سبک مدرن (Modern)

Modern kitchen features

یک آشپزخانه ی مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

آشپزخانه قلب خانه است. از آنجایی که شما و خانواده وقت زیادی را در این فضا صرف می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که بهترین انتخاب را داشته‌اید. برای طراحی کابینت مدرن در آشپزخانه مدرن، استفاده بهینه از فضای آشپزخانه مهم ترین نکته است.

آشپزخانه سبک مدرن

نمای آشپزخانه ای با سبک مدرن

اولین اصل برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن توجه به کاربردی بودن دکوراسیون و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه است.

آشپزخانه سبک مدرن به آشپزخانه‌هایی با کابينت هاي بدون قاب، کابينت با درب هايي که در آن از پانل هاي تخت استفاده شده،می گویند.

وسايل، براق و ساده بوده و خطوط افقي ضخيم است. درواقع اين آشپزخانه عاري از هرگونه تزئين خاص است.

کابینت مدرن را بهتر بشناسیم

نمای آشپزخانه ای مدرن

درانواع کابینت مدرن در آشپزخانه مدرن، از الگوهای ساده، منظم و متقارن استفاده می شود و معمولا بین قسمت های مختلف فاصله ایجاد نمی شود.

نمای آشپزخانه ای با سبک مدرن

برای طراحی رنگ انواع کابینت مدرن در آشپزخانه مدرن از الگوهای یکپارچه، از یک رنگ ثابت مانند نقره‌ای یا خاکستری استفاده می‌شود و رنگ‌های شلوغ چندان کاربرد ندارند.

این کابینت‌ها از یک الگوی مشخص و واضح پیروی می‌کنند و هر اندازه تعداد کابینت‌ها زیاد باشد این الگو برهم نمی‌خورد.

ویژگی‌های کابینت مدرن

در مورد ویژگی  انواع کابینت مدرن در آشپزخانه مدرن می‌توان موارد مختلف و متنوعی ذکر کرد که بیشتر سلیقه‌ای و تابع نظر طراح آنهاست. اما برخی از ویژگی‌های برجسته این سبک کابینت آشپزخانه عبارتند از:

نمای آشپزخانه با سبک مدرن

تقارن

تقارن مهم ترین ویژگی کابینت مدرن در آشپزخانه مدرن است. این ویژگی در هر ابعادی باید حفظ شود. تقارن در طراحی به حدی مهم است که ممکن است قسمتی از فضای آشپزخانه فدای این طراحی شود و حتی کابینت بر روی آن نصب نشود .

یکپارچگی و سطح صاف

نمای آشپزخانه با سبک مدرن

در طراحی کابینت مدرن  در آشپزخانه مدرن عمدتاً از رنگ‌های یکپارچه و صاف و براق استفاده می‌شود که اصل تقارن کابینت را برهم نزند. چیدمان درب کابینت در این سبک به صورتی است که کمترین درز ممکن به وجود می‌آید و تا حد امکان از دستگیره استفاده نمی‌شود.

مطابقت با تجهیزات و لوازم جانبی پیشرفته

نمای آشپزخانه ای با سبک مدرن

امروزه عصر استفاده از تجهیزات آشپزخانه قدیمی به پایان رسیده است و در اکثر خانه‌ها شامل استفاده از تجهیزات هوشمند هستیم. این تجهیزات طوری عمل می‌کنند که به سبک خاصی از چیدمان کابینت نیاز دارند. طراحی کابینت مدرن این امکان را به صاحبخانه‌ها می‌دهد. از طرف دیگر لوازم جانبی آشپزخانه جدید مانند جک‌های فشاری یا کلیدهای لمسی به شیوه طراحی ویژه احتیاج دارند که کابینت‌های مدرن در آشپزخانه مدرن این شرایط را فراهم آورده‌اند.

استفاده خلاقانه از تجهیزات قدیمی در کنار تجهیزات پیشرفته

نمای آشپزخانه ای با سبک مدرن

کسانی که از کابینت مدرن استفاده می‌کنند معمولاً فضای کافی برای خلاقیت نیز در اختیار دارند و این فضا به آنها کمک می‌کند که از تجهیزات قدیمی و دوست داشتنی خود در دکوراسیون آشپزخانه بهره ببرند.

انواع کابینت برای آشپزخانه مدرن

نمای آشپزخانه با سبک مدرن

استفاده از کابینت فلزی

هیچ چیز بهتر از استفاده از فلز ضد زنگ براق و مدرن نیست. اکثر صاحب خانه ها دوست دارند از لوازم خانگی فلزی استیل براق در آشپزخانه های خود استفاده کنند. هنگامی که درب های کابینتی از جنس فلز ضد زنگ در آشپزخانه تان وجود داشته‌باشد، آشپزخانه تان بسیار شیک تر از قبل به نظر خواهد امد. علی رقم داشتن ظاهری فوق العاده مدرن، کابینت آشپزخانه فلزی براق دارای برخی نواقص نیز هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به برجای ماندن اثر انگشت بر روی آنها اشاره نمود.

بعضی از مزایای این کابینت ها عبارت‌است‌از سازگاری با محیط زیست ،تمیز کردن آسان، بهداشتی و با دوام بودن.

کابینت های آشپزخانه لاکی

تصاویر آشپزخانه با کابینت های لاکی رنگ

کابینت لاکی مانند کالای لوکسی است که در آشپزخانه مدرن شما است.

کابینتهای لعابی دارای پوشش لعابی هستند و لذا پس از پرداخت، جذابیت منحصر بفردی خواهندداشت.

اگرفرایند پرداخت به درستی انجام شود، پوشش لاکی می‌تواند در برابر خط و خش با دوام ومقاوم باشد.

در واقع درخشش لایه ی نازک لاکی این کابینت های مدرن لعابی، انتخاب مناسبی برای دکوراسیون مدرن آشپزخانه تان است.

کابینت های آشپزخانه مدرن سفید

آشپزخانه با سبک مدرن

شاید کابینت های رنگی مدرن چندان با سلیقه ی شما سازگار نباشد، اما کابینت ساده سفید بهترین انتخاب است. کابینت مدرن سفید تنها به یک دلیل بسیار معروف شده‌اند و آن هم این است که، تقریبا می‌توانند در تمام سبک های آشپزخانه به کار گرفته شده و آشپزخانه را تمیزتر نشان دهند.

نمای آشپزخانه با کابینت های سفید رنگ

چنین چشم اندازی را می‌توان از صفحات براق spl  نیز داشت. البته سبک های کابینت آشپزخانه رنگی نیز می توانند مدرن باشند اگرچه کابینت های سفید و ساده واقعا زیبا و مدرن هستند، اما می‌توان با انتخاب صفحات کابینت با طرح سنگ رگه‌دار(مارمونایت) زیبایی چشم‌نوازی را برای آشپزخانه به ارمغان آورد.

نمای آشپزخانه مدرن که صفحات spl و مارمونایت در آن استفاده شده
کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد