مجله طراحی و دکوراسیون داخلی افراش پلاس

همه چیز راجع به صفحه کابینت چوبی

همه چیز راجع به صفحه کابینت چوبی

زمانی که افراد برای تعویض یا خرید سرویس کابینت آشپزخانه اقدام می‌کنند توجه به صفحه کابینت نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. از طرفی تنوع مدل و طرح این صفحات به قدری بالا است که ممکن است دچار تردید و اشتباه شوند. بدون شک یکی ازانتخاب‌هایی که در این زمینه با آنها مواجه خواهید شد، انواع صفحه کابینت چوبی است. اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید، توصیه

می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست نداده و در زمان خرید مواردی را که برایتان شرح می‌دهیم در نظر داشته باشید.

صفحه کابینت چوبی چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که صفحه‌های کابینت چوبی با صفحه کابینت طرح چوب متفاوت است. این مدل از صفحات کابینت از جنس پروفیل‌های بسیار ضخیم ام دی اف و روکش‌های چوبی هستند. ظاهر آنها به‌ قدری زیبا است که افراد ضمن داشت معایب برای سرویس کابینت این مدل را انتخاب می‌کنند. در ادامه دربارۀ مزایای خرید صفحه‌های کابینت چوبی و ام دی اف خواهیم گفت.

بررسی مزایای استفاده از صفحه کابینت چوبی

زیبایی منحصربه‌فرد کابینت و صفحه کابینت از طرح چوب

موارد زیر از جمله مهم‌ترین مزیت‌های خرید و استفاده از صفحه کابینت چوبی محسوب می‌شوند. توجه به این موارد به شما کمک می‌کند که انتخاب آگاهانه و درستی داشته باشید.

ابعاد و اندازه مناسب

در برخی مواقع یافتن صفحه کابینت با اندازه خاص بسیار دشوار است. زمانی که از صفحه‌های کابینت چوبی استقبال می‌کنید در زمینه سایز و اندازه صفحه مشکلی نخواهید داشت. همچنین می‌توانید سایز و اندازه دلخواه خود را سفارش بدهید.

ضخامت استاندارد

از دیگر مزیت و مشخصات این صفحه می‌توان به ضخامت مطلوب و استاندارد صفحه کابینت از جنس چوب اشاره کرد. البته ناگفته نماند که ضخامت صفحات کابینت چوبی در مقایسه با مدل‌های سنگی بیشتر است. اگر ظرافت و ضخامت صفحات برایتان اولویت محسوب می‌شود، پیشنهاد ما برای شما خرید صفحه کابینت از جنس کورین و مارمونایت است.

تنوع طرح و رنگ

هماهنگی طرح و رنگ کابینت و صفحه کابینت

وقتی انتخاب شما صفحه کابینت از جنس چوب است از بابت طرح و رنگ محصولات نگرانی خواهید داشت. برخی از این محصولات از رویه چوب تهیه شده و به شدت زیبا و شکیل‌اند. از طرفی امکان هماهنگ کردن طرح و رنگ سایر لوازم و وسایل با صفحه کابینت چوبی بیشتر است.

قیمت ارزان و مقرون‌ به صرفه

لازم به ذکر است که قیمت صفحه‌های کابینت چوبی در مقایسه با مدل‌هایی از صفحه کابینت طرح چوب، کورین، کوراتز و سایر موارد دیگر ارزان و مقرون‌ به صرفه‌تر است. البته باید بگوییم که کیفیت و ماندگاری صفحه کابینت طرح سنگ و جنس سنگ بسیار بالاتر است.

جنس متنوع صفحه کابینت چوبی

تنوع رنگ و جنس صفحه‌های چوبی کابینت

از دیگر امتیازات مثبت کابینت‌ها و صفحه کابینت چوبی تنوع جنس چوب است. به عنوان مثال برخی از افراد صفحه کابینت ام دی اف را به سایر مدل‌های بلوط، راش، افرا، گردو و ... ترجیح می‌دهند. در ادامه برایتان دربارۀ معایب این قبیل از صفحات خواهیم گفت.

بررسی معایب صفحه کابینت چوبی

اگرچه مزایای این مدل از صفحه کابینت بسیار بالا است، اما باید بگوییم که این محصولات معایبی نیز دارند. موارد زیر از جمله معایب خرید و استفاده از صفحه‌های کابینت چوبی محسوب می‌شوند:

هجوم حشرات به چوب

اگر نسبت به حشرات و به ویژه سوسک حساسیت و ترس دارید، بهتر است خرید صفحه‌های کابینت از جنس چوب را فراموش کنید. این محصولات به مرور زمان ممکن است انواع حشرات را به خود جذب کرده و منجر به آلودگی محیط آشپزخانه شما شوند.

آسیب پذیری بالا

از دیگر معایب این صفحات کابینت چوبی می‌توان به آسیب پذیری بالای آنها اشاره کرد. به عنوان مثال پس از گذشت مدت کوتاهی صفحات چوبی مقاومت خود را از دست داده و ممکن است پوسیده شوند. از طرفی این صفحات نسبت به حرارت واکنش نشان داده و ممکن است باد کنند.

جذب رطوبت

صفحات کابینت چوبی رطوبت و آب را به خود جذب کرده و به هیچ عنوان برای مناطق مرطوب گزینه ایده‌آلی نیستند. جذب رطوبت موجب پوسیدگی و کاهش دوام محصولاتی چوبی می‌شوند. از طرفی در صورت بروز خرابی و ایراد ترمیم و تعمیر آنها نیز بی‌فایده و تقریباً غیرممکن است.

راهنمای خرید صفحه کابینت چوبی

اگر قصد خرید صفحه کابینت از جنس چوب یا حتی با طرح چوب را دارید، توصیه می‌کنیم به نکات و موارد زیر نهایت دقت را داشته باشید.

آشنایی با انواع صفحه کابینت

دکور آشپزخانه با صفحه و کابینت چوبی

در وهله اول توصیه می‌کنیم عجولانه اقدام به خرید نکنید. بهتر است انواع مدل‌های مختلف را بررسی کرده و از بابت مقایسه محصولات نهراسید. پیشنهاد ما برای شما مقایسه مدل‌های متنوع صفحه کابینت است. این مقایسه به شما کمک می‌کند مورد دلخواه و متناسب با دکور فضای آشپزخانه خود را شناسایی کنید.

توجه به جنس صفحه کابینت

متریال صفحه کابینتی چوبی یکی از موارد مهمی است که قبل از خرید باید در نظر داشته باشید. برخی از این صفحات صرفاً از ام دی اف تولید نشده و ممکن است از مدل‌های دیگر چوب تولید شده باشند.

در نظر داشتن سایز و ابعاد صفحات

قبل از خرید صفحه کابینتی چوبی حتماً سایز و اندازه محصول مورد نیاز خود را با دقت اندازه گیری کرده و متناسب با این ارقام و اعداد صفحه کابینت سفارش بدهید.

توجه به رنگ و طرح

توجه به طرح و رنگ در ست کردن کابینت و صفحه کابینت چوبی

برخی از افراد به صفحه کابینت و کابینت با طرح چوب علاقه داشته و از این المان در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده می‌کنند. خوشبختانه تنوع طرح و رنگ صفحات کابینت بسیار بالا بوده و شما می‌توانید متناسب با محیط آشپزخانه خود بهترین‌ها را سفارش داده و نصب کنید.
ضخامت صفحه کابینت

هر چه ضخامت این صفحات کمتر باشد فضای آشپزخانه شما بزرگ و دلباز‌تر به نظر می‌رسد. شما می‌توانید در زمان خرید محصولات اطلاعات دقیقی دربارۀ ضخامت آنها به دست آورده و با آگاهی نسبت به این فاکتور سفارش خود را ثبت کرده یا بخرید.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مطلب برای شما عزیزان دربارۀ صفحه کابینت چوبی گفته و اطلاعاتی درباره جنس، مدل و سایر ویژگی‌های آن ارائه دادیم. شما می‌توانید با توجه با مطالب عنوان شده بهترین مدل را انتخاب کرده و بخرید. اگر انتخاب شما صفحات چوبی مخصوص کابینت است برایمان بنویسید که دلیل استقبال شما از این مدل چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد