کابینت پله ای | جدیدترین مدلها + مزایا و معایب

کابینت پله ای | جدیدترین مدلها + مزایا و معایب

کابینت های دیواری به صورت پلکانی و در دو عمق مختلف ساخته می شوند که معمولاً به کابینت های پله ای یا کابینت های شکسته در طراحی دکوراسیون داخلی معروف هستند. کابینت پله ای یکی از جدیدترین ایده ها در سبک کابینت مدرن است. بهتر است از دو رنگ متضاد در کابینت پله استفاده شود تا عمق کمد های داخلی به خوبی دیده شود. لازم به ذکر

است که کابینت پله ای فقط به سبک مدرن قابل استفاده است.

رنگ کابینت و نورپردازی در آشپزخانه

کابینت پله را در طراحی داخلی بسیاری از آشپزخانه ها می توانیم ببینیم. تعداد خانه ها و آپارتمان های نوساز که امروزه در حال ساخت هستند باعث افزایش فروش این نوع کابینت ها شده است. بسیاری از افراد این محصول را به دلیل زیبایی و سادگی آن دوست دارند. دلیل گرایش مردم به این سبک دقیقاً کیفیت طراحی و زیبایی و سادگی در عین حال کاربردی بودن آن است. نمونه های کابینت زیادی را می توان در بازار با این مدل سفارش داد ولی بیشتر از کابینت های گلاس به جای کابینت ممبران برای اجرای پله ای استفاده می‌شود.

به چه کابینت هایی پله ای می گویند؟

کابینت پله ای های گلاس سفید طوسی

کابینت های پله ای نمونه ای از کابینت های مدرن هستند. به همین دلیل در عین داشتن نمایی ساده می توان قاب پله مانندی را در آنها دید. درب یکی از کمدها ممکن است کمی عقب و گاهی جلوتر از درب کناری باشد. به همین دلیل نام پله روی این محصول گذاشته شده است. این نمونه از محصولات ممکن است تنها با یک رنگ از مواد اولیه ساخته شود و گاهی ممکن است با دو یا چند رنگ مواد اولیه ساخته شود. کابینت پله نمونه ای از جدیدترین کابینت های موجود می باشد.

افرادی که به سبک مینیمال علاقه دارند این محصول را از بین نمونه های موجود انتخاب می کنند. نحوه باز و بسته شدن این محصول، نحوه ساخت و طراحی آن زیبایی منحصر به فردی را برای این محصول ایجاد کرده است. با در نظر گرفتن این موارد، می توانید این محصول را با هر رنگ و متریال دلخواهی سفارش دهید.

بهترین روش برای طراحی کابینت پله ای:

برای اینکه بتوانید بهترین متریال را با بهترین کیفیت تهیه کنید، بهتر است ابتدا به دنبال افرادی باشید که در این کار متخصص هستند. در این صورت فقط با مراجعه به منزل و محل قرارگیری کابینت ها در آشپزخانه، به شما نظر کارشناسی شده می دهند. رنگ کابینت ها، طرح ها و مدل های آن ها، اندازه ها و ابعاد و ... یکی از مواردی است که به شما ارائه خواهند داد.

مهم ترین نکات در طراحی کابینت پله ای برای آشپزخانه

طراحی کابینت پله ای برای آشپزخانه

هنگام طراحی و خرید کابینت پله برای آشپزخانه باید به نکات زیادی توجه کرد. این اصول در دکوراسیون آشپزخانه به داشتن نمایی بسیار زیبا کمک می‌کند. از مهم ترین اقلام موجود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابعاد و اندازه های هر طبقه از این محصول باید با یکدیگر همخوانی داشته باشد.
 • عمق و اندازه هر کابینت را با توجه به نیاز و با توجه به اصول اندازه گیری و با توجه به نسبت آنها با یکدیگر انتخاب کنید.
 • در صورت تمایل می توانید از دو رنگ و گاهی تنها یک رنگ در طراحی این محصول استفاده کنید.
 • به کیفیت مواد اولیه توجه کنید در این صورت بهترین محصول را خواهید داشت.

با در نظر گرفتن این موارد، می توانید بهترین پاسخ را دریافت کنید. همچنین با این موارد می توانید خرید مطمئن تری را تجربه کنید و از خرید خود راضی باشید.

نورپردازی در ساخت کابینت پله ای:

کابینت پله ای در صورت ساده بودن دارای زیبایی بی نظیری هستند. نورپردازی در این محصولات نیز ویژگی و جلوه آن را افزایش داده است. نورپردازی با استفاده از ال ای دی ها و هالوژن ها باعث می شود تا سایه های متعددی در این محصول به وجود بیاید و همین زیبایی این محصول را افزایش دهد. استفاده از این نورپردازی با توجه به سلیقه شما صورت خواهد گرفت. در نظر داشته باشید می توانید از این مورد نیز منصرف شوید. توجه داشته باشید که این محصول در کنار نورپردازی می تواند زیبایی آن را چند برابر کند.

قیمت کابینت پله ای

قیمت کابینت پله ای و خرید کابینت آشپزخانه و صفحه کابینت و بین کابینتی و... یکی از مواردی است که هر فرد در زمان خرید به آن توجه زیادی خواهد کرد. افزایش قیمت همه محصولات و متریال ها برای ساخت، قیمت بالای این محصولات هستیم. روز به روز قیمت این محصولات نسبت به روزهای گذشته بیشتر می شود. به همین دلیل بهتر است هر چه سریع تر برای سفارش ساخت و یا خرید آنها اقدام کنید. قیمت این محصولات به موارد متعددی مانند آن، مواد و متریال های مورد استفاده و رنگ بندی و طرح بندی آن اختصاص دارد. به همین منظور قیمت های متنوع را در بازار از این محصول مشاهده می کنید. با توجه به بودجه خود می توانید برای خرید آن اقدام کنید.

اصول طراحی کابینت آشپزخانه پلکانی

اصول طراحی کابینت آشپزخانه پلکانی

 1. تقسیم ارتفاع و عمق کابینت باید به گونه ای باشد که ارتفاع کابینت از حد نرمال فراتر نرود و دسترسی به ردیف دوم کابینت ها نیز آسان باشد.
 2. تناسب بین دو ردیف کابینت پله باید رعایت شود تا دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایده آل به نظر برسد.
 3. استفاده از دو رنگ مختلف کابینت برای ردیف ها زیبایی را بیشتر می کند و این دو رنگ باید به گونه ای انتخاب شوند که با یکدیگر هماهنگ باشند.
 4. برای زیبایی کابینت پله می توانید برای طراحی ردیف اول از  کابینت ام دی اف براق و برای طرح ردیف دوم از ام دی اف خام با روکش چوب استفاده کنید.
 5. برای زیبایی بیشتر و ایجاد تناژ رنگ فوق العاده میتوانید صفحه کابینت و بین کابینتی خود را باهم ست کنید. به گونه ای که پس از کابینت بندی ها، بین کابینتی و صفحه کابینتتان به چشم بیاید.
 6. براق یا مات بودن این مدل کابینت به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.
 7. اگر می خواهید عمق یا ارتفاع کابینت پله شکسته تر به نظر برسد، بهتر است از دو رنگ متضاد برای طراحی این کابینت ها استفاده کنید.
 8. در صورت تمایل می توانید از ترکیب رنگ های خنثی با رنگ های گرم برای طراحی این کابینت ها استفاده کنید.
 9. نورپردازی کابینت پله ها به صورت کاربردی بسیار مهم است و بهتر است در نورپردازی این کابینت ها حساسیت لازم را به کار ببرید. 
کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
 • Instagram
 • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد