راهنمای فنی

صفحه کابینت ام دی اف MDF

صفحه کابینت ام دی اف MDF

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که انواع صفحه کابینت چیست، تنوع رویه بر اساس جنس و متریال چگونه است و یا اصلا تنوع در بازار به چه شکل است ؟ هر جنس چه مزایا و معایبی دارد و سوالاتی از این دست.با مقاله صفحه کابینت ام دی اف در این سلسله مقالات در تلاش هستیم تا عمده متریال های قابل استفاده به عنوان صفحه کابینت در بازار ایران را معرفی کنیم.در مقاله اول ( برای دسترسی به مقاله اول اینجا کلیک کنید ) صفحه کابینت چوب طبیعی، به ویژگی های چوب به عنوان صفحه کابینت  اشاره کردیم و انواع رایج آن در بازار ایران را مورد بررسی سطحی قرار دادیم. چوب علارغم زیبایی، طبیعی و سازگار بودن با محیط زیست دارای محدودیت های نیز میباشد.از این موارد میتوان به محدودیت در سایز، محدود بودن منابع چوب و درختان، نیاز به مراقبت از چوب، عدم مقاومت در مقابل حشرات، تغییر اندازه در فصول مختلف، سختی اجرا و .... اشاره کرد.به دلایل بالا صنعت چوب متریال جدیدی را معرفی نمود که در عین زیبایی محدودیت های چوب طبیعی را نداشت و امکان بسیاری را در اختیار دکوراتور ها و معماران قرار میداد.ام دی اف به عنوان جایگزین چوب طبیعی پرمصرف ترین گزینه به عنوان صفحه کابینت میباشد که امکان ساخت در ابعاد و ضخامت های مختلف، سبکی وزن، امکان استفاده از روکش های متنوع با مزایای متفاوت، راحتی ساخت، قیمت مناسبتر را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد و همین موضوع باعث شده صفحه کابینت ام دی اف بسیار محبوب باشد.در این مقاله صفحه کابینت ام دی اف بر مبنای جنس مغزی مورد بررسی قرار میگیرد. ( در طول مقاله منظور از مغزی؛ ام دی اف خامی است که بعدا روکش میشود و مورد استفاده در ساخت محصول نهایی است )

  • صفحه کابینت ام دی اف ساده:

این نوع ام دی اف که در واقع رایج ترین و متداول ترین و ارزانترین نوع MDF در بازار میباشد و عمده حجم صفحه کابینت تولیدی با استفاده از این نوع میباشد.نکات مهم و تاثیرگذار در کیفیت این نوع MDF دانسیته ( برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید )، نوع چوب مورد استفاده، دقت پروسه تولید به منظور نداشتن پرز در سطح رویی ام دی اف، میزان فرمالدئید است.

  • صفحات کابینت ام دی اف ضد رطوبت :

این نوع ام دی اف از نظر مشخصات فنی، قابلیت ابزار خوری، پروسه تولید و ... کاملا مشابه ام دی اف معمولی میباشد ولی در پروسه تولیداز نوعی رزین آبگریز به منظور مقاومت بیشتر در مقابل رطوبت استفاده میشود. صفحه کابینت تولیدی با این نوع ام دی اف مناسب برای محیط های است که رطوبت در آنها بیشتر است و نیاز به مقاومت پنل ها در مقابل رطوبت است.شایان ذکر است که این نوع MDF ضد آب نیست و همچنان دچار تغییر فرم در  اثر خیس شدن میشود و صرفا نسبت به ام دی اف معمولی از مقاومت بیشتری در مقابل رطوبت برخوردار است.

 
  • صفحات کابینت ام دی اف با مغزی ضد آتش :

این نوع ام دی اف نسبت به دو نوع قبلی در مقابل آتش مقاوم تر است و در پروسه تولید آن مواد ضد حریق با خرده چوب ترکیب میشود. از  مزیت های آن این است که دیرتر آتش میگیرد و ضریب پخش آتش پایینتری دارد همچنین میزان دود و آلایندگی و مواد سمی کمتری در حین سوختن ایجاد میکند.صفحه کابینت تولیدی با این نوع ام دی اف مناسب فضاهایی است که نیاز به استاندارد های بالای ضد حریق دارد.زمانی که وارد مبحث صفحه کابینت ام دی اف میشویم، اولویت و دلیل پرمصرف بودن این محصول قیمت بسیار مناسب آن میباشد. به دلیل مسایل اقتصادی و قیمتی صفحه کابینت ام دی اف ضد آب و آتش به صورت انبوه و روتین در بازار ایران یافت نمیشود چراکه توان تولید آنها در داخل وجود ندارد و از سویی نمونه های وارداتی قیمت بالایی دارند.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد