراحی یک اتاق مخصوص کار در منزل می باشد. بنابراین خیلی مهم است که اتاق کار شما در چه مکان و موقعیتی باشد. بهتر است اگر میخواهید اتاق کارتان را در اتاقی جداگانه فراهم کنید، اتاقی را انتخاب کنید که از سالن نشیمن و آشپزخانه فاصله داشته باشد، البته نکته مهم و اولیه که در انتخاب اتاق کار وجود دارد این است که ابتدا شما باید ببینید که در چه نقطه ای از منزل خود راحت تر می توانید کار کنید، چون ما در اینجا به نکاتی اشاره خواهیم کرد که اولویت هرکدام از آن نکات، راحتی و آسایش شما باشد.

برای انتخاب یک موقعیت مناسب برای اتاق کار در منزل، به چند نکته توجه کنید:

 • اگر شما دارای فرزند هستید، بهتر است اتاق کارتان را به گونه ای انتخاب کنید که به کودک خود دسترسی آسانی داشته باشید و در حین کار کردن بتوانید رسیدگی به کودکتان را به خوبی مدیریت کنید.
 • اگر شما دارای خانواده پرجمعیتی هستید، اتاقی را برای کار انتخاب کنید که دورترین فاصله را به فضای نشیمن داشته باشد، زیرا با توجه به فعالیتی که باید انجام دهید قطعاً نیاز به آرامش زیاد و حریم خصوصی برای انجام کارتان دارید.
 • اگر متراژ منزل شما کوچک است و در اتاق خواب جایی برای فراهم کردن فضای کار ندارید، می توانید در گوشه ای از منزل تان میز کار خود را قرار داده و نگران این نباشید که دکوراسیون منزل شما بهم بخورد، زیرا می توانید از مدرن ترین متریال ها برای ساخت میز کار تان استفاده کنید و حتی شاید به زیباتر شدن فضای نشیمن نیز کمکی کرده باشید.
 • اگر منزل شما دارای پله های دوبلکس است، میتوانید میز کار را به گونه ای طراحی کنید که در فضای داخلی زیر راه پله ها قرار بگیرد، تا از فضای پرتی که در اختیار دارید نیز به خوبی استفاده کرده باشید.

دفتر کار زیر راه پله

 

 1. محیط کافی به اتاق کار خود اختصاص دهید

شاید به نظر بیاید وقتی حرف از کار در منزل می شود، فقط تصویری از میز، لپ تاپ و یک صندلی در ذهن شما نقش ببندد، اما اینگونه نیست. یک فرد شاغل در خانه باید فضای کافی برای انجام دادن هرچه بهتر کار خود داشته باشد. اگر فضای کار شما کوچک باشد نباید با دیزاین نامناسب آن را به یک فضای خسته کننده و دلگیر تبدیل کرده و بدین ترتیب به کار خود نیز آسیب برسانید. باید از فضای در اختیارتان بهترین و بهینه ترین استفاده را داشته باشید، به عنوان مثال اگر فضای کافی در اتاق کارتان ندارید، وسیله های اضافی را حذف کنید و به جای وسیله های اضافی مانند قفسه کتاب بزرگ، از کتابخانه های کوچک استفاده کنید و آن را بالای میز کار خود نصب کنید و از فضاهای اطراف استفاده دیگری داشته باشید.

 

 1. انتخاب میز و صندلی استاندارد و با کیفیت

انتخاب میز و صندلی استاندارد و با کیفیت

از آنجایی که سلامتی انسان بزرگترین نعمت در اختیار او است، و این که با ارزش تر از سلامتی چیزی برای انسان وجود ندارد، باید متریالی برای اتاق کار خود در نظر بگیرید که بیشترین میزان آسایش و راحتی را با آن داشته باشید، زیرا قرار است شما بیشتر تایم خود را صرف کار کردن با لپ تاپ و کامپیوتر روی صندلی کارتان کنید. بنابراین در انتخاب میز و صندلی اتاق کار خود بیشترین وسواس را به خرج دهید تا سلامتی و آسایش شما مختل نشود.

 

میز کار و صندلی استاندارد:

 • عرض میز کار باید به گونه ای باشد که وسیله و ابزار کارتان کاملاً سازماندهی شده در کنار هم قرار بگیرند، علاوه بر آن طول میز و ارتفاع آن نیز باید به گونه ای باشد که باعث نشود تا به آرنج و دست و گردن شما آسیبی وارد شود. در حالت کلی بهتر است میز کار خود را از مدل هایی انتخاب کنید که در حالت استاندارد حدود ۷۰ الی ۷۵ سانتی متر ارتفاع دارند

 

 • با کمی هزینه بیشتر میتوانید میزهایی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم و تغییر ارتفاع داشته باشند، این میزها برای تمامی افراد با شرایط جسمی گوناگون کاملاً مناسب هستند.

 

 • صندلی کار باید به گونه ای باشد که در عین داشتن زیبایی ظاهری، از لحاظ آرگونومیک نیز به طور کامل متناسب با ساختار بدن انسان باشد. بهتر است از صندلی های چرخدار که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، استفاده کنید زیرا هم جابجا کردن آنها آسان خواهد بود و هم در حفظ سلامتی گردن و شانه و دست شما نقش موثری خواهند داشت.

 

 1. قفسه بندی کامل و جذاب داشته باشید

افراد دورکار برای جابجا کردن و قرار دادن وسیله های خود در اتاق کار به فضای وسیعی نیاز دارند تا بتوانند مدارک، اسناد، ابزار و لوازم مورد نیاز کارشان را در آن ها قرار دهند. اگر مقدار فضایی که در اختیار دارید این اجازه را بدهد که از کمد دیواری، شلف و باکس مخصوص برای اتاق کار استفاده کنید و حجم زیادی از وسایل غیرضروری را در آنها قرار بدهید، به شما بزرگترین کمک را در طراحی دیزاین اتاق تان خواهد کرد.

 

 1. تعبیه فضای ملاقات

با توجه به کسب و کاری که دارید و فعالیتی که انجام میدهید شاید بعضی از مواقع لازم باشد که ملاقاتی با مشتریان و همکاران داشته باشید، بنابراین اگر یک اتاق کامل در اختیار تان است می‌توانید از مبل و صندلی مناسب برای فراهم سازی یک فضای ملاقات و جلسه استفاده کنید. از مبلمان اداری با تعداد کم و ابعاد کوچک برای مبله کردن اتاق استفاده کنید تا باعث شلوغ شدن دفتر کار و موجب کلافگی شما هنگام کار نشود.

 

 1. نورپردازی مناسب در طراحی دفتر کار

نورپردازی مناسب در طراحی دفتر کار

در طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی، به نکته مهمی که باید توجه کنید این است که امکان نورپردازی مناسب را در اتاق فراهم نمایید. از آنجایی که قرار است مدت زمان طولانی را در اتاق کار خود بگذرانید، تاریکی اتاق کار به مرور باعث می‌شود تا احساس کسلی و خستگی و زدگی از کار، در شما بروز کند. بنابراین تا حد امکان سعی کنید اتاقی را به عنوان دفتر کار برگزینید که دارای نورگیری طبیعی و پنجره باشد. اگر اتاق دارای نور طبیعی نبود از لامپ های زرد و سفید و آبی در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید، تا خستگی جسمی را کمتر کرده و به سلامت چشم شما نیز آسیبی وارد نشود. همچنین با توجه به سبک دکوراسیونی که می‌خواهد اجرا کنید از لوستر های جذاب و چراغ های فانتزی استفاده کنید.

 

 1. از رنگ بندی مناسب استفاده کنید

همانطور که میدانید انتخاب رنگ بندی مناسب برای دکوراسیون هر مکانی، در روحیات و احساسات افراد تأثیر بسیار زیادی می گذارد. بنابراین باید در دکوراسیون محیط کار و منزل به انتخاب رنگ و ترکیب بندی توجه ویژه ای داشته باشید. تا به کنون راهنمایی های زیادی برای انتخاب رنگ بندی مناسب در دکوراسیون منزل، اتاق خواب، آشپزخانه و ... را برای شما مطرح کرده ایم، اما اتاق کار به طور کامل از آنها مجزاست. زیرا اتاق کار محیطی است که شما بیشتر وقت خود را باید در آن بگذرانید با توجه به اینکه انرژی خود را همزمان باید حفظ کنید. بنابراین رنگ هایی را باید انتخاب کنید که علاوه بر اینکه از دلزدگی و خستگی شما جلوگیری می کنند، باعث نشاط روح و آرامش اعصاب و جسم شما نیز بشوند. به عنوان مثال از رنگ ‌های به شدت سرد مانند: آبی پررنگ، طوسی و رنگ های به شدت گرم مانند: قرمز، قهوه ای، مشکی، برای تمامی وسیله های موجود در اتاق استفاده نکنید، اگر فضای اتاق کار شما کوچک است بهتر است از سبک مینیمال و مدرن استفاده کرده و رنگ های روشن را با رنگ های دیگر ترکیب کرده و دکوراسیون خود را خنثی کنید. به عنوان مثال ترکیب رنگ سفید و آبی، سفید و سبز یا سفید مشکی نه تنها جلوه زیبایی به دکوراسیون شما خواهند داد بلکه موجب خستگی چشم شما نیز نخواهند شد. اما در حالت کلی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که از هیچ رنگی نباید به گونه ای استفاده کرد که هارمونی کل اتاق را به هم زده و در استفاده از یک رنگ زیاده روی نکنید.

 

 1. استفاده از گل و گیاه در طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی

استفاده از گل و گیاه علاوه بر زیبا سازی محیط، باعث ایجاد احساسات خوب و مثبت و خوشایند در افراد می شود. قرار دادن گلدان های کوچک بر روی میز کار یا قرار دادن گلدان بزرگ در اطراف میز کار و گوشه کنار اتاق باعث می شود محیط شما به شدت زیبا و جذاب به نظر بیاید. البته نباید در استفاده از گلدان زیاده روی کنید زیرا هوای محیط را گلخانه‌ای کرده و ممکن است فضا را کوچکتر جلوه دهند.

 

 1. از متریال های مدرن بهره ببرید

همانطور که میدانید بیشترین و بزرگترین بخشی که از یک منزل و اتاق به چشم می خورد، دیوارها و کفپوش آن محیط می باشد. بنابراین باید دیوارها و کف پوش به گونه ای پوشش دهی شوند که باعث جذاب تر شدن محیط کار شما بشوند. به عنوان مثال: استفاده از دیوار کاملاً سفید در اتاق کار برای بسیاری از افراد خوشایند نیست. بنابراین آنها به دنبال کاغذ دیواری یا دیوارپوش و رنگ کردن دیوار ها خواهند رفت. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارید دیوار منزل و اتاق کار خود را به گونه ای پوشش دهید که همیشه مدرن و جذاب به نظر برسد و ویژگی های خوبی نیز داشته باشد، ما به شما استفاده از دیوارپوش های اس پی ال را پیشنهاد می دهیم. متریال SPL با توجه به قابلیت ها و ویژگی های مثبتی که دارد، می تواند جذابیت ظاهری بالایی برای فضای اتاق کار شما فراهم سازد و محیط شما را شیک مدرن و جذاب سازد.

 • متریال SPL (اس پی ال) در طرح ها و کدهای مختلف طراحی و تولید شده است که میتوانید از اندازه 3 میلیمتری آن برای استفاده به عنوان دیوارپوش بهره ببرید و از اندازه 12 میلیمتری آن نیز برای استفاده به عنوان صفحه میز کار و یا صفحه کابینت موجود در اتاق کار خود استفاده کنید. ست کردن دیوار پوش با میز کار و صفحه کمد و کابینت، ایده بسیار جذابی به نظر می‌رسد که شاید مورد پسند بسیاری از افراد باشد.

 

 1. مهیا کردن فضا برای پوشاندن سیم و کابل ها

آنطور که تجربه نشان داده افرادی که در منزل کار می کند و فضای مخصوص برای کار خود تعبیه می‌کنند، از افرادی که در اداره ها و شرکت ها مشغول به کار هستند، دست کمی ندارند. زیرا آنها با همان امکاناتی کار میکنند که در بیرون از خانه می توانستند کار کنند. بنابراین اگر از سیستم های صوتی و تصویری مختلف مانند کامپیوتر، لپ تاپ، باند صوتی، وای فای و دیگر لوازم الکترونیکی استفاده می کنید، می توانید یک فضای مخصوص برای کابل و سیم های دست و پاگیر آنها در نظر بگیرید و آنها را از دید پنهان کنید. زیرا هر چه لوازم الکترونیکی و سیم و کابل در نظر نباشند، فضا خوشایندتر به نظر خواهد رسید بنابراین برای مرتب نشان دادن آنها می توانید از باکس ها و روکش های مخصوص استفاده کنید. این کار علاوه بر تمیز نگه داشتن آنها موجب می شود هنگام گردگیری و جارو کشیدن، سیم های مزاحم در دست و پای شما نباشد.

یک پیشنهاد جذاب:

در صورت امکان از دو میز کار استفاده کنید! اگر شما در اتاق خود یک فضای مخصوص برای کارتان تدارک دیده اید و فضای کافی در اختیار دارید می توانید این ایده را عملی کنید. ایده بسیار جذابی به نظر می‌رسد. شما در اتاق کار خود می توانید از دو میز جداگانه استفاده کنید و هر دو را به گونه ای دکوراسیون کنید که به عنوان تنوع هر چند هفته یکبار یا هر چند روز یکبار فضای کارتان را به میز دیگر انتقال داده و از تغییرات لذت ببرید. این کار برای افرادی که تنوع و هیجان را دوست دارند و همچنین افرادی که زود خسته می شوند، پیشنهاد جالب و جذابی به نظر می رسد.

 

در نتیجه:

ما در سایت صفحه کابینت، در این بخش از سلسله مقالات، نکات کلیدی که در دکوراسیون دفتر کار خانگی و طراحی دکور دفتر کار خانگی در سال 1401 ترند شده اند را برای شما بیان کردیم، تا بتوانید محیط کاری که در اختیار دارید را به بهترین شیوه ممکن دکوراسیون کنید امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و جذاب واقع شده باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد