پر کاربرد ترین و بهترین رنگ صفحه کابینت و بین کابینتی

پر کاربرد ترین و بهترین رنگ صفحه کابینت و بین کابینتی

 قطعاً شما در انتخاب کابینت بندی آشپزخانه ی خود، به غیراز متریال و هزینه، مهم ترین چیزی که باید به آن توجه کنید، رنگ و طرح کابینت ها است.

باید طرحی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون شما داشته باشد.

همچنین نکته ی قابل توجه پس از رنگ و طرح کابینت ها، طرح صفحه کابینت و بین کابینتی است، و به همان اندازه که خود کابینت ها و ترکیب رنگ آن ها مهم اند، صفحه ی رویی و پشتی آن ها نیزبه چشم میاید و مهم است.

حال برای داشتن یک ترکیب ایده آل و دکوراسیون حرفه ای و مدرن، باید چه انتخابی برای صفحه کابینت خود داشته باشیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با مواردی که باید به آن ها توجه داشته باشید، آشنا کنیم.

صفحه کابینت ها چه ترکیب رنگ هایی دارند؟

صفحه کابینت سفید با رگه های رنگی ملایم

صفحه کابینت سفید با رگه های رنگی ملایم

یکی از رایج ترین و پرطرفدار ترین صفحات آشپزخانه سنگ ها یا صفحات سنگی مصنوعی مانند کوارتز، کورین یا مارمونایت هستند، که در رنگ های سفید خالص یا صدفی و یا سفید با رگه های ملایم و دانه های ریز نقش که به آن اضافه شده وجود دارند. صفحات کابینت با رنگ سفید، با اینکه از دیر باز در طراحی دکوراسیون منازل استفاده میشدند، هنوز هم در دنیای مد حرف اول را میزنند و همیشه پر طرفدار و محبوب بوده اند. مخصوصاً امروزه که با وجود پا گذاشتن سنگ های مصنوعی به عرصه ی دکوراسیون، این محبوبیت با تنوعی که این متریال برای مشتریان رقم میزند، دو چندان شده است.

رنگ سفید برای صفحه کابینت، انتخاب زیرکانه ای برای تمیز تر و مرتب دیده شدن آشپزخانه شماست.

رنگ سفید انتخابی عالی برای صفحه جزیره و میز ناهار خوری است. چون هنگام غذا خوردن به شما احساس راحتی میدهد.

صفحات سفید با رگه های ملایم یا دانه های ریز برای شما مناسب است اگر:

صفحه کابینت سفید با دانه های رنگی ملایم

 • یک فضای سنتی دارید.
 • میخواهید فضا بزرگ و درخشان به نظر برسد.
 • میخواهید رنگ صفحه کابینت سفید باشد در عین حال لکه ها را نشان ندهد.

اگر انتخاب شما این رنگ باشد، ما محصولات جدید SPL را با اطمینان به شما معرفی میکنیم.

علاوه بر آن، برای فضا هایی که دارای عناصر و وسیله های رنگی و تیره هستند، مانند کابینت های چوبی دانه ای، می توانید از صفحه کابینت فوق العاده ساده به عنوان یک شکست بصری و نوری و ایجاد کردن یک تضاد زیبا استفاده کنید. یکی از مزایای اس پی ال داشتن طرح های چوبی و سنگی با رگه های بسیار مختلف و زیبا و طرح کربن میباشد که برای آنهایی که به دنبال طرح های ترکیبی هستند، ایده آل میباشد.

صفحه سفید به خصوص در ترکیب با کابینت های مدرن چوبی با رنگ های متمایل به زرد و نارنجی، خروجی خوبی خواهد داشت. همچنین سفید و آبی یک ترکیب جالب دریایی است. یک کانترتاپ یا اپن سفید با کابینت های آبی، جذاب و چشم نواز به نظر میرسد.

در نتیجه رنگ سفید برای صفحه کابینت شما مناسب است اگر:

 • شما سبک مدرنیته را دوست دارید.
 • فضای کوچکی دارید و میخواهید تا جایی که ممکن است بزرگ به نظر برسد و دلباز باشد.
 • به ترکیب های متضاد مثل سفید با دیگر رنگ ها علاقه دارید.

با توجه به سلیقه شما و محصولات محبوب رایج در بازار ایران میتوانیم در این قسمت، کورین های الجی و هنکس را به شما معرفی کنیم.

صفحات سفید خالص، در سنگ مصنوعی کورین و روکش ام دی اف هایگلاس در دسترس هستند. سفید رنگی است که فضایی خلاقانه و ساده و بزرگ و مرتب را ارائه می دهد. خوشبختانه صفحات سفید کورین به دلیل کیفیت بالای آن ها و ضد لک بودنشان میتوانند در برابر انواع لکه ها مقاومت کنند. بنابراین می توانند سالیان سال با کمی مراقبت روزانه همراه شما باشند.

همانطور که گفتیم، یک رنگ سفید خالص می تواند با یک دکور سنتی در تقابل باشد و ممکن است این تقابل زیاد جالب نباشد. اما در یک فضای مدرن به نظر می رسد انتخاب مناسب تری است، حتی اگر با رنگ های متضاد خود ترکیب شود.

این  ویژگی به خصوص در متراژ های کم، مانند آشپزخانه های کوچک آپارتمانی، با نصب کابینت سفید یا کرم، و ترکیب آن با صفحه کابینت سفید، به منظور فضا سازی و بزرگتر دیده شدن محیط کوچک، مؤثر است.

صفحه کابینت سیاه یا تیره رنگ

صفحه کابینت سیاه یا تیره رنگ با رگه های سفید

صفحات سیاه روی کابینت های تیره، ممکن است در برخی مواقع، بسیار قدیمی و دلگیر به چشم بیایند و ممکن است در برخی مواقع، با دیگر وسایل کاملاً هارمونی داشته باشند. اگر شما کابینت یا قفسه های تیره رنگ دارید، کانترتاپ(جزیره) تیره برای شما مناسب خواهد بود. اگر میخواهید پالتی از رنگ های تیره داشته باشید به منابع زیادی از نور طبیعی یا لامپ و لوستر اضافی، نیاز دارید. این باعث می شود فضایی کلاسیک به جای فضایی شبیه به غار داشته باشید.

گاهی اوقات شما فقط ترکیب کلاسیک سیاه و سفید را انتخاب می کنید. اگر شما یک آشپزخانه با کابینت های سفید و کم رنگ داشته باشید، یا فقط چند قسمت کوچک به عنوان صفحه روی کابینت داشته باشید، یک سنگ مصنوعی تیره یا سیاه، در ترکیب با سفید، جلوه ی زیبا و شیکی را به ارمغان می آورد.

دقت داشته باشید که زیاد جالب نیست که فقط از عنصر سیاه در طراحی تان استفاده کنید. زیرا ممکن است مانند یک اتاق تاریک و متروک و غار مانند، به نظر برسد. بنابراین لازم است چند قسمت از فضا را رنگ های متضاد کار کنید.

صفحه کابینت سیاه و تیره برای شما مناسب است اگر:

صفحه کابینت و بین کابینتی سیاه رگه دار

 • کابینت های تیره دارید و میخواهید رنگ کانترتاپ یا اپن، با آن ترکیب شود.
 • کابینت های رنگارنگ و سرگرم کننده دارید و می خواهید رنگ ها بدرخشند.
 • قصد داشته باشید که یک طرح سیاه و سفید کلاسیک داشته باشید.

با توجه به محصولات محبوب بازار ایران و انتخاب کلاسیک شما عزیزان، در این قسمت میتوانیم به شما صفحه ی مارمونایت و رنگ بندی های آن را معرفی کنیم.

صفحه کابینت با رنگ های طوسی تیره و روشن

صفحه کابینت سنگ با رنگ طوسی تیره رگه دار

صفحات خاکستری یا دیگر رنگ های نود و ملایم کلاسیک، مانند قهوه ای مایل به کرم و طوسی تیره و روشن، از رنگ هایی با خنثی گری ملایم هستند.

سنگ خاکستری ملایم، به نظر می رسد که شبیه به بتن است. این یک مزیت است زیرا لکه ها را نشان نمیدهد و همچنان با وجود داشتن لک، تمیز به نظر می رسد. اگر شما معمولاً یک فضای شلوغ و سامان نیافته ای دارید و دوست دارید همه چیز یکپارچه و منظم به نظر برسد، صفحه کابینت با رنگ های طوسی و خاکستری، برای سامان دهی فضای شلوغ، یک انتخاب بسیار عالی است.

از آن جا که طوسی خنثی ترین رنگ است و به راحتی با هر رنگی مطابقت پیدا میکند، یک ترکیب ایده آل با کابینت های رنگی و تیره یا روشن شماست، مخصوصاً در بین کابینت ها با رنگ بندی مختلف، به ایجاد تطابق و هماهنگی بین کابینت های روشن و تیره کمک می کند. اگر شما برای داشتن یک دکوراسیون سیاه و سفید برنامه ریزی کرده اید، یک صفحه کابینت با تونالیتی متوسط، مثل طوسی و خاکستری، بین کابینت ها و عنصرهای تیره و روشن، ارتباط و هماهنگی کاملی ایجاد میکند.

کابینت طوسی روشن و تیره برای شما خوب است اگر:

صفحه کابینت و بین کابینتی طوسی با کابینت دورنگ

 • کابینت رنگی و یا چند رنگ دارید.
 • میخواهید یک محیط گرم و دوستانه به رنگ بندی های سرد و خاموش بدهید.
 • دوست دارید یک طراحی سیاه و سفید داشته باشید که ملایم تر به نظر برسد.

با توجه به محصولات موجود در بازار فعلی و سلیقه ی شما، در این قسمت میتوانیم طرح کربن محصول SPL را به شما معرفی کنیم که متریالی بسیار پرطرفدار و مدرن است.

جمع بندی:

اگر هنوز آن طرح و متریال مورد نظر خود را پیدا نکرده اید و یا این طرح ها با سلیقه شما مطابقت نداشت، نگران نباشید این ها فقط نمونه هایی از صدها و هزاران مدل موجود در بازار بود و شما میتوانید به راحتی با مطالعه و دیدن مقالات دیگر ما مدل و جنس مورد نظر خود را برای داشتن بهترین دکور مورد نظرتان پیدا کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
 • Instagram
 • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد