تراس

۷ ایده مدرن برای بازسازی تراسی جذاب

۷ ایده مدرن برای بازسازی تراسی جذاب

بازسازی تراس امروزه یکی از کارهایی است که بیشتر افراد انجام می دهند و علت آن این است که میخواهند فضایی دنج و متفاوت برای داشتن ساعاتی آرامش در آن داشته باشند. برای بازسازی تراس به وسایل و ابزار متفاوتی نیاز داریم.

در ابتدا باید چه کرد؟

برای بازسازی ابتدا باید تراس را خالی از هرگونه وسیله کنید، سپس باید دیوارپوش و کفپوش تراس را تعویض کنید. سپس برای تراس نرده و فلاورباکس های (باکس گل) مخصوص تدارک ببینیم. بعد

از آن نیز مبلمانی که قرار است در تراس قرار دهیم را انتخاب کنیم. با این سه کار بیشتر از نصف راه برای بازسازی تراس را رفته اید!

به طور کلی امروزه برای دیوارپوش، متریال هایی همچون کاشی، سرامیک و سنگ و آجر دیگر کمتر استفاده می شوند. به جای این محصولات و متریال های جدید و نوینی به بازار آمده اند. از این متریال های نوین میتوان به دیوار پوش هایی از جنس سنگ های مصنوعی مانند: مارمونایت، ‏SPL و کورین، لمینیت، شیشه و پی وی سی اشاره کرد.

چرا باید در بالکن حتماً از دیوارپوش استفاده کنیم؟

 به دلیل اینکه دیوارها و کف بالکن همواره در معرض تماس مستقیم با نور خورشید و آب رطوبت هستند. به همین علت نگهداری و تمیز کردن دیوارپوش بسیار آسان تر از دیوار گچی یا سیمانی است. چرا که اغلب می توانید لکه های ایجاد شده توسط باران و گرد و خاک را از روی دیوار پوش با یک دستمال مرطوب به آسانی تمیز کنید و همواره از داشتن یک محیط تمیز و بی نقص لذت ببرید.

برای بازسازی تراس از مصالحی استفاده می‌ شود که در دسته مصالح مقاوم قرار گرفته اند. می توانید از سلیقه ها و سبک های بسیار زیادی برای چیدمان تراس خود ایده بگیرید. سبک دکوراسیون تراس باید با تمامی دکوراسیون خانه تفاوت داشته باشد، بیشتر تراس ها و بالکن های شهری به علت اینکه در معرض هوای آزاد، نور خورشید، باد و باران قرار می گیرند معمولاً به بازسازی بیشتری نسبت به دیگر نقاط منزل پیدا می کنند.

ایده های مدرن برای بازسازی تراسی جذاب

1.    دکوراسیون تراس به سبک مدرن

balcony 4

این نوع از دکوراسیون به سبکی مدرن و شیک می تواند ایده خوبی برای بازسازی تراس شما باشد. این ایده و سبک در عین ساده بودن بسیار جذاب و زیباست. برای بازسازی تراس با سبک پیشرفته و مدرن بهتر است از متریال های جایگزین سرامیک و کاشی و چوب طبیعی استفاده کنید، متریال هایی که در برابر ضربه و فشار رطوبت و حرارت مقاوم باشند زیرا تراس جایی است که در معرض رطوبت و حرارت خورشید قرار میگیرد. بنابراین از متریال های مقاومی مانند SPL استفاده کنید تا بازسازی شما طول عمر بیشتری داشته باشد.

2.    بازسازی تراس به سبک تراس سبز

در این شیوه از بازسازی شما تراس خود را به یک طبیعت و جنگل کوچک تبدیل خواهید کرد و یک فضای سرسبز و شاداب در گوشه ای از منزل برای خود خواهید داشت. معمولاً بیشتر افراد تراس خود را به مکانی سرسبز پر از گلدان ها و درختچه های کوچک و بزرگ همراه با میز و صندلی برای نوشیدن قهوه و چای، خوردن عصرانه و لذت بردن از آرامش آن تبدیل می کنند.

3.    تراس خود را به یک فضای رِست(استراحت) تبدیل کنید

تراس بزرگ و چوبی با تخت خواب

این به معنی این است که زمانی که شما خسته از کارهای روزمره یا هنگام برگشت از سرکارتان به منزل، یک فضای آرام بخش و دنج داشته باشید تا با خوردن یک چای و عصرانه، خستگی شما بدر شود. در واقع هدف شما از بازسازی تراس ایجاد یک محیطی است که بتوانید به راحتی در آن استراحت کرده یا از گفتگو با دوستان و خانواده لذت ببرید، به فضای اطراف خود اشراف داشته باشید تا بتوانید از مناظر اطرافتان لذت ببرید. برای این کار می‌توانید از مبلمان های مخصوص مانند کاناپه و صندلی های تخت شو استفاده کنید.

4.    استفاده از رنگ های روشن و پاستیلی

تراس با دیوار زرد و گلدان های رنگی

 امروزه رنگ ها در چگونه به نظر آمدن فضای خانه نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. در طراحی و بازسازی تراس به استفاده درست از رنگ ها دقت کنید، رنگ های روشن باعث بزرگ به نظر رسیدن فضای تراس می شوند. رنگ ها و عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ باعث گرم دیده شدن و دنج بودن فضای تراس میشوند. برای ایجاد هماهنگی بیشتر به رنگ های منسوجات و دکوری های بالکن نیز توجه کنید.

5.    استفاده از سایه بان ها در تراس های بدون سقف

اگر تراز شما از همان ابتدا بدون سقف بود و مثل یک بالکن طراحی شده بود می توانید از سایه بان های شیشه ای، پارچه ‌ای و حصیری و... برای ایجاد یک فضای خنک استفاده کنید. و هر زمان که باب میلتان بود آن را جمع کنید به عبارتی جابجا کردن سایه بان ها بسیار راحت تر از سقف های برقی و کشویی است.

6.    استفاده از شیشه برای دیوارها و سقف

 میتوانید دیوارها یا نرده های تراس را از پنجره های دوجدار درست کنید. اگر به دیدن مناظر اطراف در تراس اهمیت می دهید پیشنهاد می کنیم از دیوارهای شیشه ای استفاده کنید تا هم نورگیری بسیار خوبی داشته باشید و هم به مناظر اطراف تسلط پیدا کنید.

7.    استفاده از مبلمان و نیمکت مخصوص تراس

 این بخش از انتخاب شما به عوامل زیادی بستگی دارد عواملی مانند آب و هوای منطقه تان، میزان استفاده تان از تراس، اندازه تراس و... بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر آب و هوای منطقه شما شرجی باشد نباید از میز و صندلی های آهنی استفاده کنید، زیرا سریعاً به دلیل شرایط آب و هوایی خاص زنگ زده  خواهند شد.

یا اگر میزان استفاده تان از تراس زیاد است، به عنوان مثال اگر صبحانه و عصرانه و سحری را در تراس میل میکنید، باید از مبلمان راحتی با میزهای غذا خوری استفاده کنید.

اگر اندازه تراس تان کوچک است نگران نباشید می ‌توانید از یک کاناپه ی کوچک و میزهای کوچک برای تزیین تراس استفاده کنید.

نتیجه گیری:

ایده های مدرن و کم هزینه ما برای بازسازی تراسی جذاب به شما کمک می کند تا یک فضایی دلنشین و جذاب در کنج خانه تان داشته باشید.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد