سبک انتقالی (Transitional)

معرفی سبک دکوراسیون انتقالی در معماری داخلی

معرفی سبک دکوراسیون انتقالی در معماری داخلی

دنیای معماری بسیار گسترده و پیچیده بوده و شامل شاخه‌های متعددی است. برای اینکه معماری منحصربه‌فردی در زمینه دکوراسیون داخلی منازل خود داشته باشید، لازم و ضروری است که نسبت به انواع سبک دکوراسیون داخلی اطلاعاتی به دست آورید. ما در این مطلب برای شما دربارۀ سبک دکوراسیون انتقالی خواهیم گفت. اگر تاکنون دربارۀ سبک انتقالی نشنیده‌اید، مطالعه این

مطلب را از دست ندهید.

دکوراسیون به سبک انتقالی Ttansitional چیست؟

دکوراسیون به سبک انتقالی Ttansitional

اگر به ساده‌ترین شکل ممکن بخواهیم این سبک از دکوراسیون داخلی را برایتان شرح بدهیم، لازم است بگوییم که ترکیبی از سبک سنتی و مدرن است. درواقع عناصر سبک مدرن و سنتی به‌صورت یکپارچه و منسجم در فضای داخلی خانه با یکدیگر ترکیب شده و سبک دکوراسیون انتقالی را خلق می‌کنند. به عبارتی این سبک مدرن شده سبک کلاسیک بوده و با استقبال افراد زیادی مواجهه است.

چنانچه جزء افرادی هستید که برای چیدمان فضای داخلی منزل خود، بین سبک مدرن و کلاسیک مردد هستید، بهترین گزینه ممکن برایتان سبکی انتقالی است. در ادامه این مطلب برای شما خواهیم گفت که آیتم و لوازم موجود در منزل برای این سبک خاص باید به چه نحوی باشند. همچنین اطلاعات مفیدی در زمینه ویژگی‌های این سبک در اختیارتان می‌گذاریم.

آشنایی با سبک دکوراسیون انتقالی Ttansitional

آشنایی با سبک دکوراسیون انتقالی Ttansitional

به‌منظور آشنایی با این سبک از معماری داخلی توصیه می‌کنیم که مشخصات و ویژگی‌های آن را مورد بررسی قرار دهید. گزینه‌های زیر از جمله رایج‌ترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون انتقالی محسوب می‌شوند:

چیدمان مبلمان در سبک انتقالی

در سبک دکوراسیون ترنزیشنال مبلمان جزء ارکان اصلی و بسیار مهم تلقی می‌شوند که باید به مدل و نحوۀ چیدمان آنها دقت داشت. امروزه مدل‌های متنوعی از سرویس مبل و راحتی در بازار وجود دارد؛ اما آنچه باید انتخاب کنید مدلی مابین سبک کلاسیک و مدرن است. اگر معماری فضای داخلی خانه شما به‌گونه‌ای است که فضای نسبتاً بزرگی دارید، بهتر است یک‌دست مبل به سبک کلاسیک و یک‌دست به سبک مدرن خریداری کنید. برای تلفیق مبلمان سنتی و مدرن با یکدیگر باید به هماهنگی آنها از نظر مدل، طرح رنگ و سایر المان‌های دیگر توجه داشته باشید. پیشنهاد ما برای شما خرید مبلمانی است که در طراحی آنها از خطوط منحنی و صاف استفاده شده است؛ زیرا تعادل ویژه‌ای بین مدل‌های سنتی و مدرن ایجاد می‌کند.

آیتم رنگ در سبک ترنزیشنال

 آشپزخانه زیبا و باشکوه در دکوراسیون انتقالی

یک هشدار جدی، برای سبک دکوراسیون انتقالی به‌هیچ‌عنوان به سراغ رنگ‌های گرم نروید. بهترین رنگی که در این راستا می‌توان معرفی کرد، رنگ‌های خنثی هستند. همچنین رنگ‌های مات نیز جذاب به نظر می‌رسند. به‌‌عنوان‌مثال می‌توانید ترکیب رنگ پرده، فرش و سایر آیتم‌های موجود در دکور منزل را از رنگ‌های بژ، کرم، سفید عاجی، وانیلی، خاکستری مایل به قهوه‌ای، قهوه‌ای روشن و... انتخاب کنید.

طرح و الگوی لوازم در سبک دکوراسیون انتقالی

همان‌طور که اشاره کردیم بهترین رنگ برای آیتم‌ها در این سبک، رنگ‌های خنثی و مات است. از دیگر الگوهای مناسب می‌توان به استفاده از آیتم‌هایی از جنس چوب، چرم، سنگ، گرانیت و سایر موارد مشابه اشاره کرد. لازم به ذکر است که استفاده از کوسن‌هایی با طرح گل برجسته، مخمل، راه‌راه و فرش‌هایی با طرح مشابه نیز بسیار ایده‌آل است.

آیتم پرده در سبک انتقالی

پرده‌های مناسب برای معماری انتقالی

اگر برایتان جای سؤال است که پرده‌ها در سبک دکوراسیون به شیوه انتقالی باید چگونه باشند؟ پاسخ ما برایتان پرده‌های چین‌دار کلاسیک، متناسب و هماهنگ با رنگ دیوارها است. اگر به سراغ رنگ‌های روشن بروید فضای طبیعی خواهید داشت و بهترین جنس ممکن نیز برای پرده نخ، کتان و حتی ترکیب با چرم است.

به‌منظور حفظ تعادل بین سبک مدرن و کلاسیک توصیه می‌کنیم که برای انتخاب پرده افراطی عمل‌نکرده و به‌هیچ‌عنوان به سراغ پرده‌های بسیار مجلل یا مدرن نروید. هر چه به حفظ تعادل بین دو سبک نامبرده دقت داشته باشید چیدمان و دکوراسیون منزل شما جذاب‌تر خواهد شد.

استفاده از اکسسوری در دکوراسیون Ttansitional

استفاده از اکسسوری در دکوراسیون Ttansitional

در انتخاب اکسسوری و آیتم‌های تزیینی برای دکوراسیون سبک انتقالی باید زیاده‌روی نکرده و از انتخاب آیتم‌های پرزرق‌وبرق اجتناب کنید. به‌عنوان‌مثال از تابلو و مجسمه‌های محدود استفاده کرده و سعی در حفظ سادگی محیط داشته باشید.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مطلب به بررسی سبک دکوراسیون انتقالی پرداخته و مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک را شرح دادیم. با رعایت همین چند نکته و ویژگی می‌توانید سبک انتقالی خاصی داشته باشید. البته اگر احساس می‌کنید توانایی چیدمان لوازم منزل به این سبک را ندارید، حتماً برای خرید لوازم منزل از افراد متخصص در حوزۀ معماری داخلی کمک بگیرید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد