معرفی سبک دکوراسیون کولی در معماری داخلی

معرفی سبک دکوراسیون کولی در معماری داخلی

اگر برای چیدمان دکوراسیون و لوازم داخل منزل خود هیچ ایده‌ای نداشته و اطلاعاتی دربارۀ انواع سبک معماری داخلی ندارید، توصیه می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. بدون شک پس

از مطالعه این مقاله می‌توانید از سبک کولی برای چیدمان لوازم منزل خود استفاده کنید.

سبک دکوراسیون کولی چیست؟

دکوراسیون به سبک کولی Bohemian یکی از سبک‌های جذاب معماری و دکوراسیون داخلی است و زیرمجموعه سبک مدرن محسوب می‌شود. در این سبک از قانون خاصی پیروی نشده و هیچ‌گونه الگویی وجود ندارد. جالب است بدانید که در سبک کولی نمی‌توان دو مدل دکوراسیون داخلی مشابه یکدیگر یافت و یکی از متنوع و خاص‌ترین نوع سبک چیدمان لوازم منزل محسوب می‌شود.

اگر اطلاعاتی دربارۀ ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی ندارید، نظر شما را به مشخصات و ویژگی‌هایی که در ادامه شرح می‌دهیم جلب می‌کنیم. برای چیدمان این سبک لازم نیست برای خرید لوازم لوکس و گران‌قیمت اقدام کنید و با داشتن خلاقیت می‌توانید محیط خانه خود را گرم و صمیمی کنید.

المان‌هایی که می‌توانید برای سبک خاص کولی استفاده کنید

آشنایی با سبک دکوراسیون کولی Bohemian

المان‌هایی که می‌توانید برای سبک خاص کولی استفاده کنید

برای آشنایی با این سبک لازم و ضروری است که مشخصات آن و جایگاه آیتم و المان‌های مختلف در سبک کولی را بررسی کنید. موارد زیر از جمله شایع‌‌ترین مشخصات دکوراسیون به سبک کولی محسوب می‌شوند:

نورپردازی در سبک Bohemian

یکی از آیتم‌های جذابی که برای دکوراسیون به سبک کولی می‌توانید استفاده کنید، نورپردازی است. برای این منظور استفاده از نورهای محصور گزینه ایده‌آلی است. یکی از موارد مهمی که در این راستا با استقبال افراد روبه‌رو بوده، استفاده از انواع شمعدان، لامپ‌ها و چراغ‌های تزیینی است. برای انتخاب مدل نیز دست شما باز است. می‌توانید به سراغ شمعدان‌های فانتزی مطابق مد روز، شمع‌های معطر یا حتی چراغ‌های قدیمی بروید.

جایگاه اکسسوری‌ها در سبک کولی

bohemian 2

اگر جزء افرادی هستید که عاشق اکسسوری‌ها و المان‌های دکوری برای تزیین دکوراسیون خانه هستید، باید بگوییم که سبک موردعلاقه شما کولی است. در این سبک هیچ‌گونه محدودیتی برای تعداد اکسسوری و مدل‌های آن وجود ندارد. شما می‌توانید از گل و گیاهان طبیعی، درختچه‌های واقعی و حتی مصنوعی نیز استفاده کنید.

گل‌های کاکتوس، گیاه فیلودندرون و لی لی موارد جذابی هستند که به‌عنوان اکسسوری می‌توان از آنها استفاده کرد. فراموش نکنید که شلوغی فضای خانه مهم‌ترین ویژگی دکوراسیون به سبک کولی است. اگر برایتان جالب است که بدانید از چه رنگ‌هایی در دکور خانه خود استفاده کنید، مطالعه مورد بعدی را از دست ندهید.

رنگ‌هایی که می‌توانید برای چیدمان منزل استفاده کنید.

رنگ‌ها در سبک کولی

برعکس سبک انتقالی که استفاده از رنگ‌های گرم در آن ممنوع است، برای دکوراسیون به سبک کولی امکان استفاده از رنگ‌های گرم و متالیک وجود دارد. پیشنهاد ما برای شما رنگ‌های قهوه‌ای، سبز، طوسی، بنفش، نارنجی، زرد و سایر رنگ‌های گرم است. حتی امکان ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر نیز وجود دارد. مثلاً می‌توانید رنگ‌های مکمل یکدیگر را استفاده کرده و فضایی گرم و صمیمی خلق کنید. استفاده از تابلو، فرش‌های رنگی نیز در این نوع از سبک وجود دارد.

کولی سبکی ترند و جذاب

bohemian 1

اگر دلتان می‌خواهد مدل دکوراسیون منزلتان تکراری نشده و همواره ترند باشد، مدل کولی گزینه مناسبی است. برای این نوع از دکوراسیون منزل لازم نیست لوازمی مطابق مد روز بخرید و حتی می‌توانید از مبلمان قدیمی خود با روکش و کوسن‌های خوش‌رنگ و طرح استفاده کنید. برعکس سبک مدرن استفاده از پارچه‌های طرح‌دار در چیدمان لوازم منزل مشکلی نداشته و جذابیت بصری فضا را بیشتر می‌کند.

جذابیت خاص منزل به سبک بوهو

سبک کولی مناسب چه افرادی است؟

سبک دکوراسیون فضای داخلی کولی مناسب افرادی است که مشغله کاری زیادی داشته و به‌اندازه کافی زمان ندارند که روزانه به نظافت منزل بپردازند. استفاده از چیدمان کولی را برای خانواده‌های بچه‌دار نیز توصیه می‌کنیم؛ زیرا دیگر لازم نیست نگران به‌هم‌ریختن نظم خانه باشید.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مطلب برای شما عزیزان دربارۀ سبک دکوراسیون کولی گفتیم. حال می‌دانید که چیدمان به این سبک به چه میزان آسان و نسبتاً کم‌هزینه است. همچنین گفتیم این مدل از سبک مناسب چه افرادی است. اگر تجربۀ استفاده از این مدل دکوراسیون را دارید حتماً در قالب نظرات دربارۀ ایده‌هایی برای سبک کولی بنویسید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد