اصول طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک

اصول طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک

تقریبا شلوغ‌ ترین فروشگاه‌ها، فروشگاه های پوشاک هستند. زیرا خرید لباس در هر زمان از سال برای اغلب افراد به یک امر ضروری تبدیل شده است.

افزایش فروش و تبدیل افراد بازدیدکننده و رهگذر به مشتری، از چالش هاییست که صاحبان فروشگاه های پوشاک و دیگر اصناف با آن مواجه اند. دکوراسیون صحیح فضای تجاری یا فروشگاه و بوتیک لباس، یکی از راهکارهای اصلی برای به روال انداختن کسب و کار و افزایش فروش شماست.

برای افزایش فروش و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری دائمی، به بهره وری از سیاست های فروش نیاز دارید. یکی از سیاست های فروش کالا، توجه به ظاهر و نمای فروشگاه است. زیرا

همه‌ی ما وقتی داخل فروشگاه پوشاک می‌شویم اولین چیزی که نظرمان را به خود جلب میکند دکوراسیون آن فروشگاه پوشاک یا بوتیک است .

در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 1. چیدمان درست رگال و قفسه پوشاک:

چیدمان درست قفسه ها و رگال ها

سعی کنید کالا را طوری در ویترین یا رگال بچینید که در همان نگاه اول مشتری احساس کند به آن کالا نیاز دارد. به عنوان مثال، از رگال های استیل و طلایی برای قراردادن در فضای فروشگاه استفاده کنید تا زرق و برق آن، به زیبایی ظاهری لباس نیز بیفزاید.

 1. نورپردازی مناسب:

نورپردازی مناسب در داخل فروشگاه پوشاک

علاوه بر چیدمان صحیح کالا، نورپردازی هم نقش بسیاری در جذب مشتری دارد؛ شما میتوانید با یک نورپردازی کامل و مناسب بر روی لباس ها، هم پوشاک را به خوبی نشان دهید و هم فروشگاهتان را زیباتر کنید. برای این کار به نورپردازی سقف، نورپردازی داخلی قفسه ها و ویترین، نور مخفی بالای میله های رگال لباس و... توجه کنید. اگر بیشتر اجناس فروشگاهتان البسه ی زنانه است، بهتر است به جزئیات توجه بیشتری داشته باشید.

 1. تعبیه ی کف پوش مناسب برای فروشگاه :

شما با داشتن یک کفپوش مناسب در کف فروشگاه میتوانید هم به زیبایی ظاهر فروشگاه خود قوت ببخشید و هم مشتری میتواند از راه رفتن در فضای فروشگاه شما لذت ببرد، مخصوصاً اگر کالای  فروشی شما کفش باشد.

 1. دیوارپوش و سقف مناسب فروشگاه :

دیوارپوش و سقف شیک و امروزی

به همان اندازه که کفپوش فروشگاه در زیبایی ظاهر اهمیت دارد، دیوارپوش و تزئین سقف نیز موثر است. می توانید سقف فروشگاه را با آسمان مجازی، کناف سقف، سقف کاذب و ... پوشش دهید.

برای دیوارپوش نیز می توانید از متریال های مدرن و بروز بازار استفاده کنید. متریال های مناسب برای استفاده به عنوان دیوارپوش متریال هایی اعم از دیوارپوش مارمونایت 2 میل، دیوارپوش اس پی ال  3 میل با کد رنگ های مختلف استفاده کنید.

 1. کانتر فروشگاه پوشاک :

قسمتی دیگر از فروشگاه پوشاک کانتر و صندوق تسویه حساب فروشگاه است. اگر به چیدمان و متریال هایی که در این قسمت به کار می برید توجه داشته باشید، باعث جلب نظر مشتری خواهد شد.

به عنوان مثال، استفاده از میزهای شیشه ای دیگر از مد افتاده و باب روز نیست. همچنین استفاده از دیگر متریال ها مانند چوب و سنگ برای کانتر پذیرش فروشگاه ها انتخاب مناسبی به نظر نمی رسد.

 در طراحی کانتر و ویترین فروشگاه و همچنین قفسه بندی ها، استفاده ازمتریال های مدرن و بروز بسیار مهم است، متریالی که نظر هر بیننده ای را به خود جلب کرده و او را ترغیب به وارد شدن به فروشگاه کند. امروزه متریال های بسیاری به غیر از شیشه و سنگ و ... برای استفاده به عنوان میز و کانتر در بازار موجود می باشند، از جمله سنگ های مصنوعی کورین، مارمونایت و SPL که دارای مزایا و تنوع رنگی بالا می باشند و به دلیل کیفیت خوب و لوکس بودن شما را به جذب مشتری و سود دهی هر چه بیشتر سوق خواهد داد.

 1. رعایت ترکیب رنگ در بوتیک یا فروشگاه لباس :

به رنگ بندی فروشگاه اهمیت دهید، ترکیب رنگ هایی انتخاب کنید که در روشنایی روز و تاریکی شب جلوه ی خاصی به فروشگاه ببخشد.

 1. تعبیه بهترین مکان برای ویترین اصلی :

نمونه ای از ویترین زیبا و شیک و امروزی

شاید شما فکر کنید مهم ترین چیز در یک فروشگاه پوشاک، این است که اجناس زیادی در آن باشد، اما اینطور نیست، مهم ترین چیز در یک فروشگاه قبل از کیفیت اجناس، چگونگی به نمایش گذاشتن آن است. اگر بخواهید یک فروش موفق داشته باشید، باید بدانید چگونه باید اجناس خود را به چشم مشتری بیاورید. تعبیه یک دیوار کامل به رگال و ویترین فروشگاه، و نورپردازی و چیدمان مناسب باعث می شود البسه شما زیباتر از آنچه که هست دیده شوند.

نکات دیگر برای داشتن یک دکوراسیون ایده آل در فروشگاه خود عبارتند از:

 • مغازه را زیاد شلوغ نکنید
 • از مانکن های خاص و جالب توجه استفاده کنید
 • محلی را برای نشستن و استراحت کردن اختصاص دهید
 • به سن و سال مشتریان اهمیت دهید
 • کالاهای خورده ریزه مربوط به محصولات اصلی تان را در کنار آن ها تعبیه کنید

همانطور که در رستوران و کافی شاپ علاوه بر کیفیت سفارشات، دکوراسیون آن ها نیز مشتریان را تحت تأثیر قرار می دهد، در فروشگاه البسه نیز هم علاوه بر قیمت و کیفیت پوشاک، دکوراسیون فروشگاه نیز بر انتخاب و خرید مشتریان تأثیر می گذارد.

با توجه به اینکه هر کس که وارد فروشگاه می شود، معلوم نیست قصد خرید داشته باشد یا خیر، باید دکوراسیون فروشگاه را طوری بچینید که اگر کسی قصد خرید لباس هم نداشته باشد با دیدن چیدمان زیبای رگال لباس و ویترین و ... به وجد آید.

نتیجه گیری:

راهکار ها و زاویه های نگاه یک طراح دکوراسیون، با شما که فروشنده پوشاک هستید بسیار متفاوت است. راهکارهایی که یک طراح دکوراسیون به شما می دهد و ترفندهایی که در فضای شما پیاده می کند، به مرور زمان باعث افزایش فروش و جلب رضایت مشتریان شما خواهد شد. 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
 • Instagram
 • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد