آشپزخانه

Anti-scratch countertop

صفحه کابینت ضد خط و خش

شاید شما هم در انتخاب صفحه کابینت این جمله را شنیده باشید که این صفحه کابینت ضد خش میباشد، اما آیا در واقعیت هم اینطور هست یا خیر. در این مقاله سعی شده به شما کمک کنیم تا انتخابی بهتر داشته باشید. دو موضوع مهم در ضد خش بودن صفحه کابینت وجود دارد: محل استفاده محصول و نحوه استفاده از آن. ضد خش نامیدن یک صفحه به این معنا نیست که به هیچ روشی نتوانیم بر روی آن خش ایجاد کنیم حتی سخت ترین سنگ ها هم با کشیدن یک جسم نوک تیز مانند چاقو و میخ بر روی سطح آن خط و خش بر میدارند. در اصل محصولی که درصد سختی رویه و کیفیت سطح آن نسبت به محصولات دیگر بیشتر باشد را ضد خش مینامیم. اکنون به بررسی چند متریال پر مصرف صفحه کابینت از نظر ضد خش بودن میپردازیم.

 

صفحه کابینت ضد خش HPL :

در این نوع صفحات با استفاده از لایه اضافی در سطح یا همان (overlay) میباشد که به دلیل ماهیت مولکولی موجود در آن باعث بهبود کیفت سطح و دوام بیشتر رویه آن در برابر خش پذیری میشود. نکته اینکه شفافیت بالای (overlay) باعث میشود هیچگونه تغییری در (decor paper) یا همان لایه طرح ایجاد نشود.

صفحه کابینت کورین:

صفحات کورین از متریال های محبوب موجود در بازار هستن که چند سالی است برای صفحه کابینت مورد استفاده قرار میگیرند. البته از نظر مقاومت در برابر خط و خش بسیار ضعیف میباشند و جزء صفحه کابینت ضد خش نیستند!!! اما خصوصیتی منحصر بفرد این محصول را مورد پسند مصرف کنندگان قرار داده و آن قابلیت ترمیم پذیری کورین میباشد. کورین با توجه به نوع استفاده از آن هر 6 ماه یا یک سال نیاز به ترمیم دارد که با استفاده از موادی به نام پولیش مانند روز اول شفاف و براق خواهد شد.

صفحه کابینت ضد خش کوارتز:

صفحه کابینت ضد خش کوارتز یکی از مقاوم ترین متریال های موجود در بازار از نظر مقاومت در برابر خط و خش میباشد و با توجه به این خصوصیت مورد علاقه مصرف کنندگان قرار گرفته اما مشکلی بزرگ برای مصرف کنندگان رده متوسط وجود دارد و آن قیمت بالای آن است.

 

صفحه کابینت ایتالیایی SPL :

جدیدترین متریال برای استفاده به عنوان صفحه و رویه میز موجود در بازار میباشد و از نظر خش پذیری کاملا مقاوم در برابر خط و خش و همچنین گرما و نفوذ آب است. البته با این خصوصیات باید انتظار قیمت بالایی از این محصول داشته باشم اما اینگونه نیست و spl در رده متریال های با قیمت متوسط و مناسب قرار میگیرد. امیدوارم این مقاله شما را در انتخاب یک محصول خوب با قیمت مناسب برای صفحه کابینت منزلتان یاری کند.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد