Image
مقایسه صفحه کابینت سنگ مصنوعی مارمونایت با سنگ طبیعی

مقایسه صفحه کابینت سنگ مصنوعی مارمونایت با سنگ طبیعی

در زمان خرید صفحه کابینت و به دلیل تنوع متریال در بازار کابینت با حجم زیادی از داده های صحیح و نادرست مواجه خواهید شد. این مسائل در نهایت شما را در تصمیم گیری سردرگم می کند. در این مقاله به مقایسه مارمونایت با سنگ طبیعی می پردازیم تا به شما در تصمیم گیری در انتخاب صفحه کابینت کمک کند.

قبل از هر چیز به خاطر داشته باشید که برای تصمیم گیری صحیح باید اطلاعات کامل در مورد هر مطلبی داشته باشید. همیشه به یک منبع اطلاعاتی بسنده نکنید. برای شناخت مصالح به صحبت های فروشنده یا نصاب صفحه کابینت اکتفا نکنید، گاهی افراد سودجو شما را به اشتباه می اندازند و یا اطلاعات نادرستی به شما می دهند تا مواد مورد نظر خود را بفروشید.

مقایسه صفحه کابینت مارمونایت با سنگ طبیعی

صفحه کابینت مارمونایت شب رنگ و شب تاب

سنگ طبیعی از دیرباز جایگاه ویژه ای در دکوراسیون داخلی داشته است. با پیشرفت تکنولوژی و به خصوص با پیشرفت شیوه‌های دکوراسیون، سنگ طبیعی جای خود را به مصالح دیگر داد. البته جدای از بحث زیباسازی سبک دکوراسیون، مشکلات و ضعف هایی هم داشت که باعث شد به مرور زمان با محصولات دیگری جایگزین شود.

صفحه کابینت مارمونایت و صفحه کابینت سنگ طبیعی دو متریال متفاوت هستند که در ساخت صفحات کابینتی و کانتر و میز و... استفاده می شوند. هر کدام از این مواد ویژگی ها و مزایای خود را دارند که در زیر به بررسی آنها می پردازیم:

سنگ مصنوعی مارمونایت

صفحه کابینت و بین کابینتی مارمونایت کد کلکته گلد

مارمونایت یک متریال مهندسی شده ی مرکب از دو جنس پرفروش و مستحکم کورین و کوارتز (با درجه سختی 7)است و در ساخت صفحه کابینت و کانتر و میز و جزیره آشپزخانه بیشتر به کار می‌رود. این ماده مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی، ضربه، حرارت و رطوبت دارد و نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری نسبت به سایر متریال‌ها دارد. مزیت دیگر مارمونایت این است که قیمت آن نسبتاً کمتر از سایر صفحات مانند سنگ طبیعی است.

مقایسه صفحه کابینت مارمونایت با سنگ طبیعی، کدام بهتر است؟

برای مقایسه صفحه کابینت مارمونایت و سنگ طبیعی، همه‌ی ویژگی‌های هر دو متریال را ذکر کرده و سپس مقایسه می‌کنیم:

مقاومت در برابر حرارت مارمونایت بیشتر است یا سنگ طبیعی؟

  • مقاومت در برابر حرارت صفحه کابینت مارمونایت به مراتب بیشتر از سنگ طبیعی است. حداکثر دمایی که سنگ طبیعی می تواند تحمل کند 100 درجه سانتیگراد است و بالاتر از آن باعث دفرمه شدن و تغییر رنگ در سنگ طبیعی می شود به طوری که جای سوختگی در سطح سنگ طبیعی باقی می‌ماند.
  • اما از آنجایی که ورق های مارمونایت از به هم فشردن ورق های کورین و کوارتز تولید شده اند می توانند تا دمای 140 درجه و حتی بالاتر را نیز تحمل کرده و تغییر رنگ و حالت را نداشته باشند و این یکی از مزیت های مارمونایت نسبت به سنگ طبیعی می باشد.

در بین سنگ طبیعی و مارمونایت کدام لکه پذیرتر است؟

صفحه سنگ طبیعی گرانیت براق

همیشه جستجو شده تا صفحه کابینت های موجود در بازار کاملا مناسب برای استفاده به عنوان رویه کابینت باشد و لکه‌های آب و مواد غذایی روی آنها باقی‌نماند.

  • اما در هنگام تست و مقایسه دو متریال مارمونایت و سنگ طبیعی به این نتیجه می رسیم که بعد از گذشت چند ساعت لکه چای یا قهوه به داخل بافت صفحه کابینت سنگ طبیعی نفوذ می کند و رنگ آن را تغییر می‌دهد و تا ابد روی آن باقی می‌ماند.
  • ولی در صفحه کابینت مارمونایت پس از گذشت زمان مشابه و حتی بیشتر، لکه چای یا قهوه به راحتی پاک می شود و اثری از آن بر روی صفحه کابینت دیده نمی‌شود، چرا؟ به این دلیل که تولید صفحه کابینت مارمونایت در فشار بالاست که باعث می شود هیچ منفذی برای ورود لکه مواد غذایی بر روی سطحش نباشد و خیال شما را آسوده کند.

کدامیک در برابر ضربه و فشار مقاوم‌تر است مارمونایت یا سنگ طبیعی؟

هر دو متریال ذکر شده دارای خاصیت ارتجاعی هستند و در اثر فشار و ضربه زدن، منجر به شکستکی نمی شوند. اما اگر بخواهیم بر اساس ترکیباتی که در تولید این متریال ها استفاده می‌شود مقایسه کنیم؛ ‌پنل‌های مارمونایت دارای مقاومت بیشتر نسبت به سنگ طبیعی ها هستند و در برابر فشار و ضربه، مقاومت خیلی بیشتری از خود نشان می‌دهند.

کدامیک ترمیم پذیر است مارمونایت یا سنگ طبیعی؟

صفحه کابینت و بین کابینتی مارمونایت کد کرینا با محافظ حرارتی

در بیشتر موارد اتفاق می افتد که صفحه کابینت شما دچار  لب پریدگی یا شکستگی می شود؛ در این مورد سنگ طبیعی دارای قابلیت ترمیم پذیری است، بر خلاف صفحه کابینت مارمونایت!

در صورتی که صفحه کابینت سنگ طبیعی آشپزخانه شما دچار شکستگی یا لب‌پری می شود، می توانید با سنباده زدن صفحه کابینت را مانند روز اول داشته باشید. اما در ورق های مارمونایت نمی توانید این ویژگی را داشته باشید، زیرا اصلاً مارمونایت قابل خط و خش برداری یا لب پریدگی نیست! و این یعنی بُرد مارمونایت!

مارمونایت یا سنگ طبیعی کدام خش پذیرتر است؟

سنگ طبیعی از نظر خش پذیری سطحی بسیار آسیب پذیر از مارمونایت دارد. سطح صفحه کابینت مارمونایت در برابر خط و خش کاملاً مقاوم است و در اثر ساییدن ظروف روی سطحش شاهد ایجاد خراش نخواهید بود.

کدامیک از نظر ظاهری زیباتر است سنگ طبیعی یا مارمونایت؟

مارمونایت متریالی کاملاً مدرن و جذاب می باشد که با داشتن فینیش های زیبا بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. برجستگی های سطحی روی سنگ مارمونایت دلیل می شود زیبایی ظاهری بیشتر نسبت به سنگ طبیعی داشته باشد و مصرف کنندگان هنگام لمس آن، حس خیلی بهتری داشته باشند.

قابلیت ابزارخوری مارمونایت و سنگ طبیعی چگونه است؟

مارمونایت ابزارخورده مشکی رنگ

مارمونایت و سنگ طبیعی هر دو دارای قابلیت ابزارخوری هستند با این تفاوت که می توان گفت ورق مارمونایت مناسب سبک های مدرن است و بیشتر ابزارخوری روی آنها اجرا می شود که مغز و رویه‌ی مشابه هم را دارند (برخی از مدل‌های مارمونایت دارای مغزی با رنگ متفاوت هستند.)

برخی از مشکلات سنگ وجود منافذ روی سطح و در نتیجه جذب رطوبت و لکه، بهداشتی نبودن، عدم ترمیم در صورت آسیب پذیری و خراشیدگی بود. در مقایسه مارمونایت با سنگ طبیعی، به دلیل وجود لایه کوارتز در بالای سنگ، مارمونایت مشکلی ندارد.

سخن پایانی:

در این وبلاگ، همراه شما عزیزان بودیم تا دو محصول مارمونایت و سنگ طبیعی را باهم مقایسه کنیم. هر کاربر پس از مطالعه‌ی این وبلاگ به طور حتم می‌تواند در انتخاب بین مارمونایت و سنگ طبیعی، بهترین تصمیم را بگیرد.

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد