نشیمن

رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی از مهمترین ارکان خلق یک فضای ایده‌آل است که متاسفانه امروزه در ایران کمتر به آن توجه میشود. در این سلسه مقالات سعی داریم خیلی ساده و بدور از مباحث تکنیکی به این موضوع بپردازیم و از تاثیر آن بر احساسات شما در محیط خواهیم گفت. در مقاله کلی توضیحاتی پیرامون این موضوع به شما دادیم. در این مقاله به رنگ طوسی و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی شما میپردازیم.

رنگ طوسی

رنگ طوسی رنگی است خنثی که از ترکیب رنگ های پایه به مقدار مساوی به دست می آید. در دکوراسیون داخلی بسیار پرطرفدار و پرمصرف است چراکه زمینه ای مناسب را برای استفاده از سایر المان ها و رنگ ها فراهم میکند ولی به مانند مشکی یا سفید تاثیر شدیدی ندارد. در نتیجه ست کردن سایر متریال ها و رنگها با آن ساده تر است. البته تاثیر طوسی در پرده های مختلف آن متفاوت است و شما باید با توجه به محیط، سلیقه و سایر رنگهای المان های دیگر آن را انتخاب کنید. برای مثال رنگ طوسی تیره حسی سنگین و افسرده دارد و ترکیب آن با رنگ زرد میتواند کمی دلسرد کننده باشد. حال آنکه طوسی ملایم در ترکیب با یک رنگ سفید تیره میتواند حسی یکنواخت و آرامش بخش را به وجود آورد که مناسب به رخ کشیدن آثار هنری و المان های دکوراتیو شما است. در سبک صنعتی محوریت اصلی طوسی است چراکه تمامی المان ها به طور طبیعی حاوی آن هستند. برای مثال فلزات، بتن به ذاتا طوسی هستند و این رنگ حس سردی متریال های صنعتی را به خوبی منتقل میکنند.

رنگ های مکمل

به دلیل خنثی بودن تقریبا با هر رنگی به خوبی هماهنگ میشود و تاثیر آنها را تقویت میکند. از جمله رنگهایی که همخوانی خوبی با طوسی دارند، میتوان به زرد، سبز، صورتی و بنفش اشاره کرد.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد