راهنمای فنی

Comparison of Corian and Quartz

مقایسه کورین و کوارتز، تفاوت ها و برتری آنها نسبت به یکدیگر

مقایسه کورین و کوارتز: در ابتدا باید عنوان کنیم، متاسفانه در اکثر سایت ها این نکته مهم را نمی گویند که مقایسه بین کورین و کوارتز فقط و فقط زمانی صحیح است که شما قصد خرید صفحه کابینت را دارید در غیر این صورت کاربردها و قابلیت های کورین بسیار بیشتر از صفحات کواتز میباشد .برای اینکه بتوانیم مقایسه ای جامع و کامل داشته باشیم باید بصورت خلاصه اطلاعاتی درباره ماهیت کوارتز داشته باشید برای اطلاعات بیشتر راجع به کورین به مقاله کورین چیست بروید.صفحات کوارتز از 90% الی 95% کوارتز طبیعی که از معادن برداشت میشود ساخته شده، کریستال های طبیعی کوارتز نیز از ترکیب سیلیکون و اکسیژن ساخته شده اند و از نظر فراوانی دومین عنصر بر روی کره زمین می باشد.

در حدود 10% الی 5% باقی موارد تشکیل دهنده کوارتز شامل رزین، رنگدانه، و چیپ های از جنس شیشه یا فلز می باشد.این مواد در قالب ریخته میشوند و تحت فشار زیاد پرس میشوند و رزین خلل و فرج باقی مانده بین کرستال های کوارتز را پر میکند سپس از طریق فرایند خلا این مواد بیشتر و بیشتر فشرده میشوند از این رو محصول نهایی صفحات کوارتز بدون خلل و فرج و در نتیجه جاذب آب و رطوبت نیستند لذا آنتی باکتریال می باشند.شایان ذکر است که کریستال های کوارتز دارای یکی از کاملترین و مقاومترین ساختارهای مولکولی موجود میباشند و به همین دلیل صفحات کوارتز در مقابل ضربات، خط و خش بسیار مقاوم هستند.حق انحصاری تولید صفحات کوارتز در دنیا با شرکت ایتالیایی Breton میباشد و سایر تولید کنندگان این محصول با پرداخت حق امتیاز به این شرکت، صفحات کوارتز را تولید می کنند.

مقایسه کورین و کوارتز

 

زمانی که قصد انتخاب صفحه کابینت مناسب را دارید، نیاز به مقایسه و بررسی این دو متریال پیدا می کنید.

مقایسه قیمت کورین و کوارتز:

در زمینه مقایسه کورین و کوارتز دو فاکتور مهم تاثیر گذار است؛ قیمت متریال خام و قیمت اجرا و ساخت صفحه کابینت که در هر دوی این زمینه ها متریال کوارتز در ایران گرانتر از کورین میباشد. شایان ذکر است مبنای مقایسه کوارتز های وارداتی میباشند که دارای بالاترین استاندارد های موجود هستند.

اجرا و ترمیم پذیری :

کابینت کوارتز  آن زمان بیشتری نسبت به کورین میبرد. حمل و نصب آن نسبت به کورین سخت تر است. همچنین صفحات اجرایی کوارتز در محل اتصالات درز را نشان میدهند ولی کورین هیچگونه درزی در اجراها نشان نمیدهد. در نهایت کورین قابلیت اجرا به صورت 3بعدی و حجمی را فراهم میکند و خم پذیر است در حالی که کوارتز چنین قابلیت هایی ندارد.در مبحث ترمیم، کوارتز قابلیت ترمیم را ندارد در حالی که کورین به راحتی امکان ترمیم و بازسازی را دارد.

مقاومت و عمر صفحات :

هر دو صفحه در صورتی که به خوبی نگهداری شوند طول عمر زیادی دارند، صفحات کوارتز در مقابل خط و خش، شوک حرارتی، انواع مواد شیمیایی بسیار مقاوم است در حالی که کورین به راحتی دچار خط و خش میشود ( ولی قابلیت ترمیم دارد ) ولی در مقابل اسید و باز و لکه بسیار مقاوم است.

مقایسه نگهداری کورین و کوارتز:

نگهداری و نظافت هر دو صفحه بسیار آسان و کم هزینه میباشد لذا از این نظر هردو یکسان میباشند.در نهایت و با توجه به توضیحات فوق نیازهای خود را بسنجید و با توجه به کاربرد مد نظر، بودجه و سرعت اجرای پروژه متریال خود را انتخاب نمایید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد