Contemporary style

سبک معاصر

در این سلسله مقالات به انواع سبک در دکوراسیون داخلی، تفاوتها، جزییات، مشخصه های هر کدام خواهیم پرداخت. با نگارش این مجموعه امیدواریم که توانسته باشیم کمکی هر چند کوچک در انتخاب سبک مورد نظر شما کرده باشیم.در این مقاله به سبک معاصر خواهیم پرداخت و ویژگی های آن را بیان خواهیم نمود.مهم نیست که در دنیای دکوراسیون داخلی تازه کار هستید، یا سالهاست در این صنعت مشغول هستید؛ بعضی اوقات تشخیص و شناسایی یک سبک کار سختی است. سبک معاصر یکی از این دسته است که همواره و حتی توسط افراد متخصص با سبک مدرن اشتباه گرفته میشود.یکی از این دلایل مشترکات زیاد سبک معاصر با سبک مدرن است. در آینده و طی یک مقاله اختصاصی به بررسی این دو سبک خواهیم پرداخت.

ولی سبک معاصر چیست؟

کلمه Contemporary به معنای "" در لحظه "" میباشد و در دکوراسیون داخلی به سبک معاصر ترجمه میشود. شروع و پیدایش این سبک به دهه 1970 میلادی برمیگردد. این سبک به دلیل اقتباس المان های مختلف از سایر سبک ها بسیار خاص میباشد. در نهاد این سبک، المان های از سبک های مدرن، کلاسیک، آرت دکو میبینید.یکی از دیگر ویژگی های سبک معاصر این است که همواره در حال تحول و تغییر است و به روز میشود. در حال حاضر این سبک با خطوط منحنی، رنگ های طبیعی و مینیمالیسم شناخته میشود حال آنکه این ویژگی ها ممکن است در آینده تغییر کند.

مشخصه های اصلی سبک معاصر:

  • اتاق ها و نقشه یکپارچه
  • تکیه بر نور طبیعی
  • استفاده از نور طبیعی
  • استفاده از متریال های طبیعی و صنعتی
  • منسوجات طبیعی دارای طرح و بافت
  • استفاده از چوب های خیلی تیره یا خیلی روشن
  • استفاده از نورپردازی به عنوان یک المان هنری

مبلمان در سبک معاصر:

مبلمان میبایست چشم نواز باشند و جلب توجه کنند ولی در عین حال ساده باشند، بدون خمیدگی زیاد در طراحی و تزئینات سنگین. اشکال ساده، هندسی و خطوط منحنی یکنواخت و ملایم توصیه میشود.رومبلی ها میتواند به رنگ مشکی یا سفید و یا سایر تن های رنگی طبیعی باشد و جنس آنها غالبا از پشم، پنبه، کتان، ابریشم و کنف است.کوشن های کوچک و در قالب اشکال هندسی با بالانس کردن تنالیته رنگی کمک میکنند و بسیار چشم نواز هستند.میتوانید مبلمان را با یک رنگ یکدست ست کنید و یک تکه را با رنگی دیگر انتخاب نمایید تا جلب توجه کند.صندلی ها در سبک معاصر عموما پایه های کشیده دارند و مبل ها عموما دارای رومبلی و کاور هستند. از رومبلی و کاور های چروک و چین دار، ریشه دار، برجسته، دارای طرح گل استفاده نکنید.

 

منسوجات در سبک معاصر:

این سبک نیز به مانند سبک معاصر تاکید خاصی بر روی سادگی و استفاده از اشکال هندسی در طرح ها دارد. برای اینکه دکوراسیون محیط شما کسل کننده و بی روح نشود، استفاده هوشمندانه از منسوجات با بافت و طرح مناسب یک الزام است.از رنگ های ساده و خنثی استفاده کنید و سعی کنید طرح ها در غالب خطوط و اشکال هندسی باشد. از طرح های گلی، شلوغ و رنگارنگ استفاده نکنید. برای مثال طرح زبرا برای کوشن بر روی یک مبل چرمی مشکی ایده آل است.

 

متریال در سبک معاصر:

سنگ، شیشه، فلز و چوب از متریال های اصلی این سبک هستند. ولی باید دقیق و به اندازه از آنها در دکوراسیون استفاده کنید. برای مثال استفاده بیش از اندازه از آیتم های چوبی در منزل میتواند حس سبک کلاسیک را منتقل کند و یا استفاده زیاد از فولاد یا استیل ضد زنگ ممکن است دکوراسیون شما را به سمت سبک صنعتی سوق دهد.سادگی و مینیمال بودن را در تمام المان های سبک معاصر رعایت کنید.

تزئینات در سبک معاصر:

قواعد و قوانین این سبک در رعایت سادگی شاید برای برخی کسل کننده باشد ولی برای حفظ فرم کلی سبک مکلف به رعایت آنها هستید.قسمت تزئینات و اکسسوری جاییست که شما میتوانید آزادانه تر عمل کنید و خلاقیت به خرج دهید.برای مثال بهتر است گل ها و گیاهان دارای برگ های بزرگ و گلدان ساده با شکل هندسی باشند.

رنگ در سبک معاصر:

تن رنگی غالب در این سبک مشکی، سفید، طوسی و رنگ های خنثی میباشد. مشکی عموما برای رنگ پس زمینه و برای کف سبک معاصر استفاده میشود. دیوار میبایست رنگی خنثی و یکدست داشته باشد. بدین ترتیب تزئینات و اکسسوری شما با رنگی متضاد خود نمایی خواهد کرد و بیشتر به چشم می آید.

در نهایت یکی از مهمترین المان های این سبک نورپزدازی است. پنجره های بزرگ و فضاهای نورگیر نقش بسزایی در هویت این سبک دارند.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد
  • Instagram
  • Whatsapp

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد