آشپزخانه

بهترین صفحه کابینت برای آشپزخانه‌های شلوغ

بهترین صفحه کابینت برای آشپزخانه‌های شلوغ

مزایا و معایب چند نوع از بهترین صفحه کابینت‌ها

جایگزینی صفحه کابینتی خراشیده ، سوخته ، لکه دار یا فقط یک صفحه کابینت ساده و بی روح می تواند هر آشپزخانه ای را دگرگون کند. خوشبختانه ، گزینه های زیادی در طیف گسترده ای از قیمت ها وجود دارد. یک میز پیشخوان جدید از جنس لمینیت می تواند هزینه ای مناسب و اقتصادی داشته باشد. یا می توانید به راحتی 10 برابر آن را خرج کوارتز ، گرانیت یا شیشه های بازیافت کنید.
متخصصین بیش از دوازده نوع صفحه کابینت را مورد آزمایش قرار دادند تا ببیند در برابر لکه ها ، آسیب های حرارتی ، بریدگی ها ، سایش و ضربه مقاومت خوبی دارند یا خیر و چند مورد از آنها جمع شده است که جزئیات‌شان را اینجا می‌خوانید.
در تست های صفحه کابینت ، عملکرد از یک متریال به دیگری متفاوت بود ، اما تفاوت ناچیزی بین مارک های رقیب از هر نوع وجود داشت ، بنابراین برای خرید بهترین گزینه در مورد کانتینر انتخابی خود مطمئن شوید. برای مزایا و معایب هر نوع، مواردی ثبت شده که در ادامه می‌بینید.

گرانیت

مزایا: هر ورق از این ماده طبیعی منحصر به فرد است. رنگهای نادر و رگه‌دار قیمتی‌تر هستند. گرما ، بریدگی و خراش در آزمایشات ما به گرانیت آسیب نمی رساند. پوشش های صیقلی و مات در صورتی که به خوبی بسته شده باشند در برابر بیشتر لکه ها مقاومت می کنند ، بنابراین طرحی که می‌پسندید را انتخاب کنید.

معایب: در طول زمان و استفاده صفحه دچار خط و خش می‌شود که برای رفع این موضوع و حفظ ظاهر و زیبایی اولیه لازم است هر چند وقت یکبار با ساب زدن و پولیش کردن آن‌ها را ترمیم کنیم. مثل کوارتز ، لبه ها و گوشه های سنگ می‌توانند لب‌پر شوند و برای ترمیم به یک متخصص نیاز است.

 کوارتز

مزایا: ظاهری شبیه به سنگ طبیعی دارد ولی نیاز زیادی به مراقبت ندارد. ظروف داغ، چاقوهای اره‌ای، اسکاج زبر و لکه برروی کوارتز، که ترکیبی از مواد معدنی، رنگ و رزین است، تاثیری ندارند. علاوه بر رنگ های زنده و طبیعی کوارتز در طرح‌هایی شبیه به سنگ گرانیت و مرمر ارائه می‌شود.

معایب: گوشه و لب‌های کوارتز می‌توانند لب‌پر شوند که برای ترمیم آن به یک متخصص نیاز دارید. که ابزارهای گرد برای این مشکل کمک میکنند.

سنگ صابونی ، سنگ آهک و سنگ مرمر

مزایا: سنگ صابونی به اندازه گرانیت رایج نیست و در مقاومت در برابر گرما خوب است. خراش های کوچک را می‌توان با سنباده نرم و روغن معدنی ترمیم کرد. سنگ آهک و سنگ مرمر از مواد کلاسیک هستند. سنگ آهک همچنین دارای ظاهری کاملاً طبیعی بدون رگه‌ها و دانه های زیاد،و در برابر گرما مقاوم است.

معایب: سنگ صابونیبه راحتی خراشیده، بریده و زخمی می‌شود و به دلیل جذب بالای رطوبت برخی از لکه ها  به سختی از بین می‌روند. سنگ آهک و سنگ مرمر نیز این اشکال را دارند و گرما به سنگ مرمر آسیب می رساند.

لمینت

مزایا: قیمت پایین ، نصب آسان و بسیار زیباتر از آنچه احتمالاً در ذهن دارید، به لطف فناوری‌های چاپ جدید و لبه‌های تزئینی. یکی نمونه از این متریال ورق های Hi-MATCH می‌باشد. لکه ها و گرما به لایه های آزمایشی آسیب نرساند.

معایب: برش مستقیم روی آن به راحتی و به طور دائمی به لمینت آسیب می‌رساند ، بنابراین از تخته برش استفاده کنید.

سنگ مصنوعی یا کورین

مزایا: این متریال که با نام کورین شناخته می‌شود در رنگ ها و طرح‌های متنوع عرضه می‌شود ، می توان از آن برای پیشخوان ها ، سینک ظرفشویی و بین کابینتی استفاده کرد و ظاهری یکپارچه ایجاد کرد زیرا درزها و تیکه‌ها با سنباده تقریباً دیده نمی شوند. و مانند کوارتز ، رنگ آن تفاوت چندانی با نمونه فروشگاه نخواهد داشت. سنگ مصنوعی در برابر بیشتر لکه ها مقاوم است و می توان خط و خراش های کوچک را ترمیم کرد.

معایب: به راحتی خراشیده می شود و برش می خورد ، بنابراین استفاده از تخته برش ضروری است.

شیشه بازیافت شده

مزایا: خرده های بزرگ به آن ظاهری سرگرم کننده و معاصر می دهند. شیشه ریز آسیاب شده باعث کم شدن شلوغی طرح آن می شود. بیشتر پیشخوان‌های شیشه ای که ما آزمایش کردیم در برابر لکه ها ، برش ها ، خراش ها و گرما مقاومت می‌کنند.

معایب: این تنها ماده ای است که ما در مارک های مختلف به نتایج متفاوتی رسیدیم. بعضی از صفحه کابینت‌های شیشه‌ای در طی آزمایشات حرارتی ما ترک خوردند.

تخته ساطوری

مزایا: این نوع متریال به محیط گرما می‌بخشد و نصب و تعمیر آن آسان است ، اما سطح کار بسیار متفاوت است. جلا زدن باعث بهبود مقاومت در برابر لک می شود ، اما روغن‌های نافذ باعث کاهش این مقامت می شوند.

معایب: لکه برروی آن میماند و خط و خراش به راحتی اتفاق می‌افتد، هرچند که می توان آنها را سمباده زد.

کامپکت

مزایا: انتخاب این نوع از صفحه کابینت باعث زیبایی و خاص شدن هر محیط داخلی و خارجی می شود.این مجموعه از صفحه کابینت، که از انواع آن می‌توان از مارمونایت و spl نام برد، می توانند گرما را تحمل کنند. مقاومت در برابر آتش و حرارت غیر قابل عبور را بهتر از هر متریال دیگری فراهم می کند.

همچنین نفوذ ناپذیری و غیر متخلخل بودن آنها به این معنا است که این نوع صفحه کابینت در برابر خراش ، لکه و سایش نیز مقاومت بسیار بالایی دارد. رنگ ها ، الگوها و طرح های برجسته‌ی بی‌نظیر به همراه نیاز کم به تعمیر و نگهداری آن را به یکی از گزینه های اصلی برای هر خانه تبدیل کرده است.

سبک زندگی شما مهم نیست ، می‌توانید روی این متریال حساب کنید تا با مراقبت مناسب به مدت طولانی از دوام و زیبایی آن لذت ببرید. اگر به دنبال طراحی آشپزخانه‌ای خاص هستید ، این صفحه کابینت محکم مناسب شماست. به دلیل ضدآب بودن و جذب رطوبت نزدیک به صفر این متریال و همچنین عرضه‌ی آن در ضخامت های متنوع می‌توانید از آن جهت دیوار پوش سینک و سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده کنید.

معایب: در صورت خراشیدگی در شرایط نادر و استفاده نادرست قابل ترمیم نیست.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد