معرفی متریال ها

آشنایی با مواد اولیه کورین + نحوه ساخت آن

آشنایی با مواد اولیه کورین + نحوه ساخت آن

کورین بر مبنای درصد مواد تشکیل دهنده به گروه بندی مختلفی تقسیم میشود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد ولی به طور خلاصه مواد تشکیل دهنده شامل رزین، فیلر، چیپ و رنگدانه میباشد.

مواد اولیه کورین:

فیلر یکی از مواد اولیه کورین:

در پروسه تولید این محصول فیلر مورد استفاده همواره آلومینیوم تری هیدرات با درصد خلوص بالا میباشد ( ATH ) آلومینیوم تری هیدرات یک ماده معدنی میباشد که از سنگ بوکسیت به دست می آید و یکی از نرم ترین کانی های موجود در طبیعت میباشد. در کارخانه طی فرایند های مختلف درجه خلوص آن بالا میرود و فیلتر میشود.از اصلی ترین ویژگی هایی که این ماده به کورین اضافه میکند ضد آتش و حرارت، ضد آب بودن و آنتی باکتریال بودن میباشد. تا 75% کورین ( متفاوت در برندهای مختلف ) از این ماده تشکیل شده است. متاسفانه در برخی از محصولات بی کیفیت که به نام کورین در بازار عرضه میشوند از موادی همچون کربنات کلسیم به جای آلومینیوم تری هیدرات که از مواد اولیه کورین است استفاده میشود.کربنات کلسیم از نظر ظاهر بسیار شبیه به آلومینیوم تری هیدرات است ولی متاسفانه خواص و مزایای آلومینیوم تری هیدرات را ندارد و محصول تولیدی را اصلا نمیتوان کورین نامید. از عمده مشکلاتی که استفاده از کربنات کلسیم به وجود می آورد میتوان به این موارد اصلی اشاره کرد که کربنات کلسیم جذب رطوبت بالایی دارد و عملا محصول تولیدی با آن خاصیت ضد آب بودن و در نتیجه آنتی باکتریال بودن را ندارد همچنین ضد آتش نیست و در مقابل اسید دچار خوردگی می شود.

رزین یکی از مواد اولیه کورین

صفحات فشرده اکریلیک بر مبنای رزین مورد استفاده در پروسه تولید به 3 دسته تقسیم می شود، اکریلیک خالص ( Pure Acrylic ) = در این نوع که با کیفیت ترین، براق ترین و فرم پذیرترین نوع کورین تولیدی میباشد از اکرلیک 100% خالص استفاده شده است و تمامی مزایای کورین را دارا میباشد.توجه داشته باشید که واژه 100% اکریلیک به معنای صرفا استفاده از اکریلیک در پروسه تولید نمیباشد بلکه به این معنی است که رزین استفاده شده در تولید اکریلیک خالص میباشد. به دلیل پروسه سخت و گران قیمت تولید اکریلیک، فقط کشورهایی که دارای صنایع شیمیایی و پتروشیمی پیشرفته هستند میتوانند این ماده را تولید کنند که از مواد اولیه کورین است لذا انحصار تولید این نوع از کورین در اختیار چند کشور محدود میباشد.این نوع کورین قیمت بیشتری نسبت به سایر نمونه ها دارد ولی ایده آل و مناسب ترین گزینه به منظور خلق و انجام اجراهای 3 بعدی میباشد، برای مثال ساخت کنسول از جنس کورین، سینک کورین. ازنقاط ضعف این محصول مقاومت پایین در مقابل خطو خش میباشد.

پلی استر یکی از مواد اولیه کورین:

این نوع رزین از نظر ظاهر مشابه اکریلیک است ولی درجه سختی بالاتری دارد و به همین دلیل محصول کورین تولیدی توسط این رزین در مقابل خط و خش مقاومت بالاتری دارد ولی از نظر براقیت و ضریب خم پذیری نسبت به 100% اکریلیک ضعیف تر است به همین دلیل امکان اجرای طرح های 3 بعدی با آن وجود ندارد.

مدیفاید یکی از مواد اولیه :

در این نوع کورین از ترکیب اکریلیک و پلی استر به منظور بهره از فواید و خاصیت های هر دو رزین استفاده شده است به این ترتیب که در مقابل خط و خش مقاومت بیشتری دارند ولی در عین حال در ضریب های پایین خم میشوند. متاسفانه رزین پلی استر در اثر حرارت بالا و در آتش سوزی، گازهای سمی و بسیار کشنده تولید میکند به همین دلیل کورین های تولیدی با این رزین مناسب محل هایی که نیاز به استاندارد های بالا در مقابل آتش دارند مناسب نیست.شایان ذکر است که شرکت ال جی نسل جدیدی از کورین را تولید نموده که قابلیت فرم پذیری بسیار بالاتری نسبت به صفحات 100% اکریلیک موجود کنونی دارد .

 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد