معرفی سبک دکوراسیون ساحلی در معماری داخلی

معرفی سبک دکوراسیون ساحلی در معماری داخلی

در طول سال های اخیر سبک دکوراسیون ساحلی به خوبی بین مردم شناخته و معرفی نشده است و این سبک روشن و درخشان به شکل اتاقی مملو از لوازم شلوغ و کهنه بین مردم تصور شده در صورتی که این فرض حقیقت ندارد.

در این مطلب از سایت افراش پلاس  ما به شما نشان می دهیم چگونه می توان بدون نیاز به طراح دکوراسیون داخلی، یک دکوراسیون ساحلی جدید و مدرن طراحی کرد.

یک گروه از رنگ های آرامش بخش و زیبا انتخاب کنید

Tasvir Asli mBk

یکی از بهترین مزیت ‌های طراحی دکوراسیون داخلی ساحلی این است که قابلیت ایجاد آرامش در آن وجود دارد. یکی از روش های دستیابی به آرامش در دکوراسیون ساحلی، استفاده از رنگ‌ هایی است که از نظر روانشناسی آرامش خاطر بیشتری به شما می دهند.

  • دکوراسیون را با رنگ‌ های خنثی طراحی کنید:

به ‌جای استفاده از رنگ های تکی برای ایجاد کنتراست بالا، از ترکیب رنگ ‌های خنثی و هم رده استفاده کنید. برای ایجاد محیطی که حس جذابیت و آرامش را به همراه داشته باشد، استفاده از رنگ‌ هایی مثل سفید مایل به خاکستری، خاکستری ملایم یا قهوه ‌ای و کرم شنی مناسب است.

  • از رنگ ‌های زرد، مرجانی و پرتقالی به عنوان رنگ ‌های گرم و از رنگ‌ های فیروزه ‌ای و سبز به عنوان رنگ‌ های سرد در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. شما می ‌توانید روی رنگ ‌های خنثی و مات که حالت ساحلی و شبیه به مرجان های ساحلی را تداعی می ‌کنند مانور دهید. رنگ ‌های خنثی و روشن، انتخاب خوبی برای ساخت چشم ‌انداز ساحلی در دکوراسیون ساحلی هستند.

 

به الگو ها و طرح های ساده رو بیاورید

در این سبک در سال های اخیر، به جای استفاده طرح ‌های شلوغ که در گذشته محبوبیت داشتند، از رویکردی مینیمالیستی بهره گرفته می ‌شود که حس طراوت و شادابی مدرن در فضای خانه ایجاد می ‌کند.

برای انجام دادن این کار، هنگام طراحی هر اتاق، از مبلمانی با ترکیب ساده و شیک استفاده کنید. حالا یا به ‌صورت یک سرویس مبل نشیمن دنج یا کاناپه و یا یک میز نهارخوری راحتی و ساده. مطمئن باشید که مقداری فضای خالی در اطراف مبل ها خالی باقی بماند تا افراد بتوانند به ‌راحتی در اتاق رفت و آمد داشته باشند. توجه داشته باشید که در این نوع طراحی، شکل مبلمانی که می‌خواهید انتخاب کنید بسیار اهمیت دارند. به دلیل اینکه در این سبک طراحی، شما از لوازم جانبی و تزئینی محدود تری استفاده می ‌کنید، بهتر است از وسایلی که به ‌درستی با سبک داخلی ساحلی شما سازگار هستند بهره بگیرید.

 

با انواع بافت‌ ها بازی کنید

coastal decorating2

در جایی که سبک ساحلی اجرا شده است، باید به این نکته توجه کرد که دکوراسیون ساحلی از لحاظ بصری و اینکه عناصر طراحی چه حسی در اعضای خانه و چه تأثیری بر آن ها ایجاد کرده اند، اهمیت بسیاری دارد.

  • برای مثال فکر کنید که به ساحل می ‌روید و انگشتانتان را در  ماسه و شن فرو می ‌کنید و یا صخره ‌ها را با دستانتان لمس می ‌کنید. حتی فکر کردن به این کارها نیز لذت بخش است!
  • شما باید بهترین انتخاب را برای برقراری ارتباط روح و جسم تان با دکوراسیون خانه تان داشته باشید. این کار را با لایه‌ بندی بافت‌ های گوناگون و مختلف با هم شروع کنید.
  • استفاده از پارچه ‌هایی با طرح‌ های موج ‌دار با رنگ شنی و کرم یا آبی روشن برای روکش مبل ها و بالش‌ و کوسن ها، انتخاب مناسبی است.
  • برای مثال اتاقی را در نظر بگیرید که قسمت هایی از فرش اتاق دارای بافت ریز و درشت از الیاف خود فرش است (فرش های سه بعدی).
  • وسایل چوبی مانند مبلمان چوبی، با اینکه هنگام لمس کمی زمخت و خشن هستند، اما ظاهر چوبی آن ها همانند خاک رس موجود در ساحل است. شما باید چنین بافت ‌هایی با چنین جلوه ‌های بصری ایجاد کنید. به علاوه این دکوراسیون شامل عناصری لطیف و ملایم است.

هدف و مقصود از طراحی دکوراسیون ساحلی ساختن مکانی است که افراد در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که المان های مختلف مانند مبل و کاناپه، تعداد زیادی از بالش‌ ها و پتوها، کوسن های مخملی و لوازم دکوری ساحلی را به خوبی فراهم نموده اید.

 

از اجزای مدرن و سنتی با هم استفاده کنید

b 730 2b977f69 219c 43d7 836c ce605952a933

استفاده از لوازم تزئینی خاص در سبک دکوراسیون ساحلی، به ظرافتِ انتخاب و زیبایی‌ شناسی شما برمی ‌گردد. در طراحی سبک دکوراسیون ساحلی مدرن شما باید سعی کنید که کمتر از وسایل مد روز و بیشتر از لوازم سنتی که در خانه ‌های ساحلی و کلبه های چوبی رایج هستند، استفاده کنید.

به عنوان مثال برای ترکیب سبک مدرن و سنتی در دکوراسیون ساحلی، اتاقی را در نظر بگیرید که قسمتی از آن می ‌تواند شامل لوازم قدیمی، کتاب ‌های قدیمی و ارزشمند و سنگ های قیمتی باشد. در مقابل بخش ‌مدرن اتاق شامل الگوی موج دار و شفرون، گلدان ‌های امروزی و شیک،  فانوس ‌های تزئینی دیواری و لوازم تزئینی رومیزی باشد.

 

مبلمان در سبک دکوراسیون ساحلی

1399 4 6 fc8c3399 e8f4 49f7 a9d7 2ba465bb3c0b

هنگام خرید کردن مبلمان به نمونه ‌های نیمه مدرن توجه کنید. مجموعه ‌ای از مبلمان نیمه مدرن، ظاهری کلاسیک و مدرن را به ترکیب خانه‌ شما می ‌بخشند.

با اضافه کردن تعدادی اثاثیه و لوازم جدید با رنگ ‌های شاداب و غیرمعمول، به فضای خانه روح ببخشید.

مبلمان دستساز ساخته شده ازچوب ‌های طبیعی می ‌تواند گرما را به خانه ساحلی شما بیاورد. چنین مبلمانی سرمایه ‌گذاری در وسایل و لوازمی است که هرگز از مد نمی افتند.

اشکال ساده را حفظ کنید و از پارچه هایی با خط های مواج، در مبلمان خود استفاده کنید تا جو و حس و حال ساحلی به دکوراسیون شما القا کنند. همچنین استفاده درست از رنگ ‌ها هنگام خرید مبلمان باعث ایجاد آرامش و هماهنگی در اتاق می ‌شود.

 

نور در سبک دکوراسیون ساحلی

سبک دکوراسیون ساحلی چیست

برای تعبیه نور کافی در خانه، به دنبال لوستر و چراغ هایی که از دریا و ساحل الهام گرفته ‌اند، باشید. همچنین استفاده از پرده های نازک و رنگ روشن و بدون طرح که از جنس حریر باشند، در تنظیم نور طبیعی بسیار موثر اند. به‌ طور کلی نباید جلوی ورود نور طبیعی و تابش نور خورشید را بگیرید.

 

نتیجه گیری

در واقع دکوراسیون داخلی ساحلی، سبکی پر از زیبایی و ظرافت است. سبک ساحلی یک پناهگاه امن برای فرار از هجوم  شلوغی و روزمرگی زندگی است. آیا کسی هست که بخواهد چنین دکوری در منزل نداشته باشد؟

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد