سبک کلاسیک (Classic)

classic-style

سبک کلاسیک

در این سلسله مقالات به انواع سبک در دکوراسیون داخلی، تفاوتها، جزییات، مشخصه های هر کدام خواهیم پرداخت. با نگارش این مجموعه امیدواریم که توانسته باشیم کمکی هر چند کوچک در انتخاب سبک مورد نظر شما کرده باشیم.در این مقاله به سبک کلاسیک خواهیم پرداخت و ویژگی های آن را بیان خواهیم نمود.سبک کلاسیک از دکور اروپایی سده 18 و 19 میلادی الهام میگیرد و در تلاش است با استفاده از مبلمان، استفاده از چوب و بافت خاص منسوجات بازتابی از آن دوره باشد.توجه داشته باشید سبک های رومی، ویکتوریایی و برخی دیگر از این دسته سبک ها همگی جزو دسته کلاسیک قرار میگیرند. ولی به دلیل وجود تفاوت در بطن و المان ها هر کدام میتوان آنها را سبکی جدا قلمداد کرد.

مشخصه های اصلی سبک کلاسیک:

  • کچ بری های گسترده
  • قرنیز و قاب های در چوبی
  • مبلمان حجیم و چوبی
  • هماهنگی مبلمان و لوازم تزئینی
  • رنگ های ساده و طبیعی برای دیوارها و مبلمان
  • پارچه ها و منسوجات گران قیمت
  • کابینت های توکار
  • دکور های چشم نواز

مبلمان در سبک کلاسیک:

میز چوبی با پایه سم مانند، صندلی چوبی با خمیدگی و انحنا در وجوه مختلف، مبلمان با باله در کناره همگی از مشخصه های اصلی این سبک هستند.مشخصه دیگر مبلمان کلاسیک، حجیم بودن آنها میباشد. تمامی مبلمان کلاسیک میبایست از چوب طبیعی ساخته شده باشد.

منسوجات در سبک کلاسیک:

برای این سبک بهتر است که از پارچه های تک رنگ استفاده شود، هر چند استفاده از طرح های گلها، بته جقه و داماسک نیز رایج است.فارق از رنگ، عموم این پارچه ها در نهاد خود اصیل و باارزش هستند و اصولا شامل ابریشم، مخمل و کشمیر میباشند.هرچند امروزه به دلیل سهولت نظافت و نگهداری خیلی از طراحان از پارچه های پنبه ای و کتان نیز استفاده میکنند.

متریال در سبک کلاسیک:

متریال اصلی در این سبک چوب است. کف، قرنیزها و حاشیه در ها و ورودی ها، مبلمان همگی از چوب طبیعی ساخته میشود.چوب های مورد استفاده در این سبک عموما دارای نقش و پیچیدگی طبیعی بالایی هستند و به واقع گرانقیمت و مجلل میباشند.از جمله چوب های مرسوم در این سبک میتوان به افرا، ماهگونی، ونگه، گیلاس و گردو اشاره کرد.

تزئینات در سبک کلاسیک:

استفاده از تزئینات لوکس و تجملی در تمام محیط های این سبک مرسوم است. مجسمه، آینه های بزرگ، گلدان، شمعدان و.... از جمله آیتم های تزئینی رایج در این سبک میباشند. این تزئینات عموما دارای طرح های مرسوم در قرون 18 و 19 میلادی بر روی آنها میباشند.

رنگ در سبک کلاسیک:

دیوارها در این سبک عموما به صورت تک رنگ میباشند. رنگ های غالب و مرسوم در این سبک استخوانی، بژ و کرم میباشد. البته در این سبک مجاز هستید در برخی اتاق ها به منظور جلوه بیشتر یا نشان دادن یک المان خاص تزئینی، یک دیوار را به رنگی متفاوت و تندتر تغییر دهید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد