راهنمای فنی

نحوه نظافت سنگ های کورین، کوارتز و ...

نحوه نظافت سنگ های کورین، کوارتز و ...

در این مقاله از سلسله مقالات بررسی مزایا و معایب صفحه‌ کابینت‌ کورین در سال 2021 نحوه صحیح محافظت و نظافت کورین را بررسی می‌کنیم. نظافت کورین راحت است. آب صابون جواب می‌دهد، اگرچه باید اینو بدونید که آب صابون در طولانی مدت ممکن است یک لایه خشک به جا بگذارد و این گزینه خوبی نیست.

همچنین شما می‌توانید از پاک کننده‌های زبر استفاده کنید، پد‌های شستشو، و دیگر پد‌های شستشو زبر و تمیز کننده‌های معمول کابینت آشپزخانه و منزل برای استفاده مناسب هستند در حالیکه به طور معمول استفاده شوند. به این صورت که شما تمیز کننده را روی صفحه کابینت اسپری می‌کنید و بدون اینکه بگذارید برروی صفحه خشک شود پاکش کنید.

قرار گیری طولانی مدت در معرض بسیاری از محصولات مرسوم نظافت منزل مثل سفید کننده می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ صفحه کابینت کورین شود. همچنین شیشه پاک کن ممکن است لایه‌ای براق به جای بگذارد و نباید از آن برای نظافت کورین استفاده کرد.

این را در نظر داشته باشید که اگرچه صفحه کابینت‌های سنگ مصنوعی در مقابل مواد شیمیایی بسیار مقاوم هستند، برای نظافت کورین و دیگر سنگ‌های مصنوعی بهتر است از تمیز کننده‌های ph  خنثی مثل تمیز کننده‌های گرانیت یا آنهایی که برای سنگ مصنوعی ساخته شده‌اند استفاده کنید. کورین مقاوم است اما در برابر لکه یا مواد شیمیایی غیرقابل نفوذ نیستند.

ماهی‌تابه‌های داغ و با حرارت بالا پاشنه آشیل صفحات کورین است. برخلاف گرانیت، کوارتز و محصولات کامپکت مثل spl ، کورین در برابر حرارت خیلی مقاوم نیست و شما نمی‌توانید ماهیتابه یا قابلمه داغ را مستقیم و بدون ریسک یک لکه سوختگی زشت روی صفحه کورین قرار دهید.

قرار دادن ماهیتابه و قابلمه به صورت مستقیم برروی صفحه کابینت ، چه داغ باشد چه نه، عموما ایده خوبی برای هیچ نوع متریالی نیست.

حتی در صفحات کوارتز و سنگ گرانیت هم ممکن است که سطح زبر زیر قابلمه به سطح صفحه کابینت صدمه بزند و یا ممکن است صفحه دچار شک حرارتی شود و ترک بخورد که بسیار نادر است ولی ممکن است.

اگرچه صفحه کابینت‌های آشپزخانه کورین تحمل حرارت برای مدت طولانی را ندارند و اصولا می‌سوزند یا ذوب میشوند اگر ماهیتابه یا قابلمه خیلی داغ باشد، بنابراین همیشه از زیر قابلمه‌ای استفاده کنید.

لکه برروی صفحه کابینت سنگ مصنوعی نادر است اما هیچ سطحی 100% ضد لک نیست. شایع‌ترین لک‌های سنگ مصنوعی کورین لک‌هایی است که در اثر  مواد شیمیایی ایجاد می‌شود. مجددا، کمی در مورد مواد شوینده‌ای که برای کورین استفاده می‌کنید حساس باشید واگر نه ممکن است فاجعه بار باشد.

خط و خش اتفاق معمول دیگری است به سبب آنکه صفحه کابینت‌های سنگ مصنوعی کورین نسبتا نرم هستند، که کمک میکند صفحه شما از شکستن در برابر برخورد لوازم آشپزخانه محفوظ بماند اما آن رو در برابر خط و خش تقریبا هر چیزی آسیب‌پذیر می‌کند. اگرچه، خط و خش را در بیشتر موارد می‌تواند با ساب و پولیش از بین برد.

برای جلوگیری از خط و خش، همیشه از تخته برش و زیرقابلمه‌ای استفاده کنید و از کشیدن هرچیزی برروی صفحه خودداری کنید. 

اگرچه تو رفتگی به اندازه خط و خش معمول نیست، اما قطعا گاهی اتفاق می‌افتد اگر جسمی سنگین برروی صفحه کابینت کورین بی‌افتد.

زمانی که کورین را با صفحه کابینت سنگ و سنگ‌های مهندسی شده مثل کوارتز و SPL  مقایسه می‌کنید از نظر مقاومت و طول عمر کورین در سطح پایینتری قرار می‌گیرد.

  • گرانیت ، کوارتز و SPL تحمل حرارت را دارند و در برابر خراش و فرورفتگی مقاوم هستند.
  • گرانیت ممکن است لک شود ولی از لک می‌توان جلوگیری کرد و آنها را از بین برد.
  • کوارتز می‌تواند با مواد شیمیایی آسیب ببیند اگرچه خیلی نادر است، ولی اگر اتفاق بیافتد جبران ناپذیر است. بنابراین شما باید تمام مزایا و معایب این محصولات را بسنجید و بعد بهترین تصمیم را بگیرید.

در خیلی از موارد بیشتر این آسیب‌ها در کورین قابل ترمیم است ولی انجام این کار محیط را خیلی کثیف می‌‌کند و اگر خانه در حال سکونت باشد این کار بسیار سخت است.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد