سبک انتقالی (Transitional)

transitional style

سبک انتقالی

در این سلسله مقالات به انواع سبک در دکوراسیون داخلی، تفاوتها، جزییات، مشخصه های هر کدام خواهیم پرداخت. با نگارش این مجموعه امیدواریم که توانسته باشیم کمکی هر چند کوچک در انتخاب سبک مورد نظر شما کرده باشیم. در این مقاله به سبک انتقالی خواهیم پرداخت و ویژگی های آن را بیان خواهیم نمود. برای خیلی از ما دکوراسیون کلاسیک و تجملات و تزئینات سنگین و قدیمی آن حس خانه مادربزرگ را منتقل میکند و از سویی دکوراسیون مدرن با خطوط صاف و تزئینات محدود آن بی روح و کسل کننده میباشد. اگر به دنبال چیزی مابین این دو سبک هستید بهترین گزینه برای شما سبک انتقالی است. همانگونه که از نامش مشخص است این سبک اقتباس و تلفیقی از دو سبک کلاسیک و مدرن است و حاصل آن شباهت های بسیاری با سبک معاصر دارد حال آنکه در بطن خود و در نکات کوچک تفاوت هایی با آن دارد. این سبک گرمی، صمیمیت و راحتی سبک کلاسیک را دارید بدون آنکه با تزئینات اضافی و شلوغ حس قدیمی بودن را احساس کنید و از سویی به کمک المان های سبک مدرن تا حدودی سادگی و کاربردی بودن آیتم های دکوراتیو به محیط شما منتقل میشود.

مشخصه های اصلی سبک انتقالی:

  • مبلمان با خطوط منحنی محدود
  • استفاده محدود و به جا از آیتم های تزئینی
  • استفاده از آثار هنری تاثیر گذار به عنوان نقطه تمرکز
  • رنگ های خنثی در طراحی و دیزاین
  • متریال های دارای بافت به مانند چوب طبیعی، چرم، شیشه، فلزات

مبلمان در سبک انتقالی:

در این سبک محوریت اصلی یک اتاق با مبلمان است و الباقی دکوراسیون و المان های تزئینی حول محور مبلمان میچرخد. مبلمان میبایست دارای خطوط منحنی کمی باشد و از سویی بزرگ و حجیم باشد که در نگاه اول جلب توجه کند و از سوی دیگر حس آرامش و خوش آمدگویی داشته باشد. بهتر است نحوه چیدمان به گونه ای باشد که یک فضای بسته در میان ایجاد شود و جلو مبلی در آن قرار بگیرد.

منسوجات در سبک انتقالی:

از آنجایی که در مبحث رنگ دست شما بسته است، در قسمت منسوجات میتوانید آزادانه تر عمل کنید و حس طراوت و شادابی و زندگی بیشتری از طریق آنها به فضای خود بی افزایید. عموما از پارچه های کبریتی، پنبه و جیر استفاده میشود.

متریال در سبک انتقالی:

خیلی بهتر است از متریال های دارای بافت طبیعی استفاده کنید به مانند چرم، چوب طبیعی، استیل خش دار و شیشه.

تزئینات در سبک انتقالی:

سعی کنید با احتیاط تزئینات و المان های دکوراتیو را انتخاب کنید. در این زمینه از آیتم های شلوغ پرهیز کنید تا تم سبکی شما به کلاسیک نزدیک نشود. آیتم های تزئینی میباست کمی بزرگ و حجیم باشند تا جلب توجه کنند ولی نه آنقدر که بالانس کلی محیط را برهم زنند. بهترین گزینه وسایلی هستند که حس آرامش را منتقل میکنند. سینی های چوبی، گلدان، قالیچه، کوسن های حجیم و پارچه های رومبلی از بهترین گزینه ها هستند.

رنگ در سبک انتقالی:

کلید در سادگی و آرامش است. محیط این سبک میبایست شما را از هیاهو و خشونت بیرون به دور کند. از رنگ های خنثی استفاده کنید. طوسی، استخوانی، خردلی را به عنوان رنگ های اصلی در این دکوراسیون استفاده کنید ولی میتوانید از رنگ های آبی، قهوه ای و سبز روشن برای ایجاد عمق و آرامش بیشتر در فضاهای انتقالی استفاده کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد