راهنمای فنی

نحوه محاسبه قیمت کانتر و جزیره مارمونایت و SPL

نحوه محاسبه قیمت کانتر و جزیره مارمونایت و SPL

قیمت صفحه کابینت و نحوه‌ی محاسبه آن اصول و قوانین ثابتی دارد، اما معمولاً کابینت سازان از توضیح جزئیات این اصول برای مشتریان خودداری می کنند. برای مشتریان و مجریان همیشه این نگرانی وجود دارد که صفحه کابینت را به قیمت واقعی خریده باشند و در معامله ضرر نکرده باشند.

اگر نحوه محاسبه قیمت کابینت برای مشتریان مشخص باشد به نفع طرفین قرارداد خواهد بود.

مشتری نگران هزینه غیرعادی صفحه کابینت نیست و مزیت آن برای فروشنده این است که مشتری با آگاهی کامل قرارداد منعقد می کند.

در مورد نحوه محاسبه قیمت جزیره SPL چند موضوع مهم داریم، نوعی جزیره استفاده می شود که زیر آن هیچ یونیتی وجود ندارد. یعنی دو مدل جزیره داریم:

  1. مدل جزیره ای که سنگی و حجیم است.
  2. مدل جزیره ای که زیرش کابینت دارد.

در صورت وجود کابینت در زیر جزیره، حجم سنگ استفاده شده کمتر است (به دلیل عدم مقاومت کابینت) می‌تواند پایه برگشت نیز داشته باشد، پایه برگشت همان ارتفاع دو طرف راست و چپ کابینت است که صفحه کابینت از لبه های راست و چپی کابینت تا زمین اجرا می‌شود.

در مورد هزینه اجرای جزیره های یکپارچه باید بدانید که هزینه شاسی کشی و آهن کشی آن جداست. زیرا باید از زیر شاسی کشیده شود تا سنگ کاملا روی آن قرار گیرد. به همین دلیل طراحی و انتخاب مشتری تاثیر زیادی در قیمت گذاری دارد.

در مورد سنگ جزیره ها، ما یک قانون به‌خصوصی داریم:

چون همه‌ی محصولات  SPL  با عرض 60 و 65 پرتی ندارند، در فاکتور ضریب نمی‌زنیم. اما وقتی بخواهیم جزیره ای با عرض بزرگتر اجرا کنیم، چون پرتی کار زیاد می شود و مجبوریم سنگی با عرض بزرگتر بخریم و سنگی با عرض بزرگتر از سنگی که عرض آن کمتر است، قیمت بیشتری دارد، ضریب می زنیم.

مثلاً تا عرض 65 سانتی متر را فاکتور نمی کنیم. اما از (65 تا 70) 1.35 و از (70 تا 90) 1.5 اضافه می کنیم. و از 100CM  به بالا معمولا ضریب 2 می شود یعنی طول را دوبرابر می کنیم و این روی قیمت ورق تاثیر می گذارد چون متریال را به طول می فروشیم و هر چه طول بیشتر شود، ضریب هم بیشتر می‌شود.

کد رنگ در نحوه محاسبه قیمت جزیره و کانتر SPL:

جدا از بحث عرض و طول در نحوه محاسبه قیمت جزیره، کد رنگ در نحوه محاسبه قیمت نیز تاثیر دارد. همه کد رنگ ها در همه مواد قیمت یکسانی ندارند. از کد رنگ اصلی (کد رنگ اولیه) شروع می شود و از یک طیف قیمت عبور می کند تا کد رنگی که قیمت بالاتری دارد. هرچه کد رنگ ساده تر باشد، هزینه کمتری دارد.

می توانید در طراحی و انتخاب کد رنگ دقت بیشتری داشته باشید تا بتوانید در هزینه ها صرفه جویی کنید. می توانید این موضوع را با کارشناس پروژه در میان بگذارید تا تصمیم درست و مقرون به صرفه ای گرفته شود.

نحوه محاسبه قیمت صفحه کابینت مارمونایت

مارمونایت ترکیبی زیبا از کورین و کوارتز است. به این ترتیب لایه ای با ضخامت کمتر از یک میلی متر کوارتز بر روی سنگ کورین به ضخامت 11 میلی متر پوشانده می شود. به این ترتیب محصول نهایی حاوی ترکیبی از خواص کورین و کوارتز است.

چیزی که مارمونایت را خاص‌تر می‌کند، ویژگی‌های ظاهری و برآمدگی‌های لایه بالایی کوارتز است که بیشتر و بیشتر شبیه به سنگ طبیعی است.

به همین ترتیب، اگرچه سنگ کوارتز را نمی توان با اره و ابزار صنعت چوب برش داد و برای برش کوارتز به دستگاه سنگ بری نیاز است، اما مارمونایت به راحتی توسط اره ها و تیغه های ام دی اف برش داده می شود.

مارمونایت محصولی بسیار خاص، زیبا و مجلل محسوب می شود و با ظاهری همانند سنگ طبیعی، امکان اجرای پروژه های خاص توام با سبک های سنتی و مدرن را می دهد.

کاربرد سنگ مارمونایت با سایر سنگ های مصنوعی مانند سنگ کورین و سنگ کوارتز هیچ تفاوتی ندارد و همگی در دسته بندی هایی مانند دسته های زیر استفاده می شوند:

  • صفحه کابینت
  • روی میزها
  • به عنوان دیوارپوش(3 میل)
  • پیشخوان آشپزخانه

البته همانطور که می دانید این یک قانون نیست و می توانید از این سنگ‌ها در هر کجا که بخواهید استفاده کنید.

ابعاد پنل مارمونایت

سنگ مارمونایت در سبک های مختلف استفاده می شود. سنگ مارمونایت هم از نظر ضخامت و هم در ابعاد انواع مختلفی دارد. مارمونایت های 12 میلی متری برای استفاده به عنوان میز و مارمونایت های 3 میلی متری برای استفاده به عنوان دیوارپوش طراحی شده اند.

مارمونایت ها از نظر قیمت با کورین ها و کوارتزهای گران قیمت ایرانی برابری می کنند. بنابراین نمی توانیم آنها را به عنوان سنگ های ارزان قیمت معرفی کنیم. مارمونایت سنگی باکیفیت است که بیشتر در خانه های مجلل ایرانی استفاده می شود. زیبایی خیره کننده ای دارد و تنوع طرح ها در آن بسیار زیاد است.

مارمونایت دارای سه عرض 76، 100، 130 است. زمانی که بخواهید برای کانتر پذیرش یا جزیره از محصول مارمونایت استفاده کنید، با توجه به ابعادی که جهت ساخت جزیره و کانتر لازم است، و ارتفاعی که لازم دارد (از سطح زمین تا لبه کار) می توانید از این سه عرض مختلف استفاده کنید.

مارمونایب تا عرض 60 سانتی‌متری پرتی ندارد و ضریب نمی‌خورد، اما بعد از آن (65 تا 70)یک و سی‌وپنج صدم ضریب می‌خورد و یک و نیم ضریب هم در ابعاد(70 تا 90) می‌خورد. و از 1 متر به بالا معمولاً روی ضریب 2 قرار می گیرد.

یعنی ما طول را دو برابر می کنیم و این در قیمت صفحه تأثیر گذار است چون ما متریال را به متر طول می فروشیم و هر قدر طول بیشتر باشد و ضریب بخورد، به مراتب هزینه نیز بیشتر میشود.
پس به این نکته توجه داشته باشید که عرض متریال مارمونایت بلافاصله پس از عبور از 65 سانت، ضریب خواهد خورد.

با توجه به مطالب فوق، اگر شما از اسلب هایی با عرض 100 و 130 استفاده کنید، قطعاً بصرفه خواهد بود. زیرا با پرداخت هزینه ی تنها یک اسلب، ضریب خواهد گرفت و در نتیجه سود به دنبال خواهد داشت. از طرفی نیز پرتی کار و درز کار بسیار کمتر شده و مشخص نمی شود.
در کل استفاده از مارمونایت برای کانتر یا جزیره آشپزخانه با توجه به عرض های بزرگ آن، مشکلی در حین و بعد از اجرای کار به وجود نمی آورد و این نیز یک مزیت به شمار میرود.

قیمت مارمونایت:

با توجه به نوسانات شدید قیمت در بازار لطفا قیمت دقیق و به روز مارمونایت را از مشاوران استعلام بگیرید. اما در کل برای ارزیابی قیمت تخصصی باید بدانید که محاسبه قیمت پیشخوان و جزیره، برابر با محاسبه بهای تمام شده صفحه کابینت می باشد. یعنی هر دو سه مدل از یک حساب و کتاب برخوردارند. با محاسبه تعداد و اندازه اسلب‌های کار شده، هزینه حمل و نقل، چسب، دستمزد و کل هزینه را محاسبه کرده و با محاسبه سود شخصی، قیمت نهایی را به مشتری پیشنهاد می کنید.

حرف پایانی:

آشنایی با اصول اولیه نحوه محاسبه قیمت اس پی ال و مارمونایت بسیار آسان است. با این حال، چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. ما در افراش پلاس، گروهی از محصولات پرطرفدار و پر متقاضی‫مان را  به صورت دو تکه یعنی دو ضخامت : صفحه کابینت 12 میل+دیوارپوش 3 میل را به دست تولید داده ایم تا با تنوع هرچه بیشتر محصولاتمان، به افزایش کیفیت زندگی شما کمک کنیم. زیرا که رضایت مشتریان و مجریانمان، دلیل حال خوب و اعتبار ماست.

ما در افراش پلاس همواره در تلاشیم تا نقشی هر چند کوچک در ایجاد بستری برای زندگی با کیفیت و آسان برای همراهان عزیز داشته باشیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد