سبک ساحلی (Beach-Nautical)

beach style interior design

سبک ساحلی

در این مقاله سبک ساحلی از سلسله مقالات به انواع سبک در دکوراسیون داخلی، تفاوتها، جزییات، مشخصه های هر کدام خواهیم پرداخت. با نگارش این مجموعه امیدواریم که توانسته باشیم کمکی هر چند کوچک در انتخاب سبک مورد نظر شما کرده باشیم.در این مقاله به سبک ساحلی خواهیم پرداخت و ویژگی های آن را بیان خواهیم نمود.خاطره خیلی خوبی از اقامت در یک ویلای ساحلی دارید؟ از آرامش ساحل و صدای امواج لذت میبرید؟ دوست دارید هر زمان از در وارد منزل میشوید همان حس را تجربه کنید؟خبر خوب این است که با تغییرات جزیی و رعایت یک سری المان خاص میتوانید دکوراسیون منزل خود را به سبک ساحلی تغییر دهید به گونه ای که در زمان استراحت حس اقامت در یک ویلای ساحلی را داشته باشید.این سبک در سالیان اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است به گونه ای که دایما در حال تحول و شاخه شاخه شدن است.در حال حاضر شاخه های مختلفی از این سبک وجود دارد که شما با ورود به هر اتاق متوجه تفاوت های آن خواهید شد، البته شباهت های آنها به یکدیگر خیلی بیشتر است. حس حال دریایی و ساحلی، نور زیاد و تابش مستقیم خورشید، رنگ سفید و استفاده از متریال های طبیعی از ویژگی های مشترک این شاخه ها است.ساحلی مدیترانه ای، ساحلی آمریکایی، ساحلی استوایی، ساحلی مدرن و .... همگی از زیرشاخه های سبک ساحلی محسوب میشوند.در ادامه مقاله سعی میکنیم مباحث مطرحی بر اساس این موضوع باشد که یک خانه واقعا ساحلی نیاز به دکور دارد.

مشخصه های اصلی سبک ساحلی:

  • نور طبیعی زیاد
  • پس زمینه های سفید و رنگ های المان ها با اقتباس از شن و صدف ها
  • دکورها از الیاف طبیعی و ارگانیک ساخته شده است
  • مبلمان و تخت و صندلی ها از جنس چوب یا الیاف سلولوزی بافته شد
  • فضا و نقشه باز

مبلمان در سبک ساحلی:

اولویت اول استفاده از مبلمانی است که بتواند در مقابل رطوبت بالای ساحل مقاومت کند و رفت آمد، شن و ماسه و نمک به آن آسیب نزند.میزهای چوبی، صندلی های سبدی و بافتی چوبی، رویه های شیشه ای بهترین گزینه هستند.در صورتی که تمایل دارید مبلمان دیگری به کار ببرید، بهتر است از رومبلی استفاده شود و سادگی را حفظ کنید و پایه ها حتما چوبی باشد. تم رنگی هم باید خنثی و یکدست باشد.

منسوجات در سبک ساحلی:

ویژگی این دکوراسیون در مقوله منسوجات سادگی است. روکش های کتانی، زیرانداز و فرشهای پنبه ای، پارچه های نازک بابت پرده که با وزش باد به پرواز در می آمد. پارچه های طرح هاوایی را با احتیاط انتخاب کنید. این طرح ممکن است باعث شلوغ شدن و دوری دکوراسیون شما از سبک ساحلی شود.

متریال در سبک ساحلی:

متریال اصلی این سبک چوب در شکل طبیعی آن است. البته سعی کنید از چوب پرداخت نشده خیلی استفاده نکنید چراکه حس روستیک را به دکوراسیون شما منتقل میکند. در عوض چوب های روشن و پولیش شده گزینه مناسبتری است. برای مثال میتوایند از چوب های راش، بامبو، افرا و درخت زبان گنجشک استفاده کنید.

تزئینات در سبک ساحلی:

از آخرین باری که به ساحل رفته اید، چیزهای به همراه دارید ؟صدف، ستاره دریایی، مرجان و جلبک های خشک گزینه های ایده آلی برای دکوراسیون محیط شما هستند ولی به آنها بسنده نکنید. استفاده از کشتی های کوچک دست ساز، تورهای ماهیگیری، بشکه های چوبی قدیمی، لنگر عتیقه یا طناب های ضخیم کشتی در صورت جای نمایی درست، میتوانند المان های زیبایی در منزل شما باشند. همچنین اب کمی خلاقیت و ساخت قاب بوسیله صدف یا قاب لامپ به وسیله آن میتوانید زیبایی خانه خود را دوچندان کنید.

رنگ در سبک ساحلی:

سفید رنگ اصلی این سبک محسوب میشود. اگر به درستی از طیف های مختلف آن استفاده کنید، فضای شما در عین سادگیخیره کننده میشود. ولی اگر سفید برای شما خیلی خسته کننده و یکنواخت است میتوانید از تن های رنگی بژ، خاکی، کرم استفاده کنید. رنگ آبی در این سبک بخصوص در شاخه مدیترانه ای بسیار محبوب است و یادآور اقیانوس و آسمان آبی میباشد. کف سرویس های بهداشتی یا دیوار اتاق خواب عموما با این رنگ پوشیده میشود.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد