نشیمن

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی از مهمترین ارکان خلق یک فضای ایده‌آل است که متاسفانه امروزه در ایران کمتر به آن توجه میشود. در این سلسه مقالات سعی داریم خیلی ساده و بدور از مباحث تکنیکی به این موضوع بپردازیم و از تاثیر آن بر احساسات شما در محیط خواهیم گفت. در مقاله کلی توضیحاتی پیرامون این موضوع به شما دادیم. در این مقاله به رنگ سفید و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی شما میپردازیم.

رنگ سفید

رنگ سفید پرکاربردترین رنگ در دکوراسیون داخلی به شمار میرود. رنگی است خنثی و به خوبی با سایر رنگ ها هماهنگ میشود. به خصوص در سبک مینیمال و مدرن محوریت اصلی سفید میباشد. همچنین میتوانید از این رنگ برای به چشم آمدن سایر المان ها یا آثار هنری استفاده کرد. برداشت های روانشناختی از این رنگ، پاکیزگی، معصومیت، آرامش، سادگی است. این رنگ به دلیل نمایان کردن آلودگی و لکه ها بیشترین کاربرد را در فضای سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و حمام دارد. سفید حس تمیزی و نظافت را به ما القا میکند. سقف ها عموما به این سفید هستند چراکه موجب بازتاب کامل طیف نوری و بزرگتر نشان دادن محیط میشود. اگر فضای کوچکی دارید، با استفاده از رنگ سفید میتوانید فضا را بزرگتر جلوه دهید.

رنگ های مکمل

یکی از معروفترین و آیکونیک ترین این ترکیب ها سفید و مشکی است. طرح های متنوع زبرا در پرده، مبلمان و کفپوش مدرکی بر میزان محبوبیت آنها است. پارادوکس سیاه و سفید از دیرباز و در فرهنگ های مختلف وجود داشته و نشان دهنده تقابل خوبی و بدی محسوب میشود. این ترکیب حسی باوقار و سنگین را به محیط شما میدهد که در سبک های مدرن بسیار کاربرد و طرفدار دارد. ترکیب رنگی سفید و آبی نیز بسیار پرطرفدار است و این دو به خوبی با یکدیگر هماهنگ میشوند. این ترکیب در دکوراسیون داخلی سبک مدیترانه ای و ساحلی بسیار کاربرد دارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد