آشپزخانه

صفحه کابینت پی وی سی و معایب آن

صفحه کابینت پی وی سی و معایب آن

آشپزخانه قلب هر خانه است، اینطور نیست؟ آشپزخانه‌ای کاربردی و زیبا نه تنها ظاهر بهتری به خانه شما میبخشد بلکه زندگی را برای ساکنین راحت و دلپذیر می‌کند. با عوض شدن هر روزه گرایش‌ها، مردم این روز‌ها آشپزخانه‌های ماژولار را انتخاب می‌کنند تا خانه را ساده ولی کاملا بهینه نگه دارند. این روزها، مردم کابینت های چوبی قدیمیشان در آشپزخانه را با کابینت‌ها و صفحه کابینت ‌pvc جدید جایگزین میکنند.

دلایل زیادی وجود دارد که مردم صفحه کابینت ‌pvc (پلی وینیل کلراید) را ترجیح می‌دهند، اما چندین عیب هم در کابینت‌های pvc هست. پیش از آنکه وارد بحث معایب نصب کابینت‌های آشپزخانه pvc شویم، بگذارید انواع، مشخصات و دلایلی که مردم آن را انتخاب می‌کنند را بررسی کنیم.

Pvc ماده رایجی ‌است که در لوله و اتصالات سرویس‌های بهداشتی کاربرد دارد. این ماده به این دلیل در چنین اتصالاتی کاربرد دارد که سبک و ضد‌آب است. این قابلیت‌ها این ماده را به گزینه‌ای جذاب برای ساخت کابینت‌ها در آشپزخانه نیز تبدیل کرده است. با ماده pvc، شما دو گزینه خواهید داشت: صفحه‌های توخالی pvc و ورق‌های فوم pvc.

اولین نوع یعنی صفحه کابینت ‌pvc توخالی ، از داخل توخالی هستند، همانطور که از اسمش پیدا است. این صفحات سبک و اقتصادی تر هستند. نوع دوم یعنی ورق‌های فوم pvc ضخیم‌تر از صفحات توخالی هستند و وسیع تر از آنها. اولی می‌تواند برای هریک از این گزینه‌ها برای ساخت کابینت انتخاب شود، ولی مردم ورق‌های فوم را بیشتر ترجیح می‌دهند به دلیل اینکه مقاوم‌تر است.

قابلیت‌های کابینت آشپزخانه بخش‌بندی شده pvc

 • روند نصب کابینت‌های pvc راحت و بدون دردسر است.
 • نظافت کابینت‌های pvc برای مصرف کننده راحت است.
 • این متریال خواص ضدخورندگی دارد و مقابل آب و آسیب حشرات مقاوم است.
 • اینکه جایگزینی آنها در مقایسه با نمونه‌های چوبی سنتی راحت‌تر است.
 • آنها همچنین به راحتی تمیز می‌شوند و به حداقل مراقبت احتیاج دارند.
 • کابینت‌های pvc به نسبت کابینت‌های چوبی و دیگر متریال موجود در بازار ارزان‌تر هستند.

حالا کسانی که به مفهوم سادگی علاقه دارند، آشپزخانه ماژولار pvc را به دلیل هزینه تاثیرگذار، طول‌عمر و نگهداری ساده‌اش انتخاب می‌کنند. اگرچه، درحالی که به این عوامل اهمیت داده می‌شود، دانستن تمام معایب کابینت‌های pvc نیز برای تصمیم‌گیری درست و بهتر حیاتی است.

معایب کابینت‌ آشپزخانه pvc

 • این متریال خیلی طول عمر بالایی ندارد و به مرور زمان تاب برمیدارد و حالت اولیه‌اش را از دست می‌دهد.
 • متریال pvc ظرفیت تحمل وزن پایین‌تری در مقایسه با دیگر  متریال مثل چوب و mdf دارد.
 • برخلاف گزینه‌های رنگی دردسترس در چوب، رنج محدودی از انتخاب برای متریال pvc وجود دارد.
 • کابینت‌های ساخته شده از pvc در برابر آتش و حرارت مقاوم نیستند.
 • این متریال در برابر خراشیدگی در مقایسه با دیگر متریال آسیب‌پذیرتر است.
 • اگر شما صفحات توخالی را انتخاب کنید، احتمال اینکه تعداد زیادی حشره و جانور در فضای داخل این صفحات لانه کنند بسیار زیاد است.
 • تعداد زیادی از مصرف کنندگان نیز از تغییر رنگ این نوع متریال بعد از چندسال استفاده شکایت داشته‌‌اند، که در کابینت‌های چوبی و دیگرمتریال چنین مشکلی وجود نداشنه است.
 • -           از انجایی که متریال pvc مقاومت بالایی ندارند، ابزار و لولاها تنها با پلاستیک می‌توانند برای بستن و ثابت کردن کابینت‌ها استفاده شوند.
 • متریال pvc همچنین تمایل به خمشدگی و تغییر حالت را به دلیل مقاومت پایین‌شان در برابر هر نوع  فشار فیزیکی دارند.

صفحه کابینت ‌pvc

صفحه کابینت به دلیل پرکاربرد بودن بخش مهمی از اجزا آشپزخانه است. انتخاب متریال مناسب برای این بخش ضمن جلوه ای که به طراحی و ظاهر آشپزخانه می‌دهد از نظر کاربرد و مقاومت بسیار مهم است و باید فاکتور‌های مختلفی برای یک انتخاب مناسب در نظر گرفته شود. انواع مختلفی از متریال مثل چوب سنگ طبیعی سنگ‌های مصنوعی مانند کوارتز، کورین، مارمونایت و اس‌پی‌ال همچنین صفحات mdf و pvc در این بخش قابل استفاده هستند که برای انتخاب فاکتور های مهمی مانند زیبایی و طرح، مقاومت در برابر ضربه، خط و خش، حرارت، رطوبت، لک‌پذیری و قیمت باید مورد توجه قرار بگیرد.

صفحه کابینت ‌pvc مزایایی مثل قیمت مناسب، ضد آب و ضد لک بودن سبک بودن متریال و قیمت کم این متریال مورد توجه است. اما از طرف مقابل طول عمر پایین، عدم تحمل حرارت و شعله، تغییر شکل و تا برداشتن بعد از مدتی استفاده معایب این محصول هستند که با توجه به فشار و حجم کاری که روی صفحات کابینت هست و در معرض عوامل مختلف هستند استفاده از این متریال برای این بخش از آشپزخانه ریسک بسیار بالایی دارد.

قیمت صفحه کابینت pvc

قیمت صفحه کابینت ‌pvc نصبت به جنس متریال، ضخامت، عرض صفحه و کشور و شرکت تولید کننده صفحه متفاوت است به عنوان نمونه صفحه کابینت ‌pvc ایرانی با ابعاد 122*244 و ضخامت 16میل از حدود 1.500.000 تومان به بالاست.

جمع‌بندی نهایی

خوب حالا که تمام قابلیت‌ها، دلایل و معایب کابینت و صفحه کابینت ‌pvc را می‌دانید، اگر بخواهید کابینت ساخته شده از pvc را انتخاب کنید، انتخاب و تصمیم‌گیری برایتان خیلی راحت می‌شود. کابینت‌های چوبی برای نظافت و نگهداری سخت هستند، اما دوام و طول عمر بیشتر دارند زمانی‌ که آنها را با کابینت‌های pvc مقایسه میکنید. اما اگر نمیخواهید هزینه زیادی صرف آشپزخانه کنید یا می‌خواهید یک مکان موقت را آماده کنید، آن موقع می‌توانید صفحه کابینت ‌pvc را انتخاب کنید. و بعد مطمئن شوید که از کابینت‌ها با مراقبت و پیشگیری از آسیب دیدگی استفاده می‌شود و مرتبا برای اجتناب از حشرات نظافت می‌شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد