سبک مدرن (Modern)

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک

روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی از مهمترین ارکان خلق یک فضای ایده‌آل است که متاسفانه امروزه در ایران کمتر به آن توجه میشود. در این سلسه مقالات سعی داریم خیلی ساده و بدور از مباحث تکنیکی به این موضوع بپردازیم و از تاثیر آن بر احساسات شما در محیط خواهیم گفت. در مقاله کلی توضیحاتی پیرامون این موضوع به شما دادیم. در این مقاله به رنگ سبز و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی شما میپردازیم.

رنگ سبز

این رنگ در طبیعت و در گیاهان به فراوانی دیده میشود. به همین دلیل سبز مرتبط با بالندگی، پرورش و رشد است از سویی مفاهیم خسیس بودن، حسادت را نیز القا میکند. به دلیل القای حس طبیعت از نظر روانشناختی تاثیرات آرام بخشی به مانند رنگ آبی دارد. همچنین به دلیل بازتاب نور محیط با بزرگتر نشان میدهد بخصوص زمانی که بر روی دیوار و سقف به کار میرود. به دلیل سبز بودن بسیاری از اسکناس ها بخصوص دلار آمریکا این رنگ نشانه ثروت نیز میباشد. اگر در سقف به کار برود فضایی محافظه کارانه را ایجاد میکند که حس امنیت میدهد ولی باید مواظب باشید از تن های روشن و تیره این رنگ استفاده نکنید. پرده های متوسط سبز برای دیوار نشیمن یا خواب بسیار پسندیده است و حس آرامش میدهد. به همین دلیل در فضاهای درمانی به طور گسترده مورد استفاده میباشد. برای کف هم میتوانید از تن های روشن این رنگ استفاده کنید که تاثیر مشابه دیوار خواهد داشت.

رنگ های مکمل رنگ سبز

به راحتی میتوانید از پرده های مختلف با رنگ سبز در کنار یکدیگر استفاده کنید. ولی قضیه کمی پیچیده میشود اگر بخواهید تنالیته های مختلف سبز را انتخاب کنید. برای مثال سبز زمردی با آبی تیره یا نارنجی تیره به خوبی هماهنگ میشود، سبز روشن با قهوه ای، سبز زیتونی با نارنجی روشن، سبز لیمویی با صورتی بسیار خود نمایی میکنند.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد

facebook instagram pinterest youtube telegram whatsapp aparat

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجموعه افراش پلاس محفوظ می‌باشد