Image
معرفی سبک دکوراسیون مدرن در معماری داخلی

معرفی سبک دکوراسیون مدرن در معماری داخلی

یکی از پرطرف‌دارترین سبک معماری و چیدمان لوازم داخلی منزل سبک مدرن است. به جرأت می‌توان گفت که در سال‌های اخیر میزان استقبال از این سبک به مراتب بیشتر از مدل‌های کلاسیک و سایر موارد دیگر بوده است. اگر برای چیدمان دکور منزل خود سردرگم بوده و نمی‌دانید آیتم‌های مختلف را به چه نحوی بچینید، مطالعه این مطلب را از دست نداده و همراه ما

باشید.

دکوراسیون به سبک مدرن Modern چیست؟

اگر متراژ فضای داخلی شما چندان زیاد نیست بهتر است از سبک دکوراسیون مدرن استقبال کنید. این سبک به‌سادگی مشهور بوده و به‌دوراز هر گونه تجمل و آشفتگی است. در این سبک شاهد خطوطی صاف هستیم و از رنگ‌های ملایم و خنثی استفاده می‌شود. چنانچه در این زمینه اطلاعاتی نداریم توصیه می‌کنیم ادامه مطلب و مهم‌ترین ویژگی‌های سبک مدرن را مطالعه کنید.

آشنایی با سبک دکوراسیون مدرن Modern

رنگ طوسی گزینه مناسب برای دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

در سال‌های اخیر به‌قدری دربارۀ سبک دکوراسیون مدرن شنیده‌ایم؛ ولی باید بگوییم که وسعت این مدل از معماری داخلی به‌قدری است که حد ندارد و تنها نمی‌توان به واژه مدرن اکتفا نمود. تاریخچه سبک مدرن به سال‌های 1940 تا 1970 میلادی برمی‌گردد و درواقع هم‌زمان با شروع مدرنیته در غرب بوده است. تمامی جذابیت و زیبایی این سبک به طرح‌های شسته‌ورفته و ساده آن مربوط است. در ادامه برخی از آیتم‌های منزل در معماری داخلی مدرن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فضاهای کاری مدرن

قبلاً از هر چیزی باید بگوییم که دکوراسیون modern صرفاً برای محیط و فضای منازل نبوده و برای دکوراسیون محیط‌های کاری و اداری نیز بسیار کاربردی است. اگر در حال راه‌اندازی دفتر کار خود هستید، بدون شک سبک مدرن برایتان جذاب خواهد بود. بهتر است که از رنگ‌های گرم برای فضای داخلی استفاده کرده و به سراغ رنگ‌هایی مانند سبز تیره، طوسی روشن و... بروید.

جایگاه رنگ در دکوراسیون Modern

همان‌طور که اشاره کردیم مهم‌ترین مشخصه سبک دکوراسیون داخلی مدرن سادگی آن است و سادگی با رنگ‌های شلوغ و گرم در تضاد است. برای این سبک معمولاً از رنگ‌های ملایم و خنثی به‌صورت تک‌رنگ استفاده می‌شود. در این سبک معمولاً رنگ پرده و دیوارها سفید یا سایر رنگ‌های روشن است. از طرفی متریال مورد استفاده در ساخت فضای داخلی نیز باید رنگی ساده و خنثی داشته باشند. مثلاً رنگ پارکت، چوب، ام‌دی‌اف، صفحه کابینت و سایر المان‌های دیگر بهتر است که روشن باشد.

مبلمان در دکوراسیون مدرن

استفاده از فضاهای خالی در سبک دکوراسیون modern

خوشبختانه تنوع مبلمان امروزی بسیار بالا بوده و می‌توانید برای خرید به سراغ گزینه‌های موجود بروید. مبل‌هایی که دارای خطوط صاف و ال شکل هستند گزینه متناسبی بوده و بهتر است مواردی را انتخاب کنید که به‌دور از تجمل هستند. به‌عنوان‌مثال استفاده از کوسن و حتی فرش در دکوراسیون داخلی مدرن چندان رایج نیست.

فضاهای باز و خالی در سبک مدرن

در این سبک بهتر است فضاهای خالی را به همان شکل خالی گذاشته و مشابه سبک کولی با اشیا و اکسسوری‌های مختلف پر نکنید. فضاهای خالی به خنثی جلوه‌دادن محیط خانه کمک کرده و از طرفی باعث می‌شوند که منزل شما بزرگ‌تر از آنچه هست، به‌ نظر برسد.

استفاده از آیتم‎های فلزی و آینه‌ای

جذابیت آیتم‌های ساده و نورپردازی مخفی در دکور مدرن

جالب است بدانید که آیتم‌ها و متریال استیل و فلزی نیز جذابیت دکوراسیون مدرن را دوچندان می‌کنند. در این راستا می‌توان از آینه با قالب‌‌های فلزی به رنگ خنثی استفاده کرد. البته باید دقت کنید که میزان آیتم‌های دکوری و اکسسوری نباید بیش از حد معمول شده و باعث آشفتگی محیط شوند.

نورپردازی در سبک مدرن

از دیگر آیتم‌های جذاب در سبک دکوراسیون مدرن می‌توان به نورپردازی اشاره کرد. استفاده از انواع لوستر و لامپ‌های بزرگ و کوچک در این سبک چندان مناسب نیست. به این منظور معمولاً از نورهای مخفی  و غیرمستقیم استفاده می‌کنند.

آشپزخانه مدرن

انواع کابینت‌ آشپزخانه که برای سبک دکوراسیون آشپزخانه مدرن استفاده می‌شوند معمولاً درنگی روشن، درخشان و براق دارند و دستگیره‌های آنها نیز مخفی است. رنگ کاشی‌ها و صفحه بین کابینتی نیز بهتر است خنثی باشد نا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

جمع‌بندی و سخن پایانی

امیدواریم مطالعه این مطلب برایتان مفید بوده و با انواع سبک دکوراسیون داخلی به‌ویژه سبک modern آشنا شده باشید. در این مطلب کلیۀ ویژگی و مشخصات این سبک را برایتان شرح دادیم. باتوجه‌به نکات عنوان‌شده می‌توانید دکور خاص و مدرنی داشته باشید.

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد