Image

۱۰ ایده مدرن طراحی دکوراسیون کافی شاپ به سبک روستیک

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی به عنوان یک سبک ساده و زیبا و روستایی شناخته می‌ شود. این سبک با متریال و مواد طبیعی مانند چوب و سنگ تکمیل می ‌شود.

به نظر بسیاری از افراد سبک روستیک، سبکی است که احساس گرما و صمیمیت را در نگاه اول به انسان منتقل می کند. حال اگر بخواهید از این سبک در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ بهره ببرید، باید بگوییم انتخاب بسیار خوبی کرده اید. زیرا سبک روستیک در فضای کافی شاپ، محیطی دلنشین و صمیمی به وجود آورده و پلی به گذشته خواهد زد و یک فضای بی آلایش و آرامبخش را برای مشتریانِ خود به وجود خواهد آورد.

در طراحی کافی شاپ به سبک روستیک، به چند ایده باید توجه کنید تا سبکِ روستیکِ مدرن و امروزی را به درستی طراحی و اجرا کنید.

1. برای جزئیات طراحی دکوراسیون کافی شاپ اهمیت بالایی قائل باشید

اهمیت دادن به جزئیات در طراحی کافی شاپ به سبک روستیک

امروزه کافی شاپ ها نسبت به رستوران ها و فست فودی ها، گرایش بیشتری به خاص نشان دادن دکوراسیون خود دارند. اگر شما صاحب یک کافه هستید، می توانید برای دلپذیر و دلچسب کردن بیشتر طعم کیک و قهوه، از سبک روستیک برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید. توجه به جزئیات کوچک در دکوراسیون داخلی می تواند طرفدران شما را تا چند برابر افزایش داده و کافی شاپ شما را به پاتوق همیشگی بسیاری از افراد تبدیل کند. جزئیاتی مانند موسیقی متناسب با سبک روستیک، داشتن رنگ بندی مناسب، استفاده از متریال های طبیعی در عینِ حفاظت از ظرافت فضا و...

2. استفاده از عناصر و اشیای قدیمی و کلاسیک

استفاده از اشیای کلاسیک و قیمتی در دکوراسیون به سبک روستیک، فضای شما را زیباتر از آنچه که هست نشان میدهد.

  • عناصر قدیمی مانند قفسه های قدیمی، فانوس، رادیو، شومینه و...
  • عناصر طبیعی مانند گلدان های سفالی، مجسمه و وسایل تزیینی چوب طبیعی، عود و ساج، میز و صندلی چوبی، فنجان های چوبی و...
  • عناصر قیمتی مانند کتاب های قیمتی و قدیمی، فنجان نعلبکی از جنس برنز یا نقره، ساعت های قدیمی و قیمتی و...
  • عناصر کلاسیک مانند کتاب های معروف و سرشناس، تابلوهای مشهور و...

3. استفاده از دیوارپوش های سنگ مصنوعی یا چوبی

استفاده از دیوارپوش های چوبی در کافی شاپ به سبک روستیک

 همانطور که می دانید یکی از اصول دکوراسیون سبک روستیک، استفاده از متریال های طبیعی مانند سنگ و چوب است. بنابراین در طراحی کافی شاپ به سبک روستیک می‌ توانید از دیوارپوش های آجری تیره یا روشن و سنگ های طبیعی و تخته چوب بهره ببرید. میتوانید از متریال های نوین نیز به عنوان دیوارپوش استفاده کنید. متریال های نوینی طراحی شده اند که بعضی از طرح های آن ها ظاهری شبیه به چوب و سنگ طبیعی دارند، ولی مزایای خیلی بیشتری نسبت به سنگ و چوب طبیعی دارند.

نمونه هایی از این متریال ها، سنگ های مصنوعی مارمونایت، کورین و اس پی ال (SPL) هستند که میتوان از آن ها به عنوان جایگزینی نوین به جای سنگ و چوب طبیعی نام برد. این متریال ها کاربرد های مختلفی دارند، مثلاً به عنوان صفحه کابینت، رویه میز و کانتر کافی شاپ، دیوار پوش و... استفاده میشوند.

4. استفاده از میز و صندلی های مدرن و چوبی

            استفاده از میز و صندلی های مدرن و چوبی

پیدا کردن میز و صندلی هایی که هم چوبی باشند و هم مدرن، سخت نیست. شما می توانید برای اینکه فضای شما خسته کننده و کسل کننده به نظر نرسد، از مبلمان راحتی مدرن برای تکمیل دکوراسیون داخلی کافی شاپ خود بهره ببرید. به این نکته توجه داشته باشید که سبک روستیک بیشترین هماهنگی و تناسب را با اجزای سبک مدرن می تواند پیدا کند. به طوری که می‌توانید بسیاری از عناصر دکوری خود را ترکیبی از سبک مدرن و روستیک داشته باشید، تا در عین اینکه سبک روستیک را دارید، فضایتان مدرن نیز به نظر برسد.

5. استفاده از دکوری های مناسب سبک روستیک

دکوری های مناسب سبک روستیک

 انواع سنگ ها، حصیرها، چوب ها و انواع فلزات مانند برنز و مس، مناسب به کارگیری در این سبک هستند. می توانید از آباژور های ساخته شده از تنه و شاخه درختان و حتی لوسترهای چوبی و استفاده از تخته سیاه به جای منو و... در تکمیل دکوراسیون خود استفاده کنید. همچنین استفاده از ظروف چوبی، حصیری و سنگی، ظاهر بسیار متفاوتی به دکوراسیون شما میدهد و مسلماً مورد پسند بسیاری از مشتریان قرار می گیرد.

6. استفاده از دیوار خاطرات در دکوراسیون به سبک روستیک

دیوار خاطرات در دکوراسیون به سبک روستیک

شما میتوانید یک دیوار را به محل درجِ نامه ها، عکس ها، روزنامه و تابلوهای خاص، کارت پستال و تمبر های قدیمی اختصاص دهید. با این کار مطمئن باشید طرفداران بسیار زیادی جذب خواهید کرد.

7. استفاده از رنگ بندی متنوع با رعایت ترکیب رنگ اصلی

اگر بدانید که رنگ های سازگار و متحد با سبک روستیک چه رنگ هایی هستند، و آن ها را کنار هم بیاورید، بیشتر راه را رفته اید. چندین نمونه از ترکیب رنگ ها که می‌  توانید آنها را کنار هم بیاورید:

رنگ های قهوه ای، کرم، سبز لجنی، برنزه، مشکی و خاکستری از جمله رنگ هایی هستند که بیشترین استفاده را در این سبک دارند.

8. استفاده از لوازم و متریال های ساده و روستایی

می ‌توانید از متریال های برقی قدیمی و روستایی مانند: تلفن های چرخشی، قهوه ساز های قدیمی و لوازم اصیل روستایی مانند قالیچه های دستباف، رومیزی های حصیری یا ترمه استفاده کنید.

9. استفاده از یک موزه در کافی شاپ

شما می توانید یک دکور شیشه ای یا چوبی ایمن سازی شده، در گوشه دنجی از کافی شاپ خود قرار دهید و در آن لوازم و اشیای با ارزش یا قدیمی همانند وسیله های دست ساز، طلا و جواهرات، ظروف قدیمی، عتیقه جات روستایی قرار دهید و جذابیت فضای خود را چند برابر کنید.

10. توجه به فرهنگ و هنر در کافه شاپ

سبک روستیک یک سبک ساده است، برای اینکه آن را از سادگی در بیاورید می توانید به فرهنگ و هنر توجه ویژه‌ای نشان دهید. استفاده از آثار و کارهای هنرمندان شهر و کشورتان و نصب آنها بر روی دیوار توجه و علاقه شما را به فرهنگ و هنر نشان خواهد داد. مطمئن باشید که توجه به هنر، نه تنها باعث دور کردن فضای شما از سادگی خواهد شد، بلکه باعث قدردانی مشتریانتان از شما به دلیل توجه به فرهنگ و هنر نیز میشود.

نتیجه گیری

فلسفه موجود در سبک روستیک برای دکوراسیون داخلی، فلسفه ساده ای است که می‌ گوید از عناصر طبیعی و ادغام آنها با صنعت دکوراسیون داخلی یک فضای پر از گرما و صمیمیت و آرامش بسازید. ما در این مقاله ۱۰ نمونه از از ایده های طراحی کافی شاپ به سبک روستیک را بازگو کردیم امید است این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد