آشپزخانه

 بین کابینتی مناسب با صفحه کابینت و کابینت آشپزخانه

بین کابینتی مناسب با صفحه کابینت و کابینت آشپزخانه

کابینت‫ها و اجزای آن مانند صفحه کابینت و بین کابینتی بخش مهمی از دکوراسیون داخلی هر خانه و آشپزخانه هستند. بنابراین توجه به چندین نکته مهم قبل از انتخاب و خرید ضروری است. در ادامه به نکات اصلی که در انتخاب کابینت آشپزخانه باید به آن توجه کنید اشاره می کنیم.

انتخاب بین کابینتی مناسب با صفحه کابینت و کابینت آشپزخانه این قابلیت را دارد که سبک کل آشپزخانه شما را متحول کند. حالا این تکامل و تحول می تواند خوب یا بد باشد، بستگی به متریال ها و اجناسی که انتخاب می‫کنید دارد.

با مطالعه این مقاله، انتخاب بین کابینتی مناسب با صفحه کابینت و کابینت آشپزخانه برای شما خیلی راحت تر خواهد شد. بنابراین با ما همراه باشید تا به نکات مهم پی ببرید.

در انتخاب بین کابینتی مناسب با صفحه کابینت و کابینت آشپزخانه باید ابتدا از اصول اولیه دکوراسیون شروع کنید. در ابتدا مشخص کنید و برنامه ریزی کنید که طرح و رنگ انتخابی‫تان چگونه خواهد بود و این چیدمان با توجه به اندازه کابینت و بین کابینت های آشپزخانه و سلیقه افراد متفاوت است.

انواع صفحه کابینت و بین کابینتی آشپزخانه:

در گذشته اکثراً صفحه کابینت ها از چوب یا MDF ساخته می شدند، اما امروزه با توجه به پیشرفت و توسعه تکنولوژی، انواع مدل های صفحه کابینت آشپزخانه با متریال جدید، نوین و متنوع در بازار وجود دارد که می توان با توجه به بودجه ای که دارید و سلیقه‫ ای که دارید آنها را خریداری کنید.

اهمیت بین کابینتی در آشپزخانه:

فضای بین کابینت ها فضایی کم عرض و محدود است، اما می توان روی آن متمرکز بود و فوکوس کرد. از آنجایی که این فضا جزو دیوارهای آشپزخانه شماست، باید از متریالی استفاده کنید که بتوان از آن متریال در دیوارهای خالی از کابینت آشپزخانه نیز استفاده کرد.

  • یکی از کلیدی ترین نکات در خرید بین کابینت مناسب برای آشپزخانه، خرید متریالی است که کاملاً ست با صفحه کابینت باشد. مثلا برخی از افراد دوست دارن از کاشی های بین کابینتی استفادده کنند و در عین حال میخواهند آن را با صفحه کابینت ست کنند! متأسفانه همچین چیزی ممکن نیست زیرا کاشی ها به‫گونه ای مقاوم نیستند که بتوان از آن ها برای روی کابینت نیز استفاه کرد.
  • بنابراین در انتخاب بین کابینتی مناسب با صفحه کابینت و کابینت آشپزخانه باید به این نکته توجه کنید، اینکه متریالی انتخاب کنید که بین کابینتی ست خودش را داشته باشد تا بعداً در انتخاب و هماهنگی آن، به مشکل و یا هزینه اضافی بر نخورید.

برای انتخاب بین کابینتی مناسب با کابینت و صفحه کابینت چه چیزهایی را باید در نظر بگیریم؟

1.       نوع و جنس کابینت خود را در نظر بگیرید

کابینت ها در بازار مربوطه به انواع مختلفی تقسیم می شوند، انواع مختلفی از جنس، بدنه و رنگ و لعاب گرفته تا قیمت و عوامل دیگر، در واقع دو سبک کلاسیک و مدرن در صنف کابینت وجود دارد. تنها رنگ آمیزی و جنس آنها تقسیم بندی را به دسته های بیشتر گسترش می بخشد. در انتخاب بین کابینتی و صفحه کابینت مناسب، اولین قدم شناخت نوع و جنس کابینت ها است تا بتوان متریال مناسب برای اجرای صفحه و بین کابینتی انتخاب نمود.

2.       رنگ و طرح کابینت را در نظر بگیرید

رنگ کابینت در واقع رنگ درب و کشوهای کابینت است، البته در کابینت های ممبران و کلاسیک بیشتر از رنگ های ملایم مانند قهوه ای، سفید و کرم استفاده می شود و در کابینت های مدرن از رنگ های دیگر مانند خاکستری، سیاه، سبز تیره، سرمه ای و... و استفاده می شود.

  • در نظر داشته باشید که باید تضاد خاصی برای رنگ صفحه کابینت و بین کابینتی با درب کابینت وجود داشته باشد تا هر دو به چشم بیایند. استفاده از تنها یک رنگ برای اجرای صفحه کابینت و بین کابینتی، تصمیم جالبی به نظر نمی‫رسد زیرا یکنواختی و تک رنگی، هم زود چشم و دل شما را می‫زند و هم اجازه ی دیده شدن به کابینت و بین کابینتی نمی‫دهد.

3.       قیمت تنها عاملی است که نباید در نظر گرفته شود

قیمت به عنوان اولین معیار برای خرید هر چیزی در نظر گرفته می شود، اما نکته مهم این است که خرید بین کابینتی ها نباید به قیمت بستگی داشته باشد، زیرا اولاً این فضا محدود است و قیمت آنچنانی برای شما هزینه نخواهد داشت، ثانیاً این فضا، بستر مهمی در آشپزخانه شما است و پس از کابینت ها، مهمترین چیزی است که به چشم میاید. همانند دیوارپوش های خانه که قبل از دکوراسیون اصلی، سادگی یا شلوغی دیوارپوش به چشم می‫خورد. و ثالثاً وقتی متریال هایی وارد بازار شده اند که همزمان با صفحه کابینت ست می‫شوند، در عین اینکه یک سوم کمتر از صفحه کابینت سرمایه لازم دارند، چرا باید نگران هزینه ها باشید؟!

4.       توجه به دیوارهای جداکننده غیر از بین کابینتی‫ها

معمولاً در آشپزخانه ها به غیر از دیوار بین کابینت‫ها دیوارهای دیگری نیز وجود دارد که باید با بین کابینتی های شما تشابه مشخصی داشته باشند، بهتر است از متریالی همچون مارمونایت 2 میل یا اس پی ال 3 میل برای پوشش دیوارها و بین کابینتی ها استفاده کنید تا با وجود اسلب های بزرگی که دارند، شما را بی نیاز از هر متریال دیگری بکنند و خیال شما را از بابت نظافت و نگهداری و عایق بودن دربرابر رطوبت و حرارت و... راحت کنند.

5.       فضا و متراژ آشپزخانه در نظر گرفته شود

اندازه و فضای آشپزخانه شما می تواند بر رنگ و حتی شکل بین کابینتی های شما تأثیر بگذارد. اگر آشپزخانه بزرگ یا کابینت های زیادی دارید می توانید از اسلب های بزرگتر و رنگ های تیره تر متریال مارمونایت و اس پی ال استفاده کنید اما اگر فضای کوچک و محدودی دارید بهتر است از اسلب های کوچک و رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا بزرگتر دیده شود.

6.       توجه به کیفیت صفحه کابینت آشپزخانه

برای ساخت صفحات کابینتی از مواد و متریال های مختلفی استفاده می شود. باید توجه داشته باشید که سطح کابینت و دیوارپشتی آن بیش از سایر قسمت های آن با آب در تماس خواهد بود. بنابراین باید صفحه کابینت و بین کابینتی را انتخاب کنید که در برابر رطوبت، آب، خط ‫وخش و گرما مقاومت بیشتری داشته باشد. سنگ مصنوعی یا سنگ های کوارتز، مارمونایت، SPL می توانند انتخاب های خوبی باشند.

همچنین اگر به دنبال بین کابینتی هستید که تمامی مشخصات و مقاومت و ویژگی های این دو محصول شگفت انگیز یعنی مارمونایت و SPL را دارا باشد، می‫توانید از ضخامت 2 و 3 میلی این دو محصول بهره ببرید که برای استفاده به عنوان دیوارپوش و بین کابینتی و پوشش دور ستون و دیوارپوش استخر و... مناسب است.

نکته مهم:

برای اینکه بتوانید در انتخاب بین کابینتی مناسب با کابینت و صفحه کابینت تصمیم بهتری بگیرید، میتوانید با دیدن انواع طرح و رنگ های اس پی ال و مارمونایت برای صفحه کابینت و بین کابینتی از طریق مشاهده کاتالوگ این محصولات، اینکار را انجام دهید.

حرف پایانی:

آشنایی با اصول اولیه کارکرد صفحه کابینت آشپزخانه بسیار آسان است. با این حال، چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. ما در افراش پلاس، گروهی از محصولات پرطرفدار و پر متقاضی‫مان را  به صورت دو تکه یعنی : صفحه کابینت 12 میل+دیوارپوش 3 میل را به دست تولید داده ایم تا با تنوع هرچه بیشتر محصولاتمان، به افزایش کیفیت زندگی شما کمک کنیم. زیرا که رضایت مشتریان و مجریانمان، دلیل حال خوب و اعتبار ماست.

ما در افراش پلاس همواره در تلاشیم تا نقشی هر چند کوچک در ایجاد بستری برای زندگی با کیفیت و آسان برای همراهان عزیز داشته باشیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد