معرفی سبک دکوراسیون کلاسیک در معماری داخلی

معرفی سبک دکوراسیون کلاسیک در معماری داخلی

سبک های دکوراسیون داخلی منزل بر اساس شرایط جغرافیایی، موقعیت مکانی، فرهنگ ها و روحیه های مختلف افراد شکل گرفته اند. به همین دلیل دکوراسیون منزل تنوع بسیار زیادی در انواع سبک ها دارد.

از محبوب ترین سبک های دکوراسیون می‌توان به

در این مقاله شما را با دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک آشنا خواهیم کرد.

دکوراسیون به سبک کلاسیک:

سبک دکوراسیون کلاسیک همانگونه که از نامش پیداست، قدمتی و اصیل بودن آن را نشان می‌دهد. این دکوراسیون، حس صمیمیت و قدیمی بودن به آدمی القا می کند.

در سبک کلاسیک بیشتر از رنگ های آرام و ملایم و اتمسفری استفاده می شود.

 

آشنایی با سبک دکوراسیون کلاسیک:

برای شناخت سبک کلاسیک نیاز دارید تا چند ویژگی را در معماری داخلی یا دکوراسیون داخلی یک خانه بشناسید که عبارتند از:

وسایل اصل و طبیعی:

در سبک دکوراسیون کلاسیک از وسایل طبیعی، عتیقه و قدیمی زیاد استفاده می شود. معمولاً از گچ بری های هنری به سبک قدیم بر روی ستون ها و دیوارها استفاده میشود. چوب طبیعی و گران، کفپوش های سنگی مرمر در سبک کلاسیک رایج است.

 

ترکیب رنگ در سبک کلاسیک:

از رنگ های روشن و آرامش بخش مانند کرمی، سبز روشن، زیتونی، طلایی و بژ در سبک کلاسیک بیشتر استفاده می شود. ولی همین رنگ ها با تضاد خاصی کنار هم قرار می‌گیرند و همچنین در این سبک از رنگ های طبیعی مانند قهوه ای چوبی برای مبلمان و وسایل خانه استفاده می کنند اما به یاد داشته باشید که این رنگ ها هرگز نباید اتاق را تاریک کنند.

 

نورپردازی در دکوراسیون کلاسیک:

برای روشن شدن فضا در دکوراسیون کلاسیک، معمولاً از لوسترهای کریستالی، لامپ های بدون رنگ (سفید) و اغلب گران قیمت و برای روشنایی اتاق ها از شمع هایی با پایه های برنزی و معمولاً قدیمی استفاده میکنند.

 

مبلمان سبک کلاسیک:

 مبلمان و میز و صندلی هایی که در سبک دکوراسیون کلاسیک قرار می گیرند از چوب های گران قیمت و پارچه هایی از جنس طبیعی، نظیر چرم یا مخمل و ابریشم ساخته شده اند. مبلمان در این سبک بیشتر جنبه کاربردی و راحتی دارند تا جنبه تزئینی.

 

منسوجات مورد استفاده در دکوراسیون کلاسیک:

در سبک دکوراسیون کلاسیک، از ابریشم و ساتن و مخمل که پرطرفدارترین پارچه ها در این سبک هستند، برای پرده های اتاق ها استفاده می شود.

برای مفروش کردن کف هم فرشهای سنتی و دستباف که معمولاً رنگ روشنی دارند رایج تر هستند.

 

دکوراسیون اتاق خواب به سبک کلاسیک:

در این سبک بیشتر از تخت خواب های بزرگ چوبی و حکاکی شده در کنار وسایل شبیه آن، مانند میز، کشو ها و کمد و یک لوستر کلاسیک کوچک تر از لوستر اتاق پذیرایی استفاده میکنند.

 

تزئینات و وسایل دکوری در سبک دکوراسیون کلاسیک:

در سبک کلاسیک اغلب از وسایل لوکس و تجملی، آینه های بزرگ، مجسمه ها، گلدان ها، شمعدان ها و نیز تابلوهای نقاشی کلاسیک، در قابی از چوب که نقاشان معروف قرن ۱۷ تا ۱۹ (به دلیل رواج این سبک در این قرون) طراحی کرده اند، استفاده میکنند.

 

دکوراسیون کلاسیک آشپزخانه:

در دکوراسیون کلاسیک، ست ها و وسایل موجود در آشپزخانه، چوبی هستند و دارای انحنا و خم و پیچ های سلطنتی هستند و ترکیب رنگ متفاوت از کرم روشن تا قهوه‌ای دارند.

 

دکوراسیون کلاسیک حمام:

حمام کلاسیک، اغلب ترکیب رنگ روشنی از سفید و طلایی و بژ دارد. در این سبک، از روشویی های کابینت دار که دارای طرح و زرق و برق هستند استفاده می شود.

همچنین استفاده از آینه ی قدی با قابی کار شده، جاصابونی و جا مسواکی های برنز یا طلایی رنگ و همچنین مجسمه های ساده و سفید در سرویس بهداشتی و حمام رواج بیشتری دارد.

 

نتیجه گیری:

دکوراسیون کلاسیک یکی از سبک های پرطرفدار معماری داخل منزل است که غالباً از وسایل گران قیمت تشکیل شده است. این دکوراسیون، سبکی لوکس و مجلل و پر از ظریف کاری ها و منبت کاری ها و هندسه های دقیق است.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد