سبک صنعتی (Industrial)

سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی

سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی با سبک صنعتی یکی از متفاوت ترین طراحی ها در دکوراسیون منازل میباشد که با توجه به ویژگی های خاص آن با سلیقه همه افراد هم خوانی ندارد.

دکوراسیون داخلی در هنر معماری

دکوراسیون داخلی به نحوه طراحی المان های موجود در یک فضا برای ایجاد زیبایی هر چه تمام اشاره دارد. در عصر حاضر طراحی داخلی از جمله پرطرفدارترین مباحث در هنر معماری ست. در دکوراسیون داخلی منازل از سبک های متنوعی استفاده میشود از جمله سبک روستیک, مدرن, سنتی, مونوکروماتیک, باروک و
در این مقاله اما با سبکی خاص و متفاوت به نام سبک صنعتی آشنا خواهیم شد.

خصوصیات سبک صنعتی

سبک صنعتی نوعی سبک دکوراسیون  داخلی ست که در عین خاص بودن مورد استقبال خیلی از افراد قرار نمیگیرد اما طرفداران مخصوص به خود را دارد. متریال هایی که در این نوع طراحی استفاده میشوند متریال های خام بدون پرداخت هستند.


در واقع شما به طور مستقیم میتوانید مصالحی مانند آلومینیوم, آهن, بتن, آجر و … را در این نوع دکوراسیون مشاهده نمائید. علاوه بر آن تجهیزات سرمایشی و گرمایشی, کابل های برق, لوله های تاسیسات و … کاملا قابل رویت بوده و هیچ پوششی برای تاسیسات در سبک صنعتی در نظر گرفته نشده است.

کاربردی بودن سبک صنعتی

آنچه در سبک صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است, کاربردی بودن فضاست. عناصری که در طراحی دکوراسیون به این سبک مورد استفاده قرار میگیرند کاملاً کاربردی هستند و جنبه تزئینی ندارند. سبک صنعتی فضایی سرد و بی روح ایجاد میکند و استفاده از فلزات خصوصاً آلومینیوم دلیل اصلی این حس میباشد.

ویژگی متفاوت در این سبک

یکی از ویژگی های اصلی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی استفاده از پلان باز است.
فضاهایی که با این سبک طراحی میشوند اصولاً به صورت یکسره بوده و به ندرت تفکیک میشوند.
البته این نیز بستگی به نوع فضا و کاربرد آن دارد. اگر به دکوراسیون خانه هایی که به روش صنعتی طراحی شده اند دقت نمائید متوجه میشوید که فضای مجزا کمتر به چشم میخورد و اثری از دیوار یا جداکننده وجود ندارد.

رنگ بندی های متفاوت

پالت رنگی در طراحی داخلی صنعتی شامل رنگ های خنثی مانند سیاه, سفید, خاکستری و … میباشد.
در سبک صنعتی نمیتوان از رنگ های شاد و برجسته استفاده نمود.
تن رنگ های به کار رفته باید سایه روشنی از رنگ های خنثی باشد.
رنگ های سیاه و سفید اگر به همراه رنگ قهوه ای مورد استفاده قرار گیرند فضای خانه شما را دگرگون کرده و زیبایی را دوچندان مینماید.

چوب و فلز عضو جدانشدنی سبک صنعتی

در سبک صنعتی میتوان از وسایل مدرن و قدیمی در کنار هم استفاده نمود. ترکیب این وسایل در خانه باعث میشود فضای خانه شما زیباتر و جذاب تر به نظر بیاید. با جستجو در بازار میتوانید وسایل چوبی و فلزی مورد نیاز خود را خریداری نموده و با چیدمانی اصولی طبق سبک صنعتی فضایی مناسب و زیبا برای زندگی فراهم نمایید.


البته به این نکته توجه داشته باشید که سبک صنعتی بر پایه کاربردی بودن فضا طراحی میشود, بنابراین از پر کردن خانه با وسایل غیرضروری و نامناسب خودداری کرده و هزینه های اصلی را صرف وسایل مهم و لازم کنید.

دکوراسیون صنعتی ترکیبی از سبک ها

دکوراسیون صنعتی تلفیقی از سبک مدرن و سبک های قدیمی ست و مناسب افرادی میباشد که خواهان یک زندگی با ترکیب این دو سبک هستند. در سال های اخیر طراحی داخلی به سبک صنعتی رواج یافته و به عنوان یک سبک ترکیبی در نظر گرفته میشود که طرفداران خاص خود را دارد.

این سبک بیشتر در کشورهای اروپایی کاربرد دارد و استفاده از رنگ های خنثی در آن باعث شده این دکوراسیون کمی سرد به نظر برسد و با روحیه تمام افراد همخوانی نداشته باشد. در واقع سبک صنعتی برای آن دسته افرادی مناسب است که روحیه ای جدی و خشک دارند و یک خانه با وسایل ضروری برای زندگی را نسبت به خانه های گرم با رنگ های شاد و المان های تزئینی ترجیح میدهند.

متریال ها ی نوین در دکوراسیون صنعتی

بعضی از طراحان با به کاربردن متریال های نوین در سبک ها مختلف این امکان را به مشتریان میدهند که در طراحی دکوراسیون منزل خود سلیقه های خاص را وارد کنند.
از متریال های نوین در بازار میتوان با انواع کورین ، مارمونایت ، ام دی اف های جدید ، spl و .... نام برد.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد